dvolna
09.02.11,08:29
Som na starobnom dochodku a mam ponechanu živnosť.Vraj plánuje schváliť zákon o platení povinneho ZP.Vie niekto podrobnosti? od kedy bude platit.Planujem ju zrusit ak bude platit zákon.Dakujem
veronikasad
09.02.11,08:16
Som na starobnom dochodku a mam ponechanu živnosť.Vraj plánuje schváliť zákon o platení povinneho ZP.Vie niekto podrobnosti? od kedy bude platit.Planujem ju zrusit ak bude platit zákon.Dakujem
novela zákona o zdr. poistení už platí. Do konca roka platíš preddavky na základe RZZP za rok 2009. Bez konkrétnych údajov o výške vymer.základu nie je možná odpoved.
ekofin
19.12.11,08:31
Dobrý deň, ja mám takýto problém. Starobný dôchodca zároveň SZČO na základe RZZP za rok 2010 platí odvody do ZP v určitej výške (tak ako mu to vyšlo v RZZP)? Pýtam sa preto, lebo zo ZP prišiel list, v ktorom vyčíslili nedoplatok od 1.9.2011 a zdôvodnili to tým, že min. odvod je 46,06 eur? Je to správne? Ja som bola v tom, že dôchodca platí tak ako mu to vyšlo v RZZP. Bola nejaká zmena v zákone? Ďakujem
Mila123
19.12.11,11:25
aj pre dôchodcu platí, že ak má ZP platené štátom (a to má) ak mu z RZZP sa vypočíta výška preddavkov na ZP aj pod minimálnu hranicu, neplatí sa minimálna, ale taká -taký preddavok aký je prepočítaný.....
skús sa informovať v ZP, či je RZZP správne vypočítané, popr. či dotyčný pán je aj u nich vedený ako poberateľ SD......
ekofin
19.12.11,20:01
Išiel dnes na zdravotnú poisťovňu, neozval sa mi, ak sa dozviem, čo mu povedali,napíšem. Zatiaľ ďakujem, utvrdila som sa v tom, že moje odporúčanie, koľko má platiť bolo správne.
ekofin
21.12.11,20:01
No, dnes prišiel, a zistila som, že pán podnikateľ si nesplnil povinnosť, ktorú som mu kládla na zreteľ začiatkom januára 2011, kedy mal odvody zmenené. Na základe RZZP za rok 2010 sa menia totiž odvody až od 1.1.2012. Spracovávam mu doklady až na konci roka (nemá ich veľa), ale ak sa niečo zmení v zákonoch snažím sa ho informovať. Lenže vidím, že asi zbytočne.