Natka
12.12.05,14:11
V auguste/2005 som vystavila faktúru českému odberateľovi za právne služby 10 000,- Sk (nie je v tom DPH), ktorú nám nezaplatil. Ale v decembri sme sa dohodli, že zmením faktúru na 8 000,- Sk. Mám program OMEGA, ako by ste to riešili?
Karina
12.12.05,14:03
V auguste/2005 som vystavila faktúru českému odberateľovi za právne služby 10 000,- Sk (nie je v tom DPH), ktorú nám nezaplatil. Ale v decembri sme sa dohodli, že zmením faktúru na 8 000,- Sk. Mám program OMEGA, ako by ste to riešili?


Prečo meniť faktúru? Ja by som vystavila dobropis.
sway
12.12.05,14:07
Prečo meniť faktúru? Ja by som vystavila dobropis.

presne tak a v Omege si môžeš krásne vystaviť dobropis, nalistuješ si doň dokonca aj pôvodnú faktúrku.
POSTUP:cez dobropisy, prdaj, pridaj hromadne, pridaj položky z faktúry a tu ti ponúkne z ktorej faktúrky, tú si vyberieš , zmeníš sumu... odklikáš čo treba pozadávaš a máš to.:p
LubenaK
12.12.05,14:46
Ak nie je v doklade uvedená DPH a chceš zmeniť pôvodnú, urob nasledovné: Ak vystavenú FA prenášaš do EÚD, najprv ju tu vymaž v EÚD, potom choď do Fakturácie, oprav FA a daj ju znovu zapísať do EÚD.
babenko1
12.12.05,15:45
Ani netreba v EUD vymazávať faktúru.. automaticky sa ťa opýta, či ju má prepísať, ked ju vo faktúrach už opravenú chceš uložiť...
Natka
13.12.05,06:21
Myslím, že bude lepšie to riešiť cez dobropis. Lebo klient z Čiech už odviedol doma DPH. Takže jemu je lepšie dostať dobropis, ako storno faktúru, však?
sway
13.12.05,06:39
Myslím, že bude lepšie to riešiť cez dobropis. Lebo klient z Čiech už odviedol doma DPH. Takže jemu je lepšie dostať dobropis, ako storno faktúru, však?
Určite, vôbec to nie je komplikované, pošli mu dobropis na tých 2 000 a máš to v poriadku.:)
Natka
13.12.05,08:04
presne tak a v Omege si môžeš krásne vystaviť dobropis, nalistuješ si doň dokonca aj pôvodnú faktúrku.
POSTUP:cez dobropisy, prdaj, pridaj hromadne, pridaj položky z faktúry a tu ti ponúkne z ktorej faktúrky, tú si vyberieš , zmeníš sumu... odklikáš čo treba pozadávaš a máš to.:pNejde mi to, čo robím nesprávne? Dala som: dobropisy, pridaj, pridaj hromadne, pridaj položky z faktúry, síce mi ponúklo z ktorej fa chcem, aj mi dalo celú sumu v položkách z fa, ja som ju prepísala, ale nedalo mi partnera, potom tie prvé kolonky "texty, záverečné texty atď", je tam síce v kolonke prepojené doklady tá fa, ktorú chcem. To si musím ručne stručne ja, alebo idem na to nesprávne? A keď som si už doplnila odberateľa a texty, chcela som uložiť, tak mi dalo červenú tabuľku:"Nie je zadaná položka Faktúra císlo (doklad ku ktorému sa dobropis vyhotovuje).Chcete pokracovat v uložení ?" Čo s tým?
LubenaK
13.12.05,08:17
Ak ideš touto cestou, skutočne si musíš doplniť údaje o klientovi a ostatné. Ak by si otvorila Dobropisy a hneď teraz urobila Kópiu, tak Ti natiahne všetky údaje z pôvodnej FA a Ty už len opravíš položku.
Natka
13.12.05,08:18
Už by to malo byť správne, pošťukala som ako sa dalo. Ale kde sa mi to v účtovníctve zobrazí? V saldokone u toho partnera mi dalo len tú pôvodnú sumu...
sway
13.12.05,08:21
Našla som si výber fa vpravo hore pod špecific.symb. vybrala som si fa a spýtalo sa ma "Pridať faktúru do prepojených dokladov ?" dám OK a dá mi "Doklad nemôže byť pridaný do prepojených, pretože taký tam už je." dám OK a všetko mi normálne uloží. Len neviem, či je to správne, že sa nepridáva do prepojených dokladov.
Máš to dobre, lebo ten doklad si tam pripojila tým, že si išla cez tvorbu dobropisu z faktúry. Ak si znova dobropis otvoríš pozri či tam máš v prepojených dokladoch tú faktúru. Určite tam je a máš všetko OK.;)
Natka
13.12.05,09:57
sway, volala som do KROSu a poradili mi, že to treba ešte dorobiť aj interným dokladom. Tak už to mám OK. Díki za príspevky.
sway
13.12.05,12:37
sway, volala som do KROSu a poradili mi, že to treba ešte dorobiť aj interným dokladom. Tak už to mám OK. Díki za príspevky.
Natka a čo máš v ID účtovať? - napíš presne čo Ti povedali - to ma teda zaujíma...:(