lucy111
09.02.11,10:00
Ahojte....máme rodinu v Čechách..a dnes nás kontaktovali, že mojej mame došlo na ich adresu vyhmáhanie pohľadávky od Providentu...No moja mama si od nich žiadnu pôžičku nebrala....ani v Čechách, ani na Slovensku....
s mojim otcom sú rozvedení už 6 rokov....otec od nás odišiel v roku 2000 a od vtedy sa tu neukázal, vieme, ale že dlhé roky žil v Čechách...je možné, že si on vzal pôžičku a teraz ju idú vymáhať od mojej mami??...BSM je už dávno vysporiadané....môžu od nás niečo požadovať? nejako vymáhať???
lucy111
10.02.11,08:39
nikto nič? :(
viem, že ak by si otec vzal pôžičku už po rozvode, čo bolo v roku 2004..môžeme byť kludní, však?
ale čo ak si ju vzal ešte pred rozvodom...môžu to požadovať od mojej mami...aj keď ona z tých peňazí nič nemala, nepodpisovala žiadnu zmluvu??..On ju tam uviedol bez jej povolenia??
A do BSM spadajú všetky pôžičky braté počas manželstva alebo len tie, kde je podpis oboch, resp. kde sú obaja uvedení?
nakolko BSM bolo vysporiadané automaticky po 3 rokoch od rozvodu....viem, že dlhy sa delia na polovicu....ale neviem, ci všetky..alebo ako to je?
otec s nami uzž11 rokov nežije..ale stále robí problémy..ma porazí :(
lucy111
11.02.11,16:40
Ahojte....rodičia sú rozvedení už takmer 7 rokov...otec v roku 2000 odišiel a viac sa nevrátil....máme informácie, že si bral v ČR pôžičky, keďže mu domov chodili listy, že ich neplatí....mojej mame nič nechodilo, všetko bolo na jeho meno....no pred pár dňami sa nám ozvala rodina z Čiech, že na ich adresu a na meno mojej mami im došlo vymáhanie pohľadávky...poslali nám to, zatiaľ to neprišlo, takže nevieme o čo sa jedná...ale pravdepodobne..ide o nejaký úver, ktorý vzal môj otec....viem, že ak ho vzal po rozvode..od mojej mami nemôže nikto nič vymáhať..a čo ak ho vzal ešte počas manželstva...mamu tam uviedol bez jej súhlasu...bude musieť to potm uhradiť ona? BSM je už vysporiadané mimochodom....samozrejme, že moja mama o dlhoch žiadnych vtedy nevedela....tak sa tie dlhy vysporiadavať ani nemohli...Môžeme sa v prípade, že si úver vzal v čase manželstva, dovolať spravodlivosti ešte?...aká dlhá je premlčacia doba v ČR neviete??....on je nezvestný od roku 2007..takže asi od toho roku si ani žiadne dlhy nespláca.....máme nejakú nádej?
Pikoška
11.02.11,17:19
Tvoja matka nezodpovedá za žiadne exmanželom napáchané dlhy, ktorých nebola spoluautorkou.
lucy111
11.02.11,17:31
ani v prípade, že on ju tam uviedol ako svoju zenu??..ved pokial viem, pri uveroch nezvyknu ziadat o podpis oboch nie?..nestaci tam nahodou len sobasny list ako dokaz?