renča123
09.02.11,10:27
Ahojte, prehrýzla som sa témami o DPH, ale nenašla som odpoveď na môj problém. :confused: Ako zaúčtuje neplatiteľ DPH fa z ČR za služby (za webhosting ap.) a teda záväzok voči daň. úradu z titulu DPH? Čo v prípade, ak faktúra obsahuje DPH ČR a nedá sa s dodávateľom dohodnúť vystavenie fa bez DPH, z akého základu sa potom DPH platí? :( Daňové priznanie - vypĺňa sa r. 11 a podáva do 25. nasledujúceho mesiaca, však?

Ako je to v prípade samozdanenia u štvrťročného platiteľa DPH? Samozdanenie uvedie do riadneho štvrťročného daňového priznania?

Overujem si, či som to správne pochopila, lebo s DPH len začínam a mám v tom riadny zmätok :eek:. Vopred vám ďakujem za odpovede. Porada je suuuuuuuuper !!! :)
IvoM
09.02.11,09:43
Pred prijatím tejto služby si sa mala registrovať podľa §7a na príslušnom DÚ, dostala by si kartičku s IČ DPH, ktorou by si sa preukázala firme v ČR a ten by vystavil faktúru bez DPH. Čo sa týka DP DPH tak postupuješ podľa §78.3 teda podáš DP a odvedieš DPH nasledujúci mesiac.
Áno, štvrťročný platiteľ postupuje tak ako si napísala.
renča123
09.02.11,10:54
Ďakujem, IvoM, na daň. úrade sme sa samozrejme zaregistrovali, aj DP podali a uhradili, chcela som si overiť, či sme to urobili správne. Problém mám s jednou fa, že česká firma nám vystavila faktúru s DPH (20,83 + 20%, t.j. spolu 25 €) a keď sme chceli opravu, dali nám fa bez DPH, ale na 25 € základ, DPH 0. Opraviť na 20,83, DPH 0, to neboli ochotní. Problém je v tom, že už predtým sme urobili DP (vysoký dátum) a do DP sme dali základ 20,83 z pôvodnej fa, daň. povinnosť 3,95. Potrebujem s tým niečo urobiť pred uzatvorením roka (bolo to v 2010) a neviem čo.

A ešte tá otázka zaúčtovania. Pri platiteľovi je to samozrejme
5xx, 343 / 321, ale ako dostanem DPH do účtovníctva pri neplatiteľovi? Fa s 0% DPH (nemám na mysli tú vyššie opísanú) je 5xx / 321 a oproti čomu mám dať tú 343?
IvoM
09.02.11,12:31
DPH je pre teba náklad a účtuješ ho tam kde základ dane, a čo sa týka tej prvej veci tak dodatočné DP.
renča123
10.02.11,11:36
Ďakujem, IvoM