slvk
09.02.11,10:40
Som zaregistrovana na danovom urade , mam pridelene DIC z dovodu prenajmu nehnutelnosti a podla noveho som sa v januari zaregistrovala aj v zdravot. postovni. Mam povinnost otvorit si podnikatelsky ucet, alebo mi staci mat osobny ucet, ako doteraz?
astensova
09.02.11,10:14
Nikde nie je definované, že musíš mať podnikateľský účet. Ale pre lepšiu kontrolu by som ho doporučovala.
ivustek
09.02.11,10:23
Nemusíte mať podnikateľský účet, ale ak Vám chodia platby z prenájmu na osobný účet, musí byť aj tento osobný účet oznámený DÚ.
7monika5
09.02.11,10:29
Som zaregistrovana na danovom urade , mam pridelene DIC z dovodu prenajmu nehnutelnosti a podla noveho som sa v januari zaregistrovala aj v zdravot. postovni. Mam povinnost otvorit si podnikatelsky ucet, alebo mi staci mat osobny ucet, ako doteraz?

A ja by som si nezakladala nový účet. S tým predsa súvisia ďalšie poplatky banke ... Veď na základe prideleného DIČ nie ste "podnikateľ". teda myslím taký klasický :)
Ale výpisy z vášho osobného účtu - kde sú príjmy za byt by som určite založila a skladovala min.po dobu 5 rokov