cmulik
09.02.11,11:21
Zdravím všetkých,

prešiel som už snáď všetky príspevky na tému zrážok zo mzdy, ale nikde som sa nedozvedel odpoveď týkajúcu sa nasledovného problém:
Ak má jeden zamestnanec uzatvorenú dohodu o zrážak zo mzdy (§551OZ) a následne mu príde exekúcia, ako sa spravuje poradie týchto zrážok zo mzdy. ZP veľmi múdro spomína všetky možné prípady, ak ide len o dohody o zrážkach, rovnako exekučný poriadok je veľmi múdry, ak ide len o exekúcie a ich poradie, ale čo ak dôjde ku kombinácii? Ako sa spravuje poradie potom? Má exekúcia prednosť pred dohodou?
Vďaka
lydus2001
09.02.11,17:07
podľa mňa má prednosť to, čo bolo skôr, teda, ak už sťahuješ na základe dohody, tak exekúcia musí počkať. ak exekúcia prišla skôr, tak čaká dohoda.
cmulik
10.02.11,13:44
Vďaka, len ja by som potreboval vediet, na základe čoho sa dá dôjsť k takému záveru - kde je to výslovne uvedené. Lebo síce sa mi zdajú logické viaceré možné riešenia, ani pre jedno neviem nájsť konrétnu oporu v zákone......Čiže ak poviem "podľa poradia" - určite je to logické, len o aké ustanovenie EP,OSP alebo ZP sa viem opriet?......
Andyke
10.02.11,14:08