bbazsova
09.02.11,12:15
Dobrý deň. Kúpili sme pred rokom byt, ktorý je na najvyššom poschodí a to znamená že,susedí zo strechou.Mal fľaky na strope a zatekance po stenách. Po vyspravení stien a následnej maľovke fľaky zmizli nie však na dlho. Prudký dážď a topenie snehu spôsobili opäť podobné fľaky, ktoré sú len na strope a majú aj pleseň. Rozhodne som nahlásila túto skutočnosť spoločnosti BYSPRAV. Povedali mi , že strecha má dva roky, čiže je v podstate nová.Ja som však trvala na prešetrení tohto problému a prišla firma, ktorá robila strechu a skonštatovala, že strecha je v poriadku. Ja však nie som presvedčená, že je strecha v poriadku.Dostala som aj informácie, že by to mohli spôsobovať aj odkvapy alebo zničené zateplenie celej bočnej strany paneláku. Podobný problém majú aj všetci susedia pod nami, im zatekajú bočné steny. Mne je však srdečne jedno či to spôsobuje strecha či odkvapy. Ja potrebujem tento problém odstrániť.Susedia sa vraj sťažovali na tento problém už dávno a zdá sa, že zatiaľ nebol schopný nikto tento problém riešiť. PROSÍM O DOBRÚ RADU, ČO BY SOM MOHLA V TEJTO VECI UROBIŤ.!!!!Napadlo ma, že by sme mi všetci teda tí, ktorím zateká do bytu voda a teda sme poškodení spísali petíciu zo žiadosťou o odstránení závady a odovzdali to domovníkovi nech to rieši... Ale neviem. Prosím o RADU VÁS!!!! ĎAKUJEM
verkaz
09.02.11,11:33
Táto téma je už otvorená - pozri si tému "žiadosť o radu zatekanie do bytu"
bbazsova
09.02.11,19:43
ano vieme, ze uz tato tema bola otvorena aj sme si nieco zapisali a urcite budeme postupovat podobne. Ale predsa tak isto ako ine pripady i ten nas pripad je specificky. Hlavne z dovodu, ze nikto za tie roky nezistil zavadu(strecha, odkvapy, zateplenie) aj napriek nasmu opatovnemu ziadaniu odstranit poruchy.Chceme sa spytat, ze kto vlastne ma zabezpecit zistenie zavady.Firma co robila stechu nas len akokeby ustne poinformovali, ze strecha je v poriadku. Nemame ziadat nejaky posudok od externeho odbornika ci firma, nas neoklamala? Odkial ja mam ako obycajny clovek (diletant) vediet ci firma co robila strechu ma objektivny a pravdivy nazor? Prosim poradte nam!!!! DAKUJEME
Matias.S
15.02.11,10:39
ano vieme, ze uz tato tema bola otvorena aj sme si nieco zapisali a urcite budeme postupovat podobne. Ale predsa tak isto ako ine pripady i ten nas pripad je specificky. Hlavne z dovodu, ze nikto za tie roky nezistil zavadu(strecha, odkvapy, zateplenie) aj napriek nasmu opatovnemu ziadaniu odstranit poruchy.Chceme sa spytat, ze kto vlastne ma zabezpecit zistenie zavady.Firma co robila stechu nas len akokeby ustne poinformovali, ze strecha je v poriadku. Nemame ziadat nejaky posudok od externeho odbornika ci firma, nas neoklamala? Odkial ja mam ako obycajny clovek (diletant) vediet ci firma co robila strechu ma objektivny a pravdivy nazor? Prosim poradte nam!!!! DAKUJEME

Tato téma je zložitá. U nás máme podobný problém už pár rokov no bohužiaľ nebol doposiaľ odstránený, nakoľko nikto nevie povedať v čom je skutočný problém. Mali sme tu aj firmu, ktorá kontrolovala termovízne výstup a zistila iba únik tepla v konštrukcii strechy. Z toho vyplynulo, že pravdepodobne je izolácia medzistropného priestoru nefunkčná a vzniká kondenz. Toto však nie je garancia, že bol daný problém riadne určený .... správca u nás už urobil niekoľko úprav (za nemalé peniaze) no doposiaľ sa problém nevyriešil ... takže stále skúšame ďalšie a ďalšie metódy ..... za ďalšie a ďalšie peniaze .... bohužiaľ bez úspechu ,.-( ... takže veľa zdaru ...
lubica_02
15.02.11,17:07
Správanie strechy nasvedčuje závade - strecha kondenzuje - z dôvodu :
- nebola vôbec zateplená, teraz prichádza k zrážaniu pár, z dôvodu uzatvorenia vlhkosti do strechy, ktorá nemá šancu teraz sa inak odparovať ( pozrite či máte na streche odvetrávacie otvory s komínkami)
/ v tomto prípade je potrebná inštalácia odvetrania strechy smerom von - odvetrávacie komínky alebo pomôcť úniku vlhkosti navŕtaním otvorov v miestnostiach, v mieste problémov a osadiť dlhodobo vetracie mriežky /
- v prípade, že strecha bola zateplená - je tu opakovane zaviazaná vlhkosť alebo nie je správne zateplenie strechy - treba vychádzať z projektu , ale niektoré práce je nutné po zistení upravovať inštaláciou iného materiálu - postup pri odstránení zaviazanej vlhkosti je tak ako je napísané hore.
Toto mám vyskúšané pri rekonštrukcii strrechy bez zateplenia a pri zateplení sa takisto v jednom prípade vyskytol kondenz a osadení odvetrávacích komínkov bolo všetko OK.
Matias.S
17.02.11,05:52
Správanie strechy nasvedčuje závade - strecha kondenzuje - z dôvodu :
- nebola vôbec zateplená, teraz prichádza k zrážaniu pár, z dôvodu uzatvorenia vlhkosti do strechy, ktorá nemá šancu teraz sa inak odparovať ( pozrite či máte na streche odvetrávacie otvory s komínkami)
/ v tomto prípade je potrebná inštalácia odvetrania strechy smerom von - odvetrávacie komínky alebo pomôcť úniku vlhkosti navŕtaním otvorov v miestnostiach, v mieste problémov a osadiť dlhodobo vetracie mriežky /
- v prípade, že strecha bola zateplená - je tu opakovane zaviazaná vlhkosť alebo nie je správne zateplenie strechy - treba vychádzať z projektu , ale niektoré práce je nutné po zistení upravovať inštaláciou iného materiálu - postup pri odstránení zaviazanej vlhkosti je tak ako je napísané hore.
Toto mám vyskúšané pri rekonštrukcii strrechy bez zateplenia a pri zateplení sa takisto v jednom prípade vyskytol kondenz a osadení odvetrávacích komínkov bolo všetko OK.

Strecha u nás je problém už dlhšiu dobu. Avšak sme bytový dom, kde sú dva vchody samostane po 16 bytov. Z našej strany nebol problém s rekonštrukciou strechy, kde sme urobili dané odvetrávacie otvory, ktoré však boli urobené ina nad naším vchodom, nakoľko druhý vchod nemal na FUaO žiadne alebo minimálne peňazí. Kondenz sa ešte zvýšil nakoľko sa vlhkosť odčerpávala cez dané otvory a bol zmenený charakter prúdenia. Zateplenie strechy je v nedohľadne, nakoľko nie sú postačujúce financie v druhom vchode a sú aj ďalšie havarijné opravy ako okná, dvere v spoločných priestoroch. Takže musíme riešiť šafárenie správcu a kontrolovať účty .... čo sa mu zjavne nepáči ... nebudem zachádzať príliš do detailov
bbazsova
07.11.12,17:32
Takže náš prípad sa pohol ďalej, ale ako to už býva, tak zasa ako v "kocúrkove". Po rôznych "dohadovačkách" sa rozhodlo, že sa zoberie úver na opravu. T.j. na odstranenie starého azbestového zateplenia a montáž nového zateplenia. Ale to ešte nikto netušil, že ten najäčší problém so zatekaním sa vlastne obišiel. (upresním : strecha bola pred pár rokmi urobená nanovo, ale bez okrajovej "plechariny" a odkvapov a teraz idú zatepliť steny bez výmeny okrajovej "plechariny" a odkvapov) A tu je kameň úrazu, cez túto plecharinu a odkvapy zateká!!!! Jednoducho povedané, všetko okrem problému sa vymenilo. Bolo nám poradené, že aby sme požiadali obyvateľov bytového domu, aby súhlasili so zvýšením úveru a dorobením tejto problematickej časti. Obávame sa však, že k tejto dohode nedôjde a do bytu nám bude zatekať naďalej a my už nie sme ochotný opravovať tieto škody z vlastného vrecka. Čo všetko potrebujeme, aby sme mohli škodu vymáhať súdnou cestou od obyvateľov bytov v prípade že náš návrh neschvália?!? Za rady vopred ďakujeme.