dadka115
09.02.11,13:16
SLSP vracia 0,5 % z platieb uskutočnovanych platobnou kartou raz mesačne na učet v jednej položke. Je to prijem na učet. Ma sa to učtovať rovnako ako napr. zakladny urok kreditny? Dakujem velmi pekne za radu a pomoc.
kimart
09.02.11,13:25
ostatný príjem
vikinka
09.02.11,13:37
Ja by som účtovala mínusom z réžie-poplatky v banke.
dadka115
09.02.11,14:01
zatial vam diky, ako ostatny prijem to mam, len neviem, ci zdanitelny alebo nezdanitelny. Ak by sa to uctovalo ako zakladny urok kreditny, bol by to POZD, takze by sa to pripocitavalo k prijmom zo zivnosti ??? skuste ma posunut dalej....diky moc uz vopred!!!!:)
Kristina27
09.02.11,14:08
Keďže poplatky v banke sú VOZD, tak aj tento "príjem" je POZD, ale aj ja by som to účtovala ako vikinka: prev. réžia - poplatky v banke s mínusom.
JankaO
09.02.11,14:11
Podľa informácii z banky je to zľava-bonus k poplatkom. Načo zbytočne navyšovať obrat (príjem)?
dadka115
11.02.11,07:12
diky vam, baby, tak som to dala teda minusom z rezie (bankove poplatky). verim, ze to to spravne. nech sa vam dari :o)
deeda
11.02.11,07:24
SLSP poskytuje túto službu len k súkromným /nie podnikateľským/ BÚ. Neviem, či je správne počítať s ňou pre účely podnikania...
Stefan2005
11.02.11,08:19
ono nič na prvý pohľad nemusí byť také jednoznančné, ako sa zdá...

1. ako bolo spomenuté, SLSP poskytuje "odmenu" iba k osobným účtom, ktoré nie sú určené pre firmy a podnikateľov

2. čo v danom prípade, ak odmeny za platby v danom mesiaci prevýšia výšku bankového poplatku, je to aj vtedy mínus poplatok ?

3. vždy by sa malo vychádzať z obchodných podmienok danej banky, kde by malo byť jednoznačne formulované, či je to zľava, alebo odmena...

4. v Čechách tento systém už beží dlhšie; pre zaujímavosť sa oplatí prečítať článok venovaný prípadným "trhlinám" :

http://www.mesec.cz/clanky/bonusy-z-platebnich-karet-a-zdaneni/
dadka115
11.02.11,12:14
SLSP poskytuje túto službu len k súkromným /nie podnikateľským/ BÚ. Neviem, či je správne počítať s ňou pre účely podnikania...


ucet je sice bezny, to je pravda (nie je konkretne podnikatelsky), ale pouziva sa vylucne v spojitosti s podnikanim (tak ako mi uz bolo tu poradene, moze sa teda povazovat za podnikatelsky). spravne? tak potom to bude OK uctovat tu "odmenu" na ucet minusom z rezie???
diky za pripadne odpovede... :o)
dadka115
11.02.11,12:28
Mily Stefan2005, z toho ceskeho clanku som uz teraz ale uplny jelen... raz tak, raz onak. teraz uz ale vobec neviem, ako to mam potom zauctovat, lebo mi z toho clanku vyslo, ze sa to ma pripocitat k prijmom... uz som zase na zaciatku... skusis pomoct? diky :o)
deeda
11.02.11,14:58
Citované zo slsp.sk, časť osobný účet: Za platby platobnou kartou získate od nás každý mesiac odmenu vo výške 0,5 % zo sumy platieb kartou.
Podľa mňa teda pripočítať k príjmom.
dadka115
14.02.11,08:03
fuha, teda som znovu na zaciatku s tym, ze som to chcela zauctovat ako prijem - POZD (rovnako ako uroky z banky) a tym padom to teda bude sucastou prijmov zo zivnosti???
Prosiiiiiim, odobrite mi to niekto, lebo takto to DP nikdy nevyplnim :o(
Este raz velmi pekne dakujem za pripadne odpovede.
juskam
03.03.12,14:33
Dobrý deň, mňa by zaujímalo či táto odmena za platbu kartou sa počíta do príjmu. Ak SZČO si uplatňuje paušalné výdavky tak potom tu odmenu musí pripočitať k príjmom. A ak si jej manžel chce uplatniť NČ na manželku keďže jej príjmy - odvody zo živnosti nepresiahli sumu 3559,30 tak sa k tým prijmom musí pripočítať aj odmena.
juskam
03.03.12,14:51
A nehohla by sa táto odmena v DP uviesť v par. 7 ako iné výnosy z vkladov na bežnom účte?
Ejo
06.03.12,15:07
Ja mám tiež takýto účet. Nakoľko je účet nahlásený na DÚ, že sa využíva na podnikanie, poplatky sú VOZD a prijatá odmena je POZD. Ja to aspoň takto účtujem.
martina100
04.03.13,15:50
Dobrý deň, mňa by zaujímalo či táto odmena za platbu kartou sa počíta do príjmu. Ak SZČO si uplatňuje paušalné výdavky tak potom tu odmenu musí pripočitať k príjmom. A ak si jej manžel chce uplatniť NČ na manželku keďže jej príjmy - odvody zo živnosti nepresiahli sumu 3559,30 tak sa k tým prijmom musí pripočítať aj odmena.

Ahojte poradaci, aj mna by zaujimali odpovede na tieto otazky. Riesite niekto pausalne vydavky a odmenu za platbu kartou? Priratat to k prijmom?
martina100
07.03.13,10:05
Zivnostnik ma osobny ucet, na ktory mu raz mesacne pride uhrada za fakturu a z tohto uctu plati aj odvody. Ostatne platby, ktore realizuje, su osobneho charakteru. Odmena, ktoru mu SLSP pripise za platbu kartou, je teda tiez za sukromne platby. Tak asi by som to k prijmom nepripocitavala. Ci neuvazujem spravne?
ingrid.stelarova
07.03.13,10:11
správne a taktiež výdavky k osobným platbám sú nedaňové
martina100
07.03.13,12:25
Dakujem, konecne sa mozem pohnut dalej :-)
Mayline
19.03.13,07:04
martina100
Re: Ako zaúčtovať z výpisu z BÚ (SLSP) položku "odmena za platbu kartou"?
Zivnostnik ma osobny ucet, na ktory mu raz mesacne pride uhrada za fakturu a z tohto uctu plati aj odvody. Ostatne platby, ktore realizuje, su osobneho charakteru. Odmena, ktoru mu SLSP pripise za platbu kartou, je teda tiez za sukromne platby. Tak asi by som to k prijmom nepripocitavala. Ci neuvazujem spravne?

A čo s odmenami za platbu kartou na ostatných osobných účtoch, ktoré sú vôbec nie používané v súvislosti s podnikaním? Podľa obch.podmienok SLSP,čo prikladám, mi vychádza, že podliehajú dani.Pokiaľ by som zrátala len odmeny, tak nepresiahnu hranicu na povinnosť podať DP, ale ak ich zrátam spolu s príjmami z podnikania, tak áno.Tak neviem ...



10.12.12, 16:58

prikladám časť z obchodných podmienok SLSP:
Odmena pripísaná na Úèet pod¾a bodu 7. podlieha zdaneniu pod¾a platných právnych predpisov. Klient podpisom zmluvy alebo potvrdením žžiadosti Bezpeènostným predmetom, v prípade uzatvorenia zmluvy prostredníctvom Elektronických služieb, alebo iným právnym úkonom, ktorého obsahom je vyjadrenie súhlasu Klienta s uzatvorením Zmluvy o poskytnutí balíka produktov a služieb pre Fyzické osoby vyhlasuje,žže bol Bankou informovaný o skutoènosti, a odmena, ktorú Banka pripíšše Klientovi na Úèet v zmysle bodu 7., predstavuje pre Klienta príjem podliehajúci zdaneniu v súlade so zákonom è.595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskošrších predpisov a Klient zodpovedá za zdanenie tohto príjmu sám, na vlastné trovy. Banka je oprávnená z dôvodu zmien právnych prepisov alebo z iných dôvodov uvedených v bode 8.4. Obchodných podmienok pre Osobný úèet a balíky produktov a služieb pre Fyzickéosoby, oznámi Klientovi Zverejnením zmenu v spôsobe zdaòvania odmeny pripísanej na Úèet.
Mayline
27.03.13,11:05
Prikladám stanovisko drsr :
Odpoved na dopyt c.60160

Doručená pošta

x


https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/profile_mask2.png





sluzby@financnasprava.sk




https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif11:44 (Pred 18 minútami)https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif



https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif





komu: mne
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif







Dobrý deň,

Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám na základe Vašej žiadosti oznamuje nasledovné:
Zdaniteľným príjmom je podľa § 2 písm. h) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov príjem , ktorý je predmetom dane a nie je oslobodený od dane podľa tohto zákona ani medzinárodnej zmluvy. Príjmy vylúčené z predmetu dane sú uvedené v § 3 a príjmy od dane oslobodené u fyzickej osoby sú uvedené v § 9 zákona o dani z príjmov. Nakoľko príjmy charakteru odmien za používanie platobnej karty (využívanej na osobné účely), ktoré sú dańovníkovi pripísané na účet nie je možné vylúčiť z predmetu dane a nie je možné ich považovať za príjmy oslobodené od dane z príjmov, predmetné príjmy je možné považovať za zdaniteľné príjmy, ktoré sa zaradia medzi ostatné príjmy podľa § 8 zákona o dani z príjmov.

Likavcová, odbor podpry a služieb pre verejnsoť, FR SR Banská Bystrica

Váš dopyt:

Zivnostnik ma osobny ucet, na ktory mu raz mesacne pride uhrada za fakturu a z tohto uctu plati aj odvody. Ostatne platby, ktore realizuje, su osobneho charakteru. Uplatňuje paušálne výdavky, poplatky banke teda neúčtuje do výdavkov. Odmena, ktoru mu SLSP pripise za platbu kartou, je teda tiez za sukromne platby. Podlieha táto odmena dani z príjmu? A odmeny za platbu kartou na ostatných osobných účtoch, ktoré nepoužíva v súvislosti s podnikaním?