Andrej88
09.02.11,12:41
Dobrý deň prajem.
Mám problém s vypadávaním resp. stratou vlasov a ochlpenia na tele.Na lýtkach v dolnej oblasti nad členkami, v oblasti pupku , v zadu na hlave a kúsok na brade.Viem ,že by som mal navštíviť odborníka.Aj tak urobím.Avšak keďže problémy ohľadom lýtok som mal už pár rokov skôr.Mal som ich permanentne suché.Ďalšia vec je (a teraz ide o to či to spolu nemôže súvisieť),že ako malý som raz odpadol v škole počas družiny.Vtedy som bol aj na rôznych vyšetreniach v BA a nezistili nič.Povedali mi,že to asi z rastu.Odvtedy som odpadol ešte asi 3 krát v 3 rôznych prípadoch.Z cigarety(vtedy som začínal fajčiť-bohužiaľ som prestal až teraz.),z marihuany(tiež prvý krát) a napokon doma ,keď som by bolo v noci zle.Ako ste si mohli všimnúť ,vždy sa to stalo,keď som niečo začal po prvý krát.
Samozrejme ,že som to doma nepovedal nikomu.No a potom som začal cvičiť v posilňovni a bral som aj Kreatín,ale len mierne,raz za týždeň.Ako som prestal cvičiť dostavili sa problémy ohľadom ochlpenia.Na internete som našiel iba chorobu zvanú Alopécia.Keďže sa mi niektoré ochlpenie vrátilo(len malé percento) tak som usúdil,že to bude problém psychický.
Ale uvažujem ,či to nemôže byť aj ohľadom toho Kreatínu.Čiže hormonálne (štítna žľaza). Dúfam ,že sa nájde niekto ,kto mi poradí ohľadom môjho problému.Ďakujem vopred za odpovede.:mee::confused::mee:
pasuliatko
09.02.11,13:35
nechápem prečo nejdeš k lekárovi...
BXLmiami
09.02.11,13:53
Pri Tvojom logickom uvazovaní ako všetko so všetkým suvisí by si mal isť na medicinu:):):)..pardonmimotemy.Chod k lekárovi.
Andrej88
09.02.11,16:24
Skôr som myslel,že sa nájde niekto s podobným príbehom alebo skúsenosťou poprípade nejaké rady(okrem choď k lekárovi :) )
Ale aj tak ďakujem za reakcie.
Andrej88
09.02.11,16:28
Pretože som si to našiel pretým na nete ,tak som to riešil doplnkovými vitamínmi a minerálmi.Ale teraz sa to akoby znova začalo. Neodpadol dosť dlho už,ale len som chcel zistiť či to s tým nesúvisí.Či ten proces nezačal už v tedy.Ale tak určite pôjdem k lekárovi a napíšem ako to dopadlo.
Andrej88
09.02.11,16:28
Pozerám veľa asi Dr.Housa :D
buchač
09.02.11,18:16
Dobrý deň prajem.
Mám problém s vypadávaním resp. stratou vlasov a ochlpenia na tele.
Iní za to ťažké love dávajú...:rolleyes:
Na lýtkach v dolnej oblasti nad členkami, v oblasti pupku , v zadu na hlave a kúsok na brade.Viem ,že by som mal navštíviť odborníka.Aj tak urobím.Avšak keďže problémy ohľadom lýtok som mal už pár rokov skôr.Mal som ich permanentne suché.Ďalšia vec je (a teraz ide o to či to spolu nemôže súvisieť),že ako malý som raz odpadol v škole počas družiny.Vtedy som bol aj na rôznych vyšetreniach v BA a nezistili nič.Povedali mi,že to asi z rastu.Odvtedy som odpadol ešte asi 3 krát v 3 rôznych prípadoch.Z cigarety(vtedy som začínal fajčiť-bohužiaľ som prestal až teraz.),z marihuany(tiež prvý krát) a napokon doma ,keď som by bolo v noci zle.Ako ste si mohli všimnúť ,vždy sa to stalo,keď som niečo začal po prvý krát.
Aj po prvom ..........;)
Samozrejme ,že som to doma nepovedal nikomu.
Ešte to tak ...:D
No a potom som začal cvičiť v posilňovni a bral som aj Kreatín,ale len mierne,raz za týždeň.Ako som prestal cvičiť dostavili sa problémy ohľadom ochlpenia.Na internete som našiel iba chorobu zvanú Alopécia.Keďže sa mi niektoré ochlpenie vrátilo(len malé percento) tak som usúdil,že to bude problém psychický.
Ale uvažujem ,či to nemôže byť aj ohľadom toho Kreatínu.Čiže hormonálne (štítna žľaza). Dúfam ,že sa nájde niekto ,kto mi poradí ohľadom môjho problému.Ďakujem vopred za odpovede.:mee::confused::mee:

...ešte aj vek si zabudol dať ...aj ten je niekedy dôležitý ...
Andrej88
09.02.11,22:20
Keby taká reakcia prišla od ženského pokolenia ,tak by som to chápal ,ale toto ... :D
Teraz mám 22,odpadávať som začal na ZŠ,posilňoval som od 15-17 a to ochlpenie som zistil asi pred 2-3 rokmi.Ale to bolo minimálne ,myslel som si ,že som si to nejak udrel v robote na stavbe.
Dúfam ,že mi to nenaruší intímny život,lebo potom amen tma :D
Inak by som rád vedel názor dám čo si myslia o chlapoch s takýmto "handykapom" ,keď ho uvidia na plavárni. :D :D
BXLmiami
10.02.11,05:51
Tak mne osobne vzdy viac vadilo,ked chlap nevedel pravopis ako ked nemal chlpy.
ivantt
10.02.11,07:43
stres + chemia.... tam hladaj pricinu... no a okrem toho, do mody ide telo bez ochlpenia a myslim ze to nie je daleka buducnost ked tak budeme vyzerat vsetci ( mam na mysli ludi co sa narodia a nie zijucich ) tak to ber tak ze si priekopnik :-) a pozor, u teba sa stresy zle prejavuju tak ked sa ozenis, nepodvadzaj manzelku to by ta moholo dost vazne zdravotne poznacit. To nie su bludy, najdes o tom clanky, precitaj si.. a nauc sa zvladat stresove situacie a vyrovnat sa s nimni... toť rady laika :-D
Andrej88
10.02.11,09:04
stres + chemia.... tam hladaj pricinu... no a okrem toho, do mody ide telo bez ochlpenia a myslim ze to nie je daleka buducnost ked tak budeme vyzerat vsetci ( mam na mysli ludi co sa narodia a nie zijucich ) tak to ber tak ze si priekopnik :-) a pozor, u teba sa stresy zle prejavuju tak ked sa ozenis, nepodvadzaj manzelku to by ta moholo dost vazne zdravotne poznacit. To nie su bludy, najdes o tom clanky, precitaj si.. a nauc sa zvladat stresove situacie a vyrovnat sa s nimni... toť rady laika :-D
Zaujímavé, ja som flegmatik,v znamení Váha.:cool:To potom bude asi skrytý stres.Celkom zaujímavá odpoveď,ďakujem.To keď skočím s padákom ,tak ako keby som sa druhý krát narodil.:D
ivantt
10.02.11,15:47
Zaujímavé, ja som flegmatik,v znamení Váha.:cool:To potom bude asi skrytý stres.Celkom zaujímavá odpoveď,ďakujem.To keď skočím s padákom ,tak ako keby som sa druhý krát narodil.:D

Ked si flegmatik, to neznamena ze vies zvladat stres. Niekedy je ovela lepsie dat emocie najavo, vykricat sa, vyplakat alebo udriet do boxerskeho mechu ako flegmaticky potlacat stres. Ty si pisal, ze vzdy ked zacnes nieco nove tak mas zdravotne problemy. TO je vyvolane prave tym stresom z niecoho noveho a nevies ten stres zvladnut. Inak by sa ti tie problemy prejavovali aj inokedy. A ked je clovek zenaty a nevie zvladnut stres, najde si milenku tak potom môze prist inkfart. Je vela takych pripadov a je to skutocne podlozene. Je zaujimave ze to funguje u chlapov a nie u zien, to sme zase o nieco ukrateny :-DD
Co sa tyka toho padaku, kazdy sa narodi druhy krat co si skoci s padakom. Skok padakom je aj môj sen a rad by som sa druhy krat narodil zakial este môzem :-DD Ale adrenalin zase inak pôsobi na cloveka. To je ako keby si porovnaval laknutie sa so strachom a to je rozdiel...
Andrej88
10.02.11,21:14
Ked si flegmatik, to neznamena ze vies zvladat stres. Niekedy je ovela lepsie dat emocie najavo, vykricat sa, vyplakat alebo udriet do boxerskeho mechu ako flegmaticky potlacat stres. Ty si pisal, ze vzdy ked zacnes nieco nove tak mas zdravotne problemy. TO je vyvolane prave tym stresom z niecoho noveho a nevies ten stres zvladnut. Inak by sa ti tie problemy prejavovali aj inokedy. A ked je clovek zenaty a nevie zvladnut stres, najde si milenku tak potom môze prist inkfart. Je vela takych pripadov a je to skutocne podlozene. Je zaujimave ze to funguje u chlapov a nie u zien, to sme zase o nieco ukrateny :-DD
Co sa tyka toho padaku, kazdy sa narodi druhy krat co si skoci s padakom. Skok padakom je aj môj sen a rad by som sa druhy krat narodil zakial este môzem :-DD Ale adrenalin zase inak pôsobi na cloveka. To je ako keby si porovnaval laknutie sa so strachom a to je rozdiel...
K tomu odpadávaniu:Ono tým prvý krát som myslel,že pri prvej cigarete a prvom oboznámení sa s trávou(potom som pokračoval a nič ako keby to bola reakcia imunitného systému).Nie všetky veci.:)Sme sa asi nepochopili alebo som to zle napísal.
evuš
11.02.11,05:50
Andrej88 - občas zbehnem pohľadom sem... Môj názor ?
Navštívila by som lekára /vypadávanie vlasov + odpadávanie/ môže mať xyz príčin - no nechcem strašiť.... Prepáč, som o pár rokov od Teba staršia /ale nie o desaťročia/, ale vôbec nechápem, prečo si napr. začínal s "trávou" - to si mohol rovno začať pri prechádzkach v prírode žuť napr. lopúchy či ihličie zo stromov.... Mám 33, ale v živote som "trávu" neochutnala, ani ma to nenapadlo - to všetci ste takí unudení životom, že si sami ubližujete ?! Prežila som si v živote toho dosť... ale stále si myslím, že je mi super !!! Snažím sa žiť, tešiť, pomáhať ostatným a snažiť sa byť "ČLOVEKOM"... ktorí sa od zvierat líši tým, že má svoju vôlu a nie iba pudy! Prepáč, ale musela som...
Andrej88
11.02.11,10:57
Andrej88 - občas zbehnem pohľadom sem... Môj názor ?
Navštívila by som lekára /vypadávanie vlasov + odpadávanie/ môže mať xyz príčin - no nechcem strašiť.... Prepáč, som o pár rokov od Teba staršia /ale nie o desaťročia/, ale vôbec nechápem, prečo si napr. začínal s "trávou" - to si mohol rovno začať pri prechádzkach v prírode žuť napr. lopúchy či ihličie zo stromov.... Mám 33, ale v živote som "trávu" neochutnala, ani ma to nenapadlo - to všetci ste takí unudení životom, že si sami ubližujete ?! Prežila som si v živote toho dosť... ale stále si myslím, že je mi super !!! Snažím sa žiť, tešiť, pomáhať ostatným a snažiť sa byť "ČLOVEKOM"... ktorí sa od zvierat líši tým, že má svoju vôlu a nie iba pudy! Prepáč, ale musela som...
Tak ono v nízkom veku je to hlavne o partii a o vyskúšaní nových vecí.Už ju samozrejme nefajčím.Moji kamaráti sem tam.Ja ich neodsudzujem,pretože viem ,že je menej škodlivá ako alkohol,cigarety alebo tvrdšie drogy.Niekto si kupuje stále nové hodinky,niekto pije iba pivo a nič ostatné,niekto nefajčí cigarety ale fajčí trávu.Sto ľudí sto chutí.Samozrejme ,Že ju fajčia v malom množstve.Sú abstinenti.To mi chcete povedať ,že ste tak šťastná v živote,že ste nechodili na diskotéky a občas si nevypili?Všetko škodí zdraviu ak to preháňate. Súhlasí, s vaším názorom ,ale OCHUTNAŤ niečo neznamená PRAVIDELNE užívať.Ono ta tráva sa nefajčí z nudy skôr z toho ,že je zakázaná.A v puberte .. och joj.Čo si budeme hovoriť.Každý raz dospeje a pochopí ...
A na záver ešte jedna veta:
Nikto nevie, čo môže vykonať do tej doby, než to skusí. Syrus ;)
patalia
14.02.11,13:38
co by som ja dala za to, keby mi vypadalo ochlpenie na rukach :D
no podla mna je to mozne ako dosledok toho kreatinu a psychickeho napatia.. mozno to odpadnutie bola nejaka obranna reakcia organizmu, ked ste napriklad prvykrat fajcili, na ten adrenalin z toho zakazaneho :D:o