Tita
09.02.11,12:47
Chcela by som sa poradiť,
ak ste s.r.o., neplatca DPH, platca len podľa par. 7a a plánujete kúpiť automobil,
pravdepodobne na leasing, stali by ste sa najprv dobrovoľnými platcami DPH ??
Riešim dilemu, čo z toho pre nás vyplynie do budúcna?
...kopec papierovačiek, daňové priznania....vrátená daň z kúpy auta....
Sro sa zaoberá prevažne programátorskou, počítačovou činnosťou...čiže daň ktorú by jej DU vracal má minimálnu. Bude asi hlavne platiť DU.
Čo myslíte, oplatí sa to, kvôli autu??
IvoM
09.02.11,14:42
Tita, to musíš vedieť najlepšie Ty keď im robíš účtovníctvo, stať sa platiteľom DPH kvôli autu, no neviem, ináč to že bude len odvádzať DPH ako problém nevidím, predpokladám že programátorské služby sro poskytuje iným platiteľom takže to služby pre zákazníkov v podstate nepredraží a DPH na výstupe zaplatí odberateľ, len ma tak napadá programátorská firma a nemá obrat ani 50 000 EUR ?
Tita
09.02.11,16:00
Nie nie...len začíname:) preto potrebujem radu skúsenejších a nejaký taký celkový pohľad:)...ale je fakt, že raz sa ten obrat dosiahne a registrácii sa nevyhneme, mám z toho trošku strach, priznám sa....ako sa to pri leasingoch účtuje, ako sa tá daň vracia...či postupne splátkami a tak....
ekopo
09.02.11,16:14
stať sa platcom DPH
budete mať nárok na odpočet z leasingových splátok (klasický leasing), z PHM, z nákupu rôzneho reži materiálu, reklamy....
všetko za nasledovného predpokladu:
s.r.o. nie je platcom DPH : cena za službu = 100€
s.r.o. je platcom DPH : cena za službu = 100+20 = 120€

nie je to až taký kopec papierovačiek...
Tita
09.02.11,16:18
Ďakujem vám pekne za odpovede :)
V podstate, keď sa nad tým teraz tak zamyslím, museli sme sa registrovať už podľa par.7a a odvádzame daň z prijatých služieb z členských štátov, keď budeme normálni platcovia, v DP bude samozdanenie týchto služieb a v konečnom dôsledku z nich nebudeme platiť daň, nie?
ekopo
09.02.11,16:23
ano