jofka161
09.02.11,15:04
Dobry den potrebujem poradit v roku 2009 som pracovala v jednej firme na pracovnu zmluvu .... firma k 30.12.2009 skrachovala. do dnesneho dna som od firmi nedostala zapoctovy list. ziadne kontakty na riaditelov a konatelov nie su funkcne. skusala som ich vyzvat pisomne ale listy sa mi vracali naspät. potrebujem zistit akym sposobom alebo kde sa uchovavaju mzdove doklady skrachovanych firiem. k 31.1.2011 som nezamestatnana a zapoctovy list potrebujem na urad prace vyplatenie davky .Dakujem
lydus2001
09.02.11,17:04
skús pohľadať v obchodnom vesníku (www.zbierka.sk - na ľavo si z možností vyber obchodný vesník - vyhľadávanie v obchodnom vesníku), tam skús trochu pátrať a mala by si zistiť, či firma bola predaná, v konkurze, ak bola predaná, tak kto ju kúpil, ak skončila v likvidácii alebo v konkurze, tak mala určeného správcu. On by ti mal vedieť povedať, kde sú archivované dokumenty.
veronikasad
09.02.11,17:21
Dobry den potrebujem poradit v roku 2009 som pracovala v jednej firme na pracovnu zmluvu .... firma k 30.12.2009 skrachovala. do dnesneho dna som od firmi nedostala zapoctovy list. ziadne kontakty na riaditelov a konatelov nie su funkcne. skusala som ich vyzvat pisomne ale listy sa mi vracali naspät. potrebujem zistit akym sposobom alebo kde sa uchovavaju mzdove doklady skrachovanych firiem. k 31.1.2011 som nezamestatnana a zapoctovy list potrebujem na urad prace vyplatenie davky .Dakujem
Choď osobne do sociálnej poisťovne, kde ti vydajú priebeh poistenia. V takomto prípade by mal postačovať pre potreby úradu práce. Vrátené listy neotváraj, v prípade potreby ich predlož UP ako nedoručené.
Väčšie problémy ako so zápočtovým listom budeš mať s potvrdenim o príjme pre účely dávky v nezamestnanosti (ak ti na ňu vznikol nárok).
Llívia
10.02.11,05:58
S týmto potvrdením by problém nemal byť - SP zistí údaje z mesačných výkazov (ak ich zamestnávateľ poctivo odovzdával). Jedna poraďáčka to tu prednedávanom písala (že jej to povedala pracovníčka SP), žiaľ, neviem nájsť ten príspevok. (Ak si dobre pamätám, bola to Rodina1.)