absolen3110
09.02.11,15:46
Pred 2 dňami sa mi podarilo obliať polku notebooku hp Pavlivion dvb 6500 mliekom.Keď sa to stalo bol zapnutý a hneď som ho vypla a vyliala z neho mlieko a ako tak vysušila. Notebook mi funguje ale pri zapnutí blbne touchpad ale neskor sa rozbehne a ešte si to odniesol enter ktorý vobec nereaguje :/ prosím vás čo s tým mám robiť? dá sa to oprataviť? a koľko to asi bude stojí
Vlado40
09.02.11,14:49
Jetnotlivé klávesy si dajú vybrať ,tak skús enter vybrať a vyčistiť.Možno ENTER a napil najviac mlieka.
absolen3110
09.02.11,14:52
skúšala som ho vybrať-vylupnúť vyčistila som tak podobne už všetky klávesy na obliatej strane (pretože to dosť smrdelo) ale enter stále nejde
ada159
09.02.11,15:00
to sa podarilo aj môjmu synovi, ale pre zmenu to bol puding. A veru notebook bol síce v oprave, ale nejde mi tiež. A klávesy boli vyčistené.
popo33
09.02.11,17:01
najskor otazka,pisala si ze si book vypla,vytiahla si aj bateriu?nemusi to byt nic hrozne ked nefunguje iba enter mozno bude stacit iba rozobrat a precistit dosku dakym chcemickym pripravkom napriklad KONTAKT-om...mlieko by asi nemalo byt take zle aj ked asi to nase slovenske obsahuje aj dost vody v kazdom pripade by to po vycisteni malo fungovat:)...v najhorsom pripade ti pomoze externa klavesnica:)
sthruska
10.02.11,05:44
Len si to nerozoberaj sama. Ja som si tak oblial klávesnicu. Sám som si ju vyčistil, sám so si kúpil novú ;)
Chobot
10.02.11,08:29
Pred 2 dňami sa mi podarilo obliať polku notebooku hp Pavlivion dvb 6500 mliekom.Keď sa to stalo bol zapnutý a hneď som ho vypla a vyliala z neho mlieko a ako tak vysušila. Notebook mi funguje ale pri zapnutí blbne touchpad ale neskor sa rozbehne a ešte si to odniesol enter ktorý vobec nereaguje :/ prosím vás čo s tým mám robiť? dá sa to oprataviť? a koľko to asi bude stojí

A bolo to plnotučné alebo polotučné mlieko? :D:D

Nestačí len písmenká vybrať a utrieť. To mlieko sa asi dostalo dovnútra (pokiaľ nemáš waterproof verziu notebooku) pod klávesnicu. Tak sú na sebe dve fólie s kontaktmi, ktoré sa aktivujú zatlačením klávesy a spojením kontaktov. Ak sa medzi kontakt dostane tekutina, navyše sladká, tak to začne nielen korodovať (väčšinou sú to medené kontakty), ale ešte sa to aj polepí a kontakt sa nespojí.

Treba skúsiť (ale nie sama! zver to niekomu, kto sa v tom vyzná) dostať sa až na tie fólie, a ak to pôjde, tak ich oddeliť a medzipriestor vyčistiť. Skôr si ale myslím, že nepôjdu oddeliť, lebo je to jeden komponent. Navyše, ak sa to nevyčistilo hneď, tak už proces korózie začal a už ho neodvrátiš. Postupne sa môžu prejaviť ďalšie chyby. Takže ak chceš mať klávesnicu funkčnú ako predtým, oprava ťa neminie a nebude lacná. Budú musieť vymeniť celú klávesovú časť NB. To je negatívna stránka NB, že je to jeden kompakt. Keby to bola klávesnica na PC, tak sa kúpi klávesnica za 10 EUR a PC fičí ďalej.

Tiež mi teraz napadlo, že by si mohla k NB kúpiť externú klávesnicu, ak by tá na NB bola príliš nefunkčná a nechcela by si investovať do opravy.
misoft
10.02.11,16:36
Ponaučenie: nenapchávajte sa pred monitorom - škodí to klávesám :D:D:D
Tweety
10.02.11,17:02
Možno ENTER a napil najviac mlieka.
A možno k tomu je ešte aj na neho alergičný.:---
srska
10.02.11,19:27
ja používam "ochranu" :) silikónovú fóliu. dajú sa kúpiť aj pre notebooky.
srska
10.02.11,19:57
pridávam servisný manuál. klávesnica sa vyberá a mení ako komplet
http://laptoprepairmanual.blogspot.com/2008/12/hp-pavilion-dv6500-service-manual.html
Vlado40
10.02.11,20:07
Veď vyber ten Enter a skús tlačiť bez tlačidla aj trošku z boka nie priamo z hora ako keď je založená klávesa či aspoň raz zareaguje tlačidlo enter.
Chobot
10.02.11,21:23
ja používam "ochranu" :) silikónovú fóliu. dajú sa kúpiť aj pre notebooky.

:eek: A to ako sa cez to píše?
srska
11.02.11,09:22
:eek: A to ako sa cez to píše? celkom dobre - sila zvyku, je to priehľadné a keď mi kvapne káva alebo padnú omrvinky z tatranky, prípadne spinka zo zošívačky nemusím vyberať krytky kláves alebo vytriasať klávesnicu :)
Rozalka
13.02.11,16:28
Stačí dodržiavať zásadu - pri klávesnici žiadne jedlá a nápoje.
Gapo
13.02.11,18:13
ja používam "ochranu" :) silikónovú fóliu. dajú sa kúpiť aj pre notebooky.
Aj ja niekedy používam ochranu, ale pri notebooku?!:eek:;)
misoft
13.02.11,20:53
Gapo: latexovú?
srska
13.02.11,21:36
Aj ja niekedy používam ochranu, ale pri notebooku?!:eek:;)
si na tie úvodzovky skočil :)
Gapo
14.02.11,09:03
Čo už, skočil :-))
Gapo
14.02.11,09:06
[/QUOTE]misoft Včera, 10:53 PM
Gapo: latexovú?[/QUOTE

Ako vieš?;)
misoft
14.02.11,19:51
LOGIKA! :D:D:D
Agostino
14.02.11,20:12
Ku počítaču a notebooku žiadne jedlo a obzvlášť nápoje nepatria, to že aby si vedela aj nabudúce.
Tlačítku enter možno veľmi zachutilo z toho mlieka a popritom sa napilo viacej.
Prachaela
09.01.13,19:24
ja som si poliala mesiac stary notebook cajom (bez cukru). Najprv fungoval normalne. Potom som ho vypla a cely som ho vyutierala a pre istotu aj vyfenovala (nedala som ten fen na velmi vysoku teplotu). A potom som ho skusila zapnut a neslo to vobec :( to bolo vcera a proste stale nic. prosim poradte co mam robit, chyba mi :/