Luboš275
09.02.11,16:19
Prajem príjemný deň.Mám 9 ročné deti a učia sa hrať na zobc.flaute.Hľadal som na webe pieseň Tri oriešky pre popolušku ale som nič nenašiel.
Vie mi niekto kde si to môžem stiahnuť alebo aspoň noty?
Ide mi hlavne o rytmus piesne hraná na flaute.
Slayer666
09.02.11,16:43
Neviem, ale ked sa zajtra budem nudit tak mozem spravit transkripciu.
Slayer666
09.02.11,16:59
Aha nieco som nasiel:
http://www.zborovna.sk/kniznica.php?action=show_version&id=42964
Vies si spravit aranzma pre zobcovu flautu, ci nie?
Luboš275
10.02.11,16:03
Ta stránka je žiaľ len pre učiteľov a ešte aj platená.Noty sa mi nedajú stiahnuť.
Ale aj tak sú na klavír .Deti si tie noty napísali v škole ceruzou.Ale aj tak ďakujem za ochotu.
Školstvo chce po učiteľoch aj nemožné ale aby pomohli rodičom k prístupe k učebným materiálom to ich nenapadne.
Slayer666
10.02.11,17:00
Ta stránka je žiaľ len pre učiteľov a ešte aj platená.Noty sa mi nedajú stiahnuť.
Ale aj tak sú na klavír .Deti si tie noty napísali v škole ceruzou.Ale aj tak ďakujem za ochotu.
Školstvo chce po učiteľoch aj nemožné ale aby pomohli rodičom k prístupe k učebným materiálom to ich nenapadne.

Ja viem, ze su pre klavir, ale myslel som, ze ty si ucitel hudby, teda mas hudobne vzdelanie a nemal by byt ziaden problem, spravit aranzma pre zobcovu flautu.

Ale vsak pockaj, ja ti to spravim, len musim najst nejaky SW na zapis not.
Luboš275
10.02.11,19:03
Ja som nikdy na žiadnom nástroji nehral .Preto chcem pokiaľ to deti ešte baví im to učenie čo najviac uľahčiť.
Kedysi som mal PC hru volalo sa to -Zázračný učiteľ hudby.Na tom sa dali tvoriť rôzne pesničky a noty.Virtuálne hrať na rôzne nástroje .Bohužiaľ mi padol windows a CD nemám.Na Google som to zatiaľ nenašiel.To by vyriešilo všetky moje starosti.Viete niekto kde by som to našiel?
Slayer666
10.02.11,19:58
Aha, to su tvoje vlastne. Ja som myslel, ze ich ucis a ze budu v skole vystupovat.:D
Luboš275
10.02.11,20:54
Vystupujú ale len ako celá trieda.
Tie noty som porovnal .Začiatok hrajú o pol tónu vyšie a refrén je odlišný.
Je možné že by sa v škole učili nejakú prerobenú a skrátenú verziu?
Slayer666
10.02.11,21:53
Vystupujú ale len ako celá trieda.
Tie noty som porovnal .Začiatok hrajú o pol tónu vyšie a refrén je odlišný.
Je možné že by sa v škole učili nejakú prerobenú a skrátenú verziu?

Urcite je to mozne. Ja som si proste hodil na youtube tu piesen a tam bola v b-dure. Takze je mozne, ze to hraju v h a ze niektore veci hraju inak. Aj ja som to trochu zjednodusil.