ludka1955
09.02.11,17:27
13.1.2011 mi bol priznaný plný ID, zamestnávateľ so mnou neprerušil pracovný pomer,ako je to s odstupným a odchodným keď si podám výpoveď ja, odpracovala som v zamestnaní 33 rokov a do starobného dôchodku mám ešte 4 roky odpracovať
Tweety
09.02.11,16:28
13.1.2011 mi bol priznaný plný ID, zamestnávateľ so mnou neprerušil pracovný pomer,ako je to s odstupným a odchodným keď si podám výpoveď ja, odpracovala som v zamestnaní 33 rokov a do starobného dôchodku mám ešte 4 roky odpracovať
Na odstupné nárok mať nebudeš, na odchodné áno.§76ZP
(6) (6) Pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na predčasný starobný dôchodok, starobný dôchodok a invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, patrí zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku podľa § 134, ak požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo bezprostredne po jeho skončení.

.
VERONIKA6
09.02.11,16:29
janaGT
09.02.11,16:30
§ 76 ZP
(6) Pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na predčasný starobný dôchodok, starobný dôchodok a invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, patrí zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku podľa § 134, ak požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo bezprostredne po jeho skončení.