Twoflower
09.02.11,18:12
Konečne som sa po rokoch dostal k datadisku tejto perfektnej hry:D a zistil som, že mi asi nepôjde:(. Ide o 4-diskový set BG, BG2 + datadisky. BG som v pohode nainštaloval aj spustil ale keď nainštalujem TotS (čo sa dá bez problémov) už mi hra nefunguje. Stále mi len vygadzuje hlášku "This version will only run on English language operating systems". Mám win 7 a pri inštalácii OS som vyslovene žiadal anglickú jazykovú verziu, v control panely mám ako predvolenú nastavenú angličtinu, skúšal som zmeniť location - nič nepomohlo. Prosím poraďte čo mám ešte skúsiť?:confused:
Arnold123
09.02.11,21:56
A máš zistené požiadavky pre túto hru?
Čo som ja hľadal, tak rok výroby 1998, datadisk 1999 a je spomínaná funkčnosť len Win XP a staršie.
Chobot
10.02.11,08:21
A máš zistené požiadavky pre túto hru?
Čo som ja hľadal, tak rok výroby 1998, datadisk 1999 a je spomínaná funkčnosť len Win XP a staršie.

Súhlas, keďže ide o staršiu hru, možno nemá podporu pre Win7. Skús to nainštalovať do virtuálneho prostredia Window XP, Win 7 by mala mať v sebe virtuálnu mašinu s Win XP.
Arnold123
10.02.11,08:41
Súhlas, keďže ide o staršiu hru, možno nemá podporu pre Win7. Skús to nainštalovať do virtuálneho prostredia Window XP, Win 7 by mala mať v sebe virtuálnu mašinu s Win XP.

Windows XP Mode má v sebe iba edícia Professional a Ultimate.
http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows7/products/compare
V prípade, že má Home Premium bude musieť použiť iný nástroj.
Twoflower
10.02.11,08:51
Sláááva:D, podarilo sa mi hru sprevádzkovať. Bolo treba zmeniť "Language for non-Unicode programs". Musel som sa však poradiť aby som našiel, kde sa to robí. Už len nahodiť virtuálnu mechaniku a ide sa.
Chobot
10.02.11,08:52
Windows XP Mode má v sebe iba edícia Professional a Ultimate.
http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows7/products/compare
V prípade, že má Home Premium bude musieť použiť iný nástroj.

Aha, tak to som nevedel. Vedel som, že to tam je, ale nevedel som, že verzia Home to neobsahuje.

Ale určite sa budú dať nájsť virtuálne prostredia WinXP. Alebo nech si nainštaluje dual boot a ak bude chcieť hrať hru, tak na PC rozbehne WinXP.