Eldo88
09.02.11,19:40
Dobrý deň

Rád by som sa spýtal ohľadom tovaru z Číny.
Našiel som nejakého dodávateľa cez internet a chystám sa ho skontaktovať. Mám však pochybnosti, pretože po prečítaní niektorých tém tu na porade sa písalo že firma so mnou ani nebude komunikovať pokiaľ od nej nebudem preberať tovar vo väčšej hodnote.
Avšak na stránke tohto dodávateľa sú napísane pri každom produkte dve ceny- velkoobchodná a maloobchodná.
Troška som sa na tejto stránke vrtal a zistil som že velkoobchodnú cenu ponúkaju každemu kto je zaregistrovaný na ich stránke (registrácia je bezplatná), a objedná si tovar minimalne za 300 dolárov.
Moja otázka na Vás teda znie či je podľa Vás možne priviesť tovar v hodnote napríklad 1500 eur- ide o tovar rôzne pokombinovaný.
príklad, 3ks šálov, 5ks pulóvrov atď...

Ak by to nebol problém moja dalšia otázka je aké clo a dph by som musel konkrétne za tovar v cene 1500 eur zaplatit. Chystám sa objednať si tovar v približne takejto hodnote, a preto by som sa rád spýtal s akou hodnotou budem musiet počítat pri cle a dph- či sa mi to vôbec oplatí.
Tovar si chcem objednat na firmu, som živnostník
Dakujem :)
chivasregal1
11.02.11,18:00
Je to dosť zložita a obsiahla otázka a to hlavne pri textile. Zaklad pri dovozu textilu do EU je potrebné mať doklad o pôvode tovaru tzv. Certifikat of orgin., ktorý musí vystaviť dodavateľ tovaru a potvrdiť prislušne činské orgány. Koľko to bude čiňana stať ani boh nevie. Potom sadzby cla a DPH pri dovoze. Pri DPH je to jednoznačne 20 % zo zakladu dane. Nebudem tu robiť celkovu prednašku lebo by s toho bola diplomova práca. Je potrebné pozrieť zákon 222/2004 Z.z. Pri cle je to zložite. Tovar je potrebné zaradiť do colného sadzobnika a tam su určene sadzby. Zakladne pravidla zaradenia material vyrobok a spôsob výrovy( tkane, pletene atď) Na stranke colnej správy je aplikacia TARIC asi v časti colný dohľad a tam sa da dozvedieť všetko