misurka
20.08.04,11:53
prosim o súrnu radu, potrebujem to k vyplneniu DPH za jul:(

Ak dostanem dobropis, uvadza sa v DP niekde samostatne, ale iba o tuto sumu ponizim dph na vstupe?

A este jeden problem, na kt. som sa uz pytala, ale jednoznac. odpoved som nedostala:
Ak mi dcerska spolocnost vypocita uroky z nou poskytnutej pozicky, treba ich dodanit - cize samozdanit, alebo nie?
Dakujem pekne za promptne odpovede:)
alexaneta
20.08.04,10:08
uvádzaš to do r.25 iba sumu DPH ak ponížuješ vstup znamienkom + a ešte ak vypočítavaš koeficient aj tým ponižuješ vstup, myslím že tie uroky nezdaňuješ samozdanením aspoň som to v tom čo sa samozdaňuje nenašla -len tú zabezpečovaciu alebo zrážkovú daň ale to je ich príjem takže zrejme by to mali zdaňovať oni nie???no uvidíš iné názory
Mickya
20.08.04,10:15
misurka
20.08.04,10:26
Dostala som vyuct. fa od SPP, takze dph z tohoto preplatku mam dat do riadku 25 so znamienkom +?
Mickya
20.08.04,10:50
Áno, tak ako píšeš.
alexaneta
20.08.04,10:54
mickya prečo dať vyúčtovanie faktúry do r. dobropisov?nie je to ani vrátená dodávka ani zníženie ani zvýšenie ceny je to len vyúčtovanie záloh a skutočného odberu ja tieto položky dávam k faktúram.
misurka
20.08.04,10:54
Dakujem za pomoc!!!!
misurka
20.08.04,10:58
Ja som podakovala za pomoc a medzi tym prispela svojim nazorom Mickeya, tak ako postupujete pri vyuctovacich fakturach (ja som z toho blbec), davate to medzi dobropisy/ťarchopisy alebo to v DP uvadzate ako obvykle faktury?
vladan
20.08.04,11:05
my sme mali ťarchopis a dávala som to medzi faktúry
alexaneta
20.08.04,11:07
vladan ťarchopis nepatrí medzi faktúry ale do r.23,24,25 - dobropisy, ťarchopisy, DPH z krádeže tovaru, DPH -pri oprave JCD colným orgánom
alexaneta
20.08.04,11:11
vladan práve preto máš v priznaní znamienka +/- podľa toho čoho máš viac či dobropisov alebo ťarchopisov
vladan
20.08.04,11:19
... od SPP som dostala faktúru (označenie faktúra) - tam som mala vyúčtovanie, čím mi vznikol nedoplatok na odbere zemného plynu (tzv. bývalý ťarchopis), ale keďže táto vyúčtovacia faktúra nie je vyhotovená ako "ťarchopis/dobropis", nejde o opravu základu dane, resp. dane, tak som to šupla medzi faktúry.
alexaneta
20.08.04,11:28
vladan veď takto isto to robím ja vyúčtovacie faktúry dávam medzi faktúry lebo nemajú poradové číslo pôvodnej faktúry teda nespľňajú náležitosti dobropisu ťarchopisu - a ak tam je dobropisujeme alebo dofakturovávame vám k tej a tej fa /poradové číslo pôvodnej fa/ tak to dávam do tých r. zvlášť ako som napísala
Mickya
20.08.04,11:46
Miskurka, nechcela som ťa ešte viac pomýliť, ale zmiatlo ma to, keď si v prvom príspevku uviedla, že ide o dobropis.
------------------------------------
Ale § 25 a ani § 53 nehovorí o faktúrach alebo dobropisoch. Spomína len doklad o oprave základu dane.
misurka
23.08.04,04:04
Je vas viacero, ktori tieto vyuctovacie fa radite medzi bezne fa a nerozlisujete ich v riadkoch DP?

Chcem si byt 100%-ne ista a viem, ze je vas tu kopec super-uctovnikov, ktori lahko zvladnu kazdy problem.
andrea.d
23.08.04,04:54
My tiez tieto vyuctovacie faktury povazujeme za bezne faktury.
misurka
23.08.04,05:18
Podobne je to aj pri fa za elekt. energiu, kde navrchu je napísané - FAKTURA ZA SPOTREBU EL. ENERGIE, ale v dolnom pravom rohu je uvedené: Doúčtovanie dodania - DOBROPIS/ŤARCHOPIS. Tak je to obyč. fa ale. dobropis/ťarchopis? Mne to dokonca nevedeli 100%-ne povedat ani na DU.
alexaneta
23.08.04,05:25
pokiaľ sa ti to nevzťahuje ku konkrétnemu číslu faktúry tak by som to za dobropis nepovažovala a názov dobropis a ťarchopis sa od 1.5.2004 už nemá používať iba faktúra - a pri oprave základu dane musí mať doklad náležitosti pod §75 ods.6 a keďže tam nemá tvoj doklad odvolávku na pôvodnú fa myslím že to nemá čo hľadať v tých r. kam idú dobropisy a ťarchopisy. faktúry za el. riešime rovnako
pekný deň