adam
09.02.11,19:11
Na akom tlačive mám potvrdiť príjem z príkaznej zmluvy? Z odmeny nebola odvedená daň, v zmluve bolo dojednané, že daň vysporiada príkazník.
adam
09.02.11,19:25
Môžem to urobiť na tlačive Potvr.o príjme zo ZČ a v poznámke napíšem, že ide o príkaznú zmluvu?
adam
10.02.11,06:41
Nikto potvrdenie o príjme z príkaznej zmluvy nevystavoval ? Poraďte mi, prosím....
Heni
10.02.11,06:45
ja som vystavovala...

hlavičkový papier a text v zmysle:
potvrdzujeme týmto, že xy-ovi, bytom ......, bolo vyplatené za rok 2010 na základe príkaznej zmluvy toľkoto eur.
potvrdenie sa vydáva na žiadosť menovaného.

podotýkam, že je treba prihliadnuť, za čo bolo na prík. zmluvu vyplatené, či sa to nemalo brať ako príjem zo záv.čin., a ešte mám s týmto potvrdením takú skúsenosť, že jedna správkyňa dane požadovala aby som to napísala na tlačivo Potvrdenie o príjme zo ZČ, druhej stačil tento hlavičkový papier s oznámením o vyplatení odmeny z prík. zmluvy (pritom sa jednalo o ten istý druh príjmu)
adam
10.02.11,06:49
Ďakujem Ti....
BRK
16.01.12,18:52
Ja by som sa chcela spýtať ... mali sme v roku 2011 zamestnanca na dohodu, plus dostal vyplatenú odmenu na základe mandátnej zmluvy (tento príjem je vyplácaný bez zdanenia, to máme odkonzultované). Ako mu mám vystaviť potvrdenie o príjme za rok 2011, osobitne za každý príjem, čiže za príjem na základe dohody a osobitne na príjem z mandátnej zmluvy? Alebo vystaviť iba jedno potvrdenie, kde sčítam oba príjmy, pričom dohoda je zdanená a príjem na základe mandátnej zmluvy nie?
ďakujem.
Tweety
16.01.12,18:54
Ja by som sa chcela spýtať ... mali sme v roku 2011 zamestnanca na dohodu, plus dostal vyplatenú odmenu na základe mandátnej zmluvy (tento príjem je vyplácaný bez zdanenia, to máme odkonzultované). Ako mu mám vystaviť potvrdenie o príjme za rok 2011, osobitne za každý príjem, čiže za príjem na základe dohody a osobitne na príjem z mandátnej zmluvy? Alebo vystaviť iba jedno potvrdenie, kde sčítam oba príjmy, pričom dohoda je zdanená a príjem na základe mandátnej zmluvy nie?
ďakujem.
Príjem z mandátnej zmluvy nie je príjmom zo ZČ, takže ho do potvrdenia o príjmoch zo ZČ nemôžeš započítať. Záver, dve potvrdenia.
BRK
16.01.12,19:25
Ďakujem pekne, tiež som si to myslela.