kronkodyl
09.02.11,19:37
Ahoj všetkým! Prosím o dobrú radu, Vaše skúsenosti.
Nejako doma chorľavieme, tak som sa začala trošku zaujímať o detoxikáciu organizmu, dočítala som sa aj o prekyslení organizmu - aj Vašu diskusiu z minulého roku som prešla. Prečítala som si aj odporúčanú knihu Kurta Tepperweina, nuž a som trošíčku zmätená.
Niektoré články odporúčajú najprv odkyslenie a potom detoxikáciu, iné naopak, z iných článkov mi vyplýva, že po odkyslení asi už detox nie je potrebný.
Ďalší rozpor sa objavuje pri použitých surovinách - napríklad na detox odporúčajú kúru z ryže, či cesnakovú kúru miešanú s mliekom, ale to sú potraviny, ktoré prekysľujú organizmus.
Tak ako vlastne postupovať?
terezamaria
09.02.11,18:57
kronkodyl
10.02.11,17:08
Ospravedlňujem sa za zbytočne pridanú tému a presúvam sa podľa vašej rady.
dusansl
12.02.11,16:21
ZACHRÁNI NÁS DETOXIKÁCIA ?


Novodobá medicína ignoruje skutočnosť, že bez dôkladnej očisty celého tela , sa nedá dosiahnuť jeho vyliečenie. Túto základnú pravdu spoznali ľudia Tibetu už pred štyritisíc rokmi.
Súčasná medicína dokázala , že ľudské telo je zásobované živinami nevyhnutnými pre život sieťou ciev a kapilár, ktorých dĺžka je viac ako 100 tisíc kilometrov. Ako sa dá predísť hoci srdcovocievnym ochoreniam, keď tento dokonalý systém pravidelne nechceme čistiť.
Musíme si uvedomiť, že pri súčasnom spôsobe stravovania a výživy platí nasledovné:
- 2O ročný človek ma približne 15% ciev čiastočne zanesených soľami a cholesterololom.
- 4O ročný človek má už vo svojich cievach toľko nánosov rovnakého zloženia , že priechodnosť jeho ciev je znížená dokonca o 50%.
- 60 ročný senior je na tom ešte horšie. Celý jeho cievny a kapilárny systém je priechodný len na 25% . Zostávajúcich 75% vypĺňajú usadeniny solí a cholesterolových plátov.
Uvedený prierez základnými vekovými skupinami temer bez výnimky platí ako pre Európu ,tak skoro pre celý zostatok západného sveta.

Povedzte teda, ako môžu byť jeho obyvatelia zdravý?

Ako sa dá predísť srdcovocievnym ochoreniam, keď taká zložitá rieka života akým v skutočnosti cievny systém je , zostane upchaná kalmi?

Kto z ľudí vie o skutočnosti, že sa ľudskom tráviacom trakte za 40 rokov života od 4 do 15 kilogramov kalových usadenín! Smutné je , že o týchto život skracujúcich nástrahách už pred tisícročiami dobre vedeli ľudia ďalekého východu , pričom dnešný moderný človek ich úplne ignoruje..
Vzdelanci dávnoveku vo svojich medicínskych traktátoch dokonca uvádzali, že práve tráviaci trakt je to miesto, ktoré verne v celej šírke odzrkadľuje stav ľudského zdravia. Práve oni dospeli k poznaniu, že až 75% ľudskej imunity má základ v črevách. Svojou mimoriadnou vnímavosťou a výnimočnými pozorovacími schopnosťami zistili, že ak má byť človek zdravý, musí si svoje črevá vyprázdniť následne po každom jedle.
V modernej dobe tento rytmus nedokáže udržať najmenej 25-30 % dospelých ľudí. Nie je žiadna výnimka, že až takéto vysoké percento máva stolicu raz za dva –tri dni. Ale viac ako päť percent ju má až len raz za päť dní.
Európsku populáciu svojimi výskumami začal zachraňovať nemecký lekár Johan Kekkeweg, ktorý v roku tisíc deväťsto päťdesiat päť publikoval svoju štúdiu o ľudskej auto toxikácii teda samo otravy celého organizmu.
Práve on exaktne dokázal , že v strave sa do ľudského tela dostávajú nemalé množstvá rôznych škodlivín. Zároveň svoje poznatky zhrnul do nasledujúcej stupnice :
- Ideálny stav - ľudský organizmus pracuje normálne, celý črevný systém je čistý , telo dostáva všetky prijaté živiny. Tento stav nazval prvým. Teda základným fyziologickým štádiom.
- V post pubertálnom veku v rozpätí do dvadsiateho roku veku človeka, sa toxikácia tela dostáva do štádia, ktorú vnímavý človek už začína pociťovať. Navonok sa to prejavuje ako častejšie vyskytujúci sa kašeľ, hnačky, časté močenie, neraz sa vyskytne sa aj zdanlivo bezdôvodné zvracanie .
Človeka začína trápiť nevysvetliteľné potenie, zvýšená teplota hoci ho nič nebolí,
alebo sa odrazu objavujú hlieny.
Všetky tieto vonkajšie prejavy sú dôsledkom zvýšenej záťaže organizmu. Spôsobujú ju stále pribúdajúce toxíny a potravinové odpady. Vo výžive na druhej strane chýbajúce bielkoviny, tuky, uhľovodíky, minerály, vitamíny..... V snahe prinavrátiť ideálny stav organizmus zosilňuje očistnú činnosť, ktorej dôsledkom sú už popísané ťažkosti. Tento stav môžeme pomenovať stavom dôrazného varovania!
Obyčajne toto varovanie ignorujeme, lebo sa ho snažíme potlačiť hltaním všelijakých analgetík. Toto sú typické prejavy druhého štádia toxikácie.

- V treťom štádiu toxikácie nastáva masívnejšie narastanie celkovej otravy. Na povrchu
tela sa objavujú chronické zápaly na rôznych miestach tela. Pre toto štádium sú rovnako charakteristické hnisavé vredy na tele, časté hnisavé angíny, zápal slepého čreva - čiže apendixída, ale rovnako aj bronchitída, prostatitída. Rovnako charakteristické bývajú aj výskyty fibromiómov či cýst, lipómov ale aj mastopatie tyretoitídy a k celkovému výpočtu nesmieme zabudnúť ani na heneroidy či zápaly okostnice.
Priatelia, ani jednu z vymenovaných chorôb by som neoznačil za zanedbateľnú! Každý súdny človek musí uznať, že sú to choroby závažné - je to akési posledné varovanie pred záverečnou tragédiou.

Nepopierateľne hovorí - človeče pozor!

- Ak začne zlyhávať látková výmena a prichádza strata imunity, reč môže ísť len o
začiatku porúch, viažucich sa k štvrtému štádiu. Poruchy sú už na hĺbkovej úrovni organizmu. V tomto štádiu sú normálne kamene v žlčníku alebo v obličkách či močovom mechúre , polyartritída, dna, osteochondróza ale aj radikulitída.
Ozdobou tohto stavu je patologická chudosť, či obezita všetkého druhu. V medicíne sa tento stav nazýva porucha tukovej výmeny a nikto z lekárov ju dnes neberie na ľahkú váhu! Len krôčik chýba k tomu aby Vás znenazdania prekvapil oznam lekára , že Vás do konca života na všetkých cestách bude sprevádzať Cukrovka- ktorej diagnostikovanie hovorí , že v tele prišlo k poruche uhľovodíkovej výmeny.
Nie je vzácnosťou , že u sotva štyridsaťročnej ženy sa objaví predčasné klimatkérium a hormonálne nádory. Rovnako časté dokonca u mladších ročníkov sú neplodnosti a disfunkcie vaječníkov. Všetky tieto diagnózy sa viažu k jednému fenoménu s názvom : ,,Hormonálna porucha“
Za nemej vážne je potrebné považovať objavenie sa nespavosti, migrenózne bolesti hlavy či syndróm chronickej únavy. Nejeden človek by vedel rozprávať.....
Všetky tieto stavy majú spoločného menovateľa je ním „porucha nervového systému „
Bolo by dokonalo smiešne, keby nebolo vážne, že „roky zdravý človek“ má zrazu alergiu na všetko. Alebo sa objavia rôzne polynózy . Až odborné vyšetrenia potvrdia stratu imunity.
K výpočtu chorôb by nebolo dobrí zabudnúť na varikózy ale ani na často diagno- stikovanú trombózu. Zaiste mi dáte za pravdu, že toto sú skutočne vážne diagnózy.
A priatelia, toto už je len krôčik k začiatku ozajstného utrpenia. Ak sa ani pri takomto druhu varovaní človek nezobudí zo sna ľahostajnosti samého k sebe dočká sa piateho štádia poškodenia svojich orgánov.

- V tomto štádiu sa už nikto nemôže diviť, že má cirhózu pečene, alebo obličkovú nedostatočnosť. Rovnako charakteristická je aj tromboembólia. Infark myokardu alebo mozgová príhoda neodmysliteľne patria k stavom, ktoré Vás určite postretnú. Poviem Vám, žiadna výhra! A to si naozaj neviete predstaviť, čo vie s človekom narobiť diabetická či pečeňová kóma. Proti nim je zápal podbrušnice úplná hračka.
- Za najzávažnejšie považujeme diagnózy považujeme všetky formy rakoviny, AIDS
či sarkóm alebo leukémiu.

Moderné medicínske prístroje dokážu spoľahlivo diagnostikovať približne 1 cm veľký nádor. Je dokázané, že do takejto veľkosti môže dorásť približne za desať až dvanásť rokov. Kto s nás vie , v ktorom štádiu možného rastu sa nachádza? Len vlastná ľahostajnosť a falošný pocit nenahraditeľnosti nás vedie k presvedčeniu , že nás sa tento vývoj zdravia netýka.
Tých ostatných áno, mne nič nie je! Nič ma predsa nebolí!
Upokojuje sa každý druhý Slovák.
Podľa nedávno publikovaných výsledkov medicínskeho výskumu má každý živý organizmus v sebe aspoň jedného nebezpečného parazita. Ešte aj v tom je človek výnimkou, že obyčajne ich má naraz niekoľko. Prostredie v ktorom tieto organizmy parazitujú, sú naše nečistotami zalepené črevá. Takéto znečistenie čriev je ideálne na ich nekontrolovateľné pomnoženie. Potom už nasleduje len obsadenie celého tráviaceho traktu touto parazitickou armádou . A beda , ak ľudské telo z nejakej príčiny zoslabne, čím ešte viac upadne vo väčšine prípadov aj tak slabá imunita.
Podľa zistenia Bostonských výskumníkov , parazity čriev len v novodobých dejinách zabili viac ľudí, ako všetky moderné vojny dokopy.
Pomôžem Vám v rozhodnutí, či už nastala chvíľa, keď z pohľadu toxicity čriev je potrebná ich dôkladná očista.
Trápi Vás jeden alebo niekoľko z uvedených problémov?

. Častý temer stály pocit slabosti a únavy
. Nadúvanie a plynatosť ,faltulencia
. Nadváha či patologická chudosť
. Nedostatočné trávenie
. Dráždivosť alebo náladovosť
. Sťažené dýchanie a silne zapáchajúca stolica
. Časté nachladnutie a vracajúce sa bolesti hlavy
. Neupokojiteľný pociť hladu
. Uhrovitosť, vyrážky či iné kožné problémy
. Pocit kovovej pachute v ústach
. Zlatá žila
. Opakujúca sa infekcia Candidy
. Alergia na jedlá vo všeobecnosti
. Parazity indikované v stolici

Proces komplexnej očisty stien žalúdka , celého tráviaceho traktu včítane črevných klkov , je v podstate možný niekoľkými spôsobmi. Ich účinnosť a ohľaduplnosť k organizmu človeka nemienim komentovať.
Očista v celej svojej šírke a aj dokonalosti je nielen účinná , ale jej história je tisícročia stará. Lekári Tibetských lámov dobre vedeli, že znečistený- toxikovaný organizmus nie je možné uzdraviť. Na základe ich vedomostí sa v dnešnej dobe podarilo zostaviť postupy , ako zostavovať čistiace kúry pre jednotlivé vekové kategórie ale aj škálu sprievodných príznakov.
Lebo tak ako každý človek je jedinečný – tak niet dobrej univerzálne pôsobiacej čistiacej kúry.
Aby ste sa sami pričinili o zachovanie svojho zdravia nestrácajte čas. Konajte- lebo Vaše zdravie je len vo Vašich rukách.

A k otázke čím vykonať detoxikáciu by som dodal len svoj mnohoročný poznatok s praxe. VYchádzal som z poznania, že ak má nejaká metodika viac ako desaťročné overenie v praxi, môže na nej čosi byť.
Ale ak je jej preverenie viac ako dva tisíc rokov, niet o čom diskutovať. TAk preto sa v praxi opieram o tú overenejšiu. S podzravom Dusansl.
kronkodyl
13.02.11,19:09
Ďakujem za zaujímavé informácie, niečo z toho, čo píšete, som už vedela a tiež ma to tak nejak nakoplo, aby som sa do očisty pustila. Z Vašich slov usudzujem, že máte osobné skúsenosti s detoxikáciou, tak si dovoľujem Vás poprosiť aj konkrétne rady a postupy, prípadne odorúčania, na čo si dávať pozor. Ďakujem.
chancapiedra
14.02.11,08:12
Ahoj všetkým! Prosím o dobrú radu, Vaše skúsenosti.
Nejako doma chorľavieme, tak som sa začala trošku zaujímať o detoxikáciu organizmu, dočítala som sa aj o prekyslení organizmu - aj Vašu diskusiu z minulého roku som prešla. Prečítala som si aj odporúčanú knihu Kurta Tepperweina, nuž a som trošíčku zmätená.
Niektoré články odporúčajú najprv odkyslenie a potom detoxikáciu, iné naopak, z iných článkov mi vyplýva, že po odkyslení asi už detox nie je potrebný.
Ďalší rozpor sa objavuje pri použitých surovinách - napríklad na detox odporúčajú kúru z ryže, či cesnakovú kúru miešanú s mliekom, ale to sú potraviny, ktoré prekysľujú organizmus.
Tak ako vlastne postupovať?
My sme presli viacerymi detoxikaciami. Ja osobne mam najlepsie vysledky s pripravkom chelorex, odburava aj tazke kovy a obsahuje choleru a tusim aj nejake vitaminy, modifilan je takisto dobry, tiez obsahuje nejake morske riasy, ktore maju schopnost absorbovat toxiny z traviaceho traktu, ktory je zakladom imunitneho systemu. Ale celkovo asi plati, ze netreba zatazovat traviaci system spracovanymi potravinami. My, pokial je to mozne, kupujeme iba nebalene potraviny, teda take, ktore nepresli ziadny spracovanim, ale na to treba dost usilia, casu a vytrvania, moj organizmus bol velmi kysly, ale ph ide pomaly ale isto hore.
kocingerka
14.02.11,16:48
očista organizmu je vyborna a dolezita vec...treba ju cas od casu robit...a ak trpime niektorymi z uvedenych chorob, ktore opisal Dusansl, mali by sme sa zacat zamyslat nad zdravym stravovanim :)je to tazke, ale vyplati sa - viem z vlastnej skusenosti
kronkodyl
14.02.11,18:46
Keď sa na človeku začne sypať to zdravíčko, hľadá, ako si pomôcť. Neviem, aké máte skúsenosti s lekármi, ja, žiaľ, len na takých, ktorých maximálne obťažuje, ak mi musia niečo vysvetľovať, dokonca sa mi stalo, že sa jeden rozkričal, čo sa do toho stále rýpem, že to nie je moja vec. Nuž a ja nepatrím k tým ráznym ľuďom, ktorí si dokážu vydobyť svoje právo. Tak hľadám, ako si pomôcť, no a do toho všetkého mi prišla do rúk kniha Nežiadúci účinok smrť.
Všetko ma to utvrdilo v tom, aby som hľadala záchranu v bylinkách. Aj tú detoxikáciu by som radšej vo forme odvarov a tinktúr z byliniek, než nejaké hotové kúry od akýchsi firiem, ktoré, možno, naháňajú len svoje zisky. Ibaže aj taká bylinka je droga, ktorú treba vedieť použiť, aby pomohla a neuškodila.
Prešla som tu na Porade hodne tém a zistila som, že je tu hodne ľudí, ktorí naozaj veľa vedia a preto hľadám pomoc u Vás. :)
misomiso
14.02.11,18:56
ZACHRÁNI NÁS DETOXIKÁCIA ?


A k otázke čím vykonať detoxikáciu by som dodal len svoj mnohoročný poznatok s praxe. VYchádzal som z poznania, že ak má nejaká metodika viac ako desaťročné overenie v praxi, môže na nej čosi byť.
Ale ak je jej preverenie viac ako dva tisíc rokov, niet o čom diskutovať. TAk preto sa v praxi opieram o tú overenejšiu. S podzravom Dusansl.

Ja cistim raz rocne burciakom. A vy cim?
alabut
15.02.11,05:25
... rampasom
great.zv
15.02.11,05:50
to je super....všetko bio-produkty...
Emka Roman
12.12.13,17:13
Členom od: 12.12.13 :D - - a to je tuším dnesss
KarolJonas
04.03.15,13:08
Pred 2 rokmi mi lekári po dlhom trápení sa s prekyslením naordinovali diagnozu reflux. Na ten deň nezabudnem, keďže mi p.doktor povedal, že sa z toho nikdy nedostanem, do konca života budem užívať lieky a v tom najlepšom príade musím podstúpiť operáciu. Lieky po pár mesiacoch nezaberali, prečo by aj mali, veď nie sú na to vyrábaní aby pomáhali, ale aby potláčali príznaky a bolesti. Choroba naďalej pretrváva. Začala som sa prehrabávať internetom, prečítala som si množstvo strán o tejto problematike a došla som k záveru, že zo všetkého sa dá vyliečiť, len treba dbať na signály, ktoré vysiela náš organizmus a nasadiť správne bilinky, a možno aj už v hotovom stave. Mňa vyliečila jedna pani, ktorá sa už roky rokúce venuje reflexológii. Z piet mi presne povedala, čo v mojom organizme nepracuje, alebo pracuje minimálne, z čoho vyvstávajú moje problémy a že určite sa dajú vyliečiť. A mala pravdu, trvalo to dlhšie, viac ako pol roka, ale vitamínmi, antioxidantmi ma vyliečila z nevyliečitelneho refluxu:) Odvtedy raz ročne, preventívne idem za ňou a poradím sa, čo v mojom organizme zlyháva. Keďže mojou slabosťou je trávenie, tráviaci systém, snažím sa popri všetkom aj prečisťovať z času načas svoje telo. A keďže už aj niektoré hotové produkty sú z byliniek, a ja mám predstavu z ktorých byliniek majú byť zložené a aký majú mať účinok, tak vám viem odporučiť článok o Enerixe, produkte, ktorý používam raz ročne a je mi dobre
buchač
04.03.15,14:41
Pekná reklama...;)

Ten zvyšok ohľadom na ten článok uverejnený na tom určitom linku (sinxxxxxxty) nemá viac menej význam nejak riešiť. Prirovnal by som odnoži "Badatela"...