Vladi87
09.02.11,19:47
ÚVOD DO PROBLEMATIKY

Zdravím. Bývam v jednej z troch bytoviek pri ceste, ktorú vodiči využívajú ako skratku a jazdia tam prirýchlo. Rád by som mestu navrhol riešenie, no viem, že nemôžem vystupovať len vo svojom mene, ale výhodnejšie by bolo mať podporu susedov. Preto by som chcel spraviť petíciu. Teda neviem, či je to petícia v pravom slova zmysle. :-)

Jedná sa o 3 domy po 6 bytov, teda dokopy 18 bytov.
Vo vlastnom mene som už podnikol kroky a písal magistrátu mesta, aby na dané miesto osadili dva spomaľovacie prahy a ulicu zjednosmernili. Po 1,5 mesiaci a troch e-mailoch mi odpísali, že KDI vyhodnotil situáciu a osadili tam jeden spomaľovací prah. Počet vozidiel sa značne zredukoval (začali využívať hlavnú a regulérnu cestu), no mnohí nepochopili a jazdia naďalej tak, že buď retardér preletia, alebo po spomalení výrazne zakcelerujú.

Chcel by som teda magistrát primäť k tomu, aby tam dali ešte jeden retardér a ulicu zjednosmernili, poprípade zaslepili.

Napadlo ma, že by som oslovil susedov troch bytoviek. Mám vypracovanú koncepciu, ktorú by som im hodil do schránok s časom, kedy by som zbieral podpisy.

Viem, že podpisov by bolo veľa (tipujem, že všetci by to podpísali, lebo situácia je zlá), akurát neviem, čo potom s nimi. Viete mi poradiť?

ešte zopár otázok
- treba nejaký petičný výbor?
- treba overovateľa/notára?
- treba od susedov pýtať aj rodné čísla
- treba hárok overiť notárom?
- treba brať podpisy od vlastníkov bytov, alebo od ich obyvateľov (podnájomníkov)
- treba ísť po osobách, alebo po bytoch (t.j. ak je 18 bytov, môžem mať aj 32 podpisov, teda aj viacerých členov z jednej domácnosti?

V tomto sa moc nevyznám, no mám čas sa v tom angažovať a viem, že po dôkladnej príprave sa môže naša ulica stať bezpečnejšou. Viete mi poradiť? vďaka.

P.S. Sám nie som vlastníkom bytu a nemám v ňom ani trvalý pobyt. Vlastníkom je môj otec s jeho bratom. Dokonca tam nemám ani trvalý pobyt. Môžem také niečo vôbec organizovať? V podstate som v podnájme zadarmo.
220870
09.02.11,19:43
Viem že v našej obci "kde ale každý každého pozná" v meste to môže byť iné.Osadzovali spomaľovacie prahy (retardéry) na žiadosť občanov a tuším stačilo aby podpísala väčšina bývajúcich v ulici.Do mesiaca boli namontované.Spisoval a podával to jeden takmer zrazený nasratý dobrovolník.A to všetko len skrz pár magorov čo sa nevedeli vpratať do vlastnej kože a jazdili ako zmyslov zbavený.Určite by som tam napísal že ohrozujú malé deti ,to zaberá aj na inak tupých úradníkov.
Držím palce,nech sa vám to vydarí.
Vladi87
09.02.11,20:12
220870> ďakujem. takže treba vyskúšať jednoducho hárok s podpismi na jednej strane a textom na druhej? :-)

tak to vyskúšam :-)

ono som prekvapený, že vôbec jeden namontovali, ale nie je to 100% efekt. :-)
220870
10.02.11,03:58
Ak zadáte do googla slovo petícia a dáte hľadať obrázky tak sa určite niečo zaujímavé nájde a užitočné.