16lukasko
09.02.11,20:48
Koľko to môže vynášať mesačne štátnym notárom? :)
ivka70
09.02.11,19:49
Ja teda odpovedat neviem ,ale aky je to statny notar??? :D
16lukasko
09.02.11,19:53
no dobre ty mudrlantka :)) tak kolko to môže vynášať notárovi? :))
16lukasko
09.02.11,19:54
radšej mi pomôž zistiť :) je to pre mňa veľmi dôležité rozhodujem sa pre svoje budúce povolanie :)
Ice dive
09.02.11,20:03
v prvom rade by si sa mal zamyslieť na nad tým čo ťa baví a čo by si chcel robiť... a potom koľko to bude vynášať...

odpoveď na tvoju otázku nevie zodpovedať presne nikto... nakoľko "notárske" fleky sú rozchytané a dedičské konania čo je asi najlepší kšeft pre notára (nakoľko má podieľ na prejednanom majetku...) sú rozdelené podľa začiatočného písmena priezviska zosnulého... t.j. je to trochu aj lotéria čo keď všetci napr. na A budú chudobní a tvoja odmena bude minimálna..:D:D:D

ale každopádne dobrí právnici zarábajú aj keď nie sú notármi:-))) záleží aj od tvojej povahy či vieš argumentovať a vieš sa dobre hádať a spravíš karieru napr. aj ako obhajca v trestnom práve, alebo v obchodnej sfére riešiť obchodné spory, zakladať spoločnosti...
zalobaba
09.02.11,20:08
radšej mi pomôž zistiť :) je to pre mňa veľmi dôležité rozhodujem sa pre svoje budúce povolanie :)

neviem, či si dostatočne v obraze, ale notárski čakatelia sú v poradovníku notárskej komory a za notárov sú menovaní až potom, čo sa uvoľní miesto notára napr. ukončením činnosti alebo úmrtím notára
Rozalka
09.02.11,20:12
...

dedičské konania čo je asi najlepší kšeft pre notára (nakoľko má podieľ na prejednanom majetku...) sú rozdelené podľa začiatočného písmena priezviska zosnulého... ..


V ktorom meste to tak funguje?
Mala som v poslednej dobe dedičské konania po rodičoch, začiatočné písmeno priezvísk rovnaké, predsa rôzni notári ...
Podľa mňa poradie prideľuje počítač.
Petra Nová
09.02.11,20:40
no dobre ty mudrlantka :)) tak kolko to môže vynášať notárovi? :))
Čo si myslíš, ty mudrlant, že ti tu niekto povie konkrétnu sumu? Tu nechodia notári a zriedka ľudia, čo sa okolo nich vrtia. Tak, čo ti majú povedať? Ale všetci tu vieme, že nehladujú.:rolleyes:


radšej mi pomôž zistiť :) je to pre mňa veľmi dôležité rozhodujem sa pre svoje budúce povolanie :)
Choď za nejakým notárom, ten ti môže presne povedať, koľko mu to vynáša. Ale pravdepodobne ťa pošle do do ......:---

Ak sa rozhoduješ pre budúce povolanie, tak ťa upozorňujem, že notárstvo sa neštuduje. A kým skončíš právnickú fakultu, tak máš čas rozmýšľať o tom, čo chceš po jej skončení robiť.
A mal by si si uvedomiť, že na posty notárov a sudcov je nesmierna tlačenka.
Ice dive
10.02.11,07:36
V ktorom meste to tak funguje?
Mala som v poslednej dobe dedičské konania po rodičoch, začiatočné písmeno priezvísk rovnaké, predsa rôzni notári ...
Podľa mňa poradie prideľuje počítač.

no pri dedicskom konani po mojom otcovi ako aj jeho sestre bol ten istý notár a sam to povedal... že to majú takto podelené, že on ma od O po L a takto vymenoval ďalších 5 notárov... tiež som si myslel, že to prideľuje počítač...
mesto bola Bratislava...
Chobot
10.02.11,08:18
radšej mi pomôž zistiť :) je to pre mňa veľmi dôležité rozhodujem sa pre svoje budúce povolanie :)

:D:D:D:D:D:D:D

Tak toto bola hláška týždňa....

Najlepšie zarábajú tenisti a hokejisti v NHL, takže ak sa rozhoduješ pre svoje budúce povolanie, tak staň sa tenistom alebo hokejistom.

Notárom sa nestaneš preto, lebo chceš. Jedine, že by si po niekom "zdedil" notársku licenciu (rodičia, strýko,..). Dostať sa do notárskej komory nie je tak ľahké, ako založiť si živnosť na inštalatéra.

Ale mám pre teba ešte jeden tip - aj zubári zarábajú dobre...;):D
Slayer666
10.02.11,09:33
§ 2
Platové pomery poslancov Národnej rady Slovenskej republiky

(1) Poslancovi Národnej rady Slovenskej republiky (ďalej len „poslanec“) patrí plat vo výške 3-násobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za predchádzajúci kalendárny rok, zaokrúhlenej nahor na celé euro (ďalej len „plat poslanca“), začínajúc prvým dňom mesiaca, v ktorom zložil Ústavou Slovenskej republiky (ďalej len „ústava“) predpísaný sľub.1) Ak mandát poslanca vykonával najmenej päť mesiacov, patrí mu plat ešte päť mesiacov po tom, keď došlo k zániku jeho poslaneckého mandátu; toto ustanovenie sa nevzťahuje na poslanca, ktorý bol zvolený za poslanca v nasledujúcom volebnom období, a na poslanca, ktorý bezprostredne po zániku mandátu začal vykonávať inú funkciu ústavného činiteľa Slovenskej republiky podľa § 1 alebo ktorý bol zvolený do Európskeho parlamentu. Ak poslanec vykonával mandát ako náhradník, patrí mu nárok podľa druhej vety len raz počas toho istého volebného obdobia.
(2) Peňažné nároky podľa odseku 1, ak k zániku mandátu došlo smrťou poslanca, sa vyplatia postupne priamo jeho manželke, deťom a rodičom, ak s ním žili v čase jeho smrti v spoločnej domácnosti; predmetom dedičstva sa stávajú, ak niet týchto osôb.

§ 3
Funkčné príplatky

(1) Okrem platu podľa § 2 patrí poslancovi, ktorý vykonáva v Národnej rade Slovenskej republiky (ďalej len „národná rada“) niektorú z funkcií uvedených v nasledujúcich ustanoveniach, mesačný funkčný príplatok, a to začínajúc prvým dňom mesiaca, v ktorom bol do funkcie zvolený.
(2) Predsedovi Národnej rady Slovenskej republiky (ďalej len „predseda národnej rady“) patrí funkčný príplatok vo výške 497,91 eura.
(3) Podpredsedovi Národnej rady Slovenskej republiky (ďalej len „podpredseda národnej rady“) patrí funkčný príplatok vo výške 331,94 eura.
(4) Predsedovi výboru Národnej rady Slovenskej republiky patrí funkčný príplatok vo výške 165,97 eura.
(5) Podpredsedovi výboru Národnej rady Slovenskej republiky patrí funkčný príplatok vo výške 82,99 eura.

Paušálne náhrady a náhrady ďalších výdavkov

§ 4

(1) Poslancovi patria diéty a náhrady ďalších výdavkov spojených s výkonom jeho funkcie (ďalej len „paušálne náhrady“) vo výške, ktorú určí národná rada uznesením.
(2) Poslancovi okrem toho patrí náhrada za ubytovanie v preukázanej výške, ak cestu vykonal v súvislosti s výkonom poslaneckej funkcie.
(3) Výšku cestovných náhrad pri cestách do zahraničia, ktoré súvisia s výkonom poslaneckej funkcie, určí národná rada uznesením.
(4) Poslancovi patria technické prostriedky potrebné na výkon jeho mandátu v rozsahu a za podmienok ustanovených uznesením národnej rady; po skončení volebného obdobia mu zostávajú.


§ 4a

(1) Na zabezpečenie výkonu poslaneckého mandátu si poslanec zriaďuje primerane vybavenú kanceláriu.
(2) Na výkon odborných a administratívnych prác spojených s činnosťou poslaneckej kancelárie poskytne Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky (ďalej len „kancelária národnej rady“) poslancovi asistenta, s ktorým po dohode s poslancom uzavrie zmluvu o zabezpečení služieb asistenta poslanca.1a)
(3) Výdavky na prevádzku poslaneckej kancelárie podľa odseku 1 uhrádza kancelária národnej rady za podmienok ustanovených uznesením národnej rady.
(4) Odmenu asistenta poslanca vo výške 80 % platu poslanca (§ 2) uhrádza kancelária národnej rady. Podrobnosti o zabezpečení služieb asistenta a odmeňovaní asistenta poslanca ustanoví národná rada uznesením.

§ 5

(1) Poslanec môže bezplatne používať prostriedky verejnej hromadnej dopravy.
(2) Lietadlá verejnej leteckej dopravy môže poslanec bezplatne použiť tam a späť
a) pri cestách na schôdze národnej rady a jej výborov,
b) pri cestách, na ktoré ho poveril predseda národnej rady,
c) pri cestách, na ktoré ho poveril výbor národnej rady so súhlasom predsedu národnej rady.

§ 6

(1) Predseda národnej rady má počas výkonu svojej funkcie právo bezplatne užívať primerane vybavený byt.
(2) Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky má právo podľa odseku 1 len vtedy, ak má trvalý pobyt mimo sídla národnej rady.
(3) Okrem toho majú poslanci uvedení v odsekoch 1 a 2 počas výkonu svojej funkcie právo bezplatne používať služobné motorové vozidlo a právo na zriadenie a bezplatné používanie účastníckej telefónnej stanice.


No co povies, moze byt?:D:D:D:D
Ice dive
10.02.11,09:35
:D:D:D:D:D:D:D

Tak toto bola hláška týždňa....

Najlepšie zarábajú tenisti a hokejisti v NHL, takže ak sa rozhoduješ pre svoje budúce povolanie, tak staň sa tenistom alebo hokejistom.

Notárom sa nestaneš preto, lebo chceš. Jedine, že by si po niekom "zdedil" notársku licenciu (rodičia, strýko,..). Dostať sa do notárskej komory nie je tak ľahké, ako založiť si živnosť na inštalatéra.

Ale mám pre teba ešte jeden tip - aj zubári zarábajú dobre...;):D
veterinár ani nehovorím.... ten sa nemusí ani naťahovať so zdravotnými poisťovňami, ako ten bežný lekár... :):):D:D:D:D
Ajuška
10.02.11,09:51
:D:D:D:D:D:D:D

Tak toto bola hláška týždňa....
Ale mám pre teba ešte jeden tip - aj zubári zarábajú dobre...;):D ...aj účtovníctvo je zlatá baňa... nepotrebuješ ani vzdelanie, ani prachy... stačí Ti jeden comp do ktorého to všetko "nahádžeš" ...;):D... a už len ryžuješ... bez obzerania sa...:rolleyes:...
pepsikova
10.02.11,11:21
..tu sa už dočkáme odpovede na hocijaké sprosté otázky...fakt...
buchač
10.02.11,11:35
Mám pre vás velmi zvláštnu a netradičnú otázku

Koľko to môže vynášať mesačne štátnym notárom? :)

....pýtam sa so všetkou úctou a vážnosťou ...

Prečo zvláštna a netradičná ???
Skôr , povedal by som , impertinentná otázka je to ...;)

Ale inak ???...predsa toľko , na koľko je odvážny , múdry , schopný , cieľavedomý , bezohľadný , trúfalý , bezočivý ...................:rolleyes:
BXLmiami
10.02.11,11:39
Čo je na tej otázke netradičné?Je to tradičná otázka človeka,ktorý má v živote jediný záujem a to peniaze,peneži a peníze.Bohužiaľ príde o vzácny dar a tým je potešenie z práce.A pritom väčšinu života prežije v práci a je tragedia ak ho nebaví.
Petra Nová
10.02.11,12:20
Podľa tém, ktoré na Porade lukasko založil, súdim, že zlatá baňa a ani obhazovanie eurkami mu tak skoro nehrozí.
Raz chce byť realitným maklérom, účtovníkom, notárom a ktovie čím ešte. Zjavne nemá veľkú predstavu o tom, čo tie činnosti obnášajú, len nech to sype. Je však pozitíbne naladený a bez meškania sa pýta na to, čo mu preblesne hlavou.;)
hubatá
10.02.11,12:37
No, nechcela by som aby takémuto notárovi padlo dedičské konanie po mne ....
FAA
10.02.11,13:12
:D:D:D:D:D:D:D

Tak toto bola hláška týždňa....

Najlepšie zarábajú tenisti a hokejisti v NHL, takže ak sa rozhoduješ pre svoje budúce povolanie, tak staň sa tenistom alebo hokejistom.

Notárom sa nestaneš preto, lebo chceš. Jedine, že by si po niekom "zdedil" notársku licenciu (rodičia, strýko,..). Dostať sa do notárskej komory nie je tak ľahké, ako založiť si živnosť na inštalatéra.

Ale mám pre teba ešte jeden tip - aj zubári zarábajú dobre...;):D
A tých je málo a ich vekový priemer je vysoký, takže má väčšiu šancu, ale na druhej strane uznávam, že vŕtať sa niekomu v dedičstve je príjemnejšie, ako sa vŕtať niekomu v ústach.
BXLmiami
17.02.11,10:31
:) To je fakt.Až na to,že ziskoví začnú byť niekde po štyridsiatke.
Gabo71
17.02.11,10:40
...aj účtovníctvo je zlatá baňa... nepotrebuješ ani vzdelanie, ani prachy... stačí Ti jeden comp do ktorého to všetko "nahádžeš" ...;):D... a už len ryžuješ... bez obzerania sa...:rolleyes:...

to si robíš snáď srandu???:mee: