zsstefanika
10.02.11,07:53
Dobrý deň
prosím o radu, ako je to pri platení výživného rozvedeného otca na dcéru ( 21 rokov), ktorá je pravdepodobne zamestnaná . Jej matka tvrdí, že otec je povinný platiť do 26 rokov veku dieťaťa, aj keď pracuje a zarába si.Viete mi poradiť? Ďakujem.
bubkoch
10.02.11,07:39
matka ti rozprava nezmysly ...
ak dcera ma 21r, nestuduje a pracuje, s najvacsou pravdepodobnostou je schopna sama sa zivit, čim podla zakona zanika tvoja vyzivovacia povinnost urcena sudom ...
na to aby si mohol prestat platit vyzivne vsak potrebujes rozhodnutie sudu, takze okamzite daj na súd návrh na zrusenie vyzivovacej povinnosti a upozorni dceru, ze vsetko vyzivne zaplatene od datumu ku ktorému súd zrusí vyzivne spätne, bude musiet vrátit
willma
10.02.11,10:45
Musím uznať, že pisateľ predošlého príspevku má pravdu či sa to niekomu páči alebo nie. V zmysle zákona o rodine

Prvý oddiel
Vyživovacia povinnosť rodičov k deťom

§ 62

(1) Plnenie vyživovacej povinnosti rodičov k deťom je ich zákonná povinnosť, ktorá trvá do času, kým deti nie sú schopné samé sa živiť.

čo dcéra tým, že sa zamestnala spĺňa a dokonca aj s výživným, ktoré poberala po splnení tejto podmienky je to tak, že pokiaľ si to bude otec vymáhať, tak bude povinná ho vrátiť. Spotrebované výživné sa nevracia len v prípade maloletých.
zsstefanika
10.02.11,11:01
Ďakujem za odpoveď, pomohli ste mi.
hlohovecko
29.03.11,08:32
Tak a súdne pojednávanie máme za sebou, vraj dcéra študuje externe a nepracuje.Musím sa však odvolať, pretože som ako odporcu uviedol bývalu manželku a nie plnoletú dcéru. Tak to musím absolvovať ešte raz,no na meno dcéry.Viete mi prosím poradiť, ako je to s odvolaním?Veľmi pekne ďakujem.