vikuš
10.02.11,10:59
Dobrý deň, prosím vás chcela by som sa spýtať pri prechode z paušálnych výdavkov za rok 2009 na jednoduché účtovníctvo v roku 2010 - treba niečo podávať na DÚ, alebo stačí iba podať DP. A ešte by som sa chcela spýtať podnikateľ začínajúci v minulom roku dostal dotáciu a viedol si evidenciu výdavkov pre úrad práce. Ma zostatok z nevyčerpanej dotácie na účte aj v pokladni, keď chce teraz začať účtovať v JU má si zadať v pokladni a na účte konečné zostatky z roku 2009 - stačí to takto? Ďakujem veľmi pekne, je to pre známeho, ktorý si robí daňové sám.
katarina.j
10.02.11,10:26
Pozri si v téme "Prechod z paušálnych výdavkov na jednoduché účtovníctvo"
katarina.j
10.02.11,10:28
Prechod z paušálnych výdavkov na JÚ a opačne na prelome rokov 2009-2010- Pozor zmena
babi2
10.02.11,10:31
vikuš
10.02.11,10:47
Ďakujem, už som to čítala ale nie som si istá, pretože dosť ľudí tam preberá práve prechod z Ju na paušál, preto som sa pýtala. Takže až som to správne pochopila - netreba nič podávať na DU ak prechádza z paušálnych výdavkov na JU. Iba o zostatku na účte a v pokladni čo sa týka zostatku nevyčerpanej dotácie som tam nenašla.
vikuš
10.02.11,11:18
Viete mi niekto poradiť ?
vikuš
10.02.11,12:17
Ďakujem, už som to čítala ale nie som si istá, pretože dosť ľudí tam preberá práve prechod z Ju na paušál, preto som sa pýtala. Takže až som to správne pochopila - netreba nič podávať na DU ak prechádza z paušálnych výdavkov na JU. Iba o zostatku na účte a v pokladni čo sa týka zostatku nevyčerpanej dotácie som tam nenašla.

posúvam