micala
10.02.11,11:35
Dobrý den mám takýto problem . S manželom sme sa rozviedli v roku 2006 a sud mu pridelil výživné na maloletu dceru sumu 66,39 eur manžel mi zaplatil asi tak dva mesiace a potom vlastne do teraz nič. No len mi byvame v spoločnej domacnosti tak neviem či mi je moj ex povinny platiť na dceru . Chcem od neho odísť a nechce mi dať ani euro a ni nábytok tak či je možne požiadať o spetné výživne na dceru od toho roku 2006. Na koho sa mám obrátiť v tejto veci ??

Prosím o radu
Dakujem
arizona
10.02.11,11:05
To, ze byvate spolu neznamena, ze nemusi na dieta platit.
Mozes sa napr. obratit na Policu a podat trestne oznamenie za neplatenie vyzivneho.

Na polovicu veci,ci uspor ktore ste nadobudli pocas manzelstva mas tiez narok.

Nepises, ci mate vysporiadane BSM,ani ako ste sa vysporiadali s bytom atd....
iriska
10.02.11,19:53
áno, na dieťa musí platiť
áno, môžeš si vymáhať výživné - treba podať návrh k exekútorovi spolu s právoplatným rozhodnutím o výživnom (ak by 3 mesiace nič nevymohol, dá sa požiadať Úrad práce, soc. vecí a rodiny o náhradné výživné, ale oni posudzujú aj výšku príjmu, takže nie každej žene to priznajú).

môžeš dokonca podať na súd návrh na výživné na seba, ak je na to situácia
micala
11.02.11,10:21
no ale on má zameškané výživne ktoré mal platiť ale neplatil on je živnostník a ma taky prijem aby to mohol s fleku doplatiť ak by sa vyhováral tak mám prefotene jeho bankové učty kde mu chodili peniaze.
Flinstone
11.02.11,11:27
no ale on má zameškané výživne ktoré mal platiť ale neplatil on je živnostník a ma taky prijem aby to mohol s fleku doplatiť ak by sa vyhováral tak mám prefotene jeho bankové učty kde mu chodili peniaze.
ako živnostník má nielen príjmy, ale aj výdavky, takže s tým nič nedocieliš. A nemyslím si, že potiahnuť niekomu výpisy z účtu a odfotiť je celkom legálne, takže ich radšej nespomínaj a neukazuj. Môžeš akurát na súde vysloviť podozrenie, že by na to mal mať a súd môže žiadať výpisy z banky a preskúmať ich.
iriska
11.02.11,12:56
no ale on má zameškané výživne ktoré mal platiť ale neplatil on je živnostník a ma taky prijem aby to mohol s fleku doplatiť ak by sa vyhováral tak mám prefotene jeho bankové učty kde mu chodili peniaze.

Ak to môže doplatiť a robí napriek tým, že neplatí, podáš návrh k exekútorovi ako na zameškané tak aj na bežné výživné - tým docieliš, že v prípade, ak bude chcieť mať pokoj od exekútora, tak zaplatí zameškané výživné, ale už aj s trovami exekúcie, začne platiť pravidelne mesačne a v prípade, že potom podá návrh na zastavenie exekúcie, toto bude trvať niekoľko mesiacov a počas CELEJ tejto doby mu exekútor stále môže blokovať majetok - no nie je to krásne? - pardon, nemohla som si odpustiť.
willma
11.02.11,15:08
nemrýp :)
micala
16.02.11,16:57
Dakujem za rady už so poriešila nejaké tie kroky ,. No nastal další problem exmanžel sa mi vyhráža že mi nič nebude platit ani doplácať že bývam v jeho dome a má právo kedykolvek ma vyhodiť. Dom je jeho lebo bol postavený hruba stavba za čias jeho prvého manželstva a ja ked som sem prišla bol tu jeden televízor stara kuch.linka a postel . Všetko ostatné sme nadobudli počas manželstva no ked sme sa rozvádzali nemali sme BSM pretože som nemala na to nervy , má právo ma stadeto vysťahovať?? alebo čo mám vlastne robiť ?? prosím o odpoved

Dakujem
iriska
16.02.11,17:10
Teda, myslím, že má právo ti zrušiť trvalý pobyt atď. Možno by bolo vhodné, keby si si sama začala niečo hľadať a odsťahovala sa (neviem, či sú na to možnosti). Pri hnuteľných veciach platí ako vysporiadanie BSM, že po 3 rokoch od rozvodu sú vysporiadané tak, že sú toho, kto si ich zobral (v podstate), takže možnosť je taká, že si vydelíš polovicu zariadenia a odsťahuješ si ho.
deha
16.03.11,18:50
Rozoberali sme v práci nasledovný problém kolegyne, ktorá nevie ako postupovať:
Mala určené výživné na syna od roku 2005, v tom čase žili s otcom v spoločnom byte, i ked každý finančne osve, minulý rok od mája býva u svojich rodicov. V decembri 2010 si podala ex. na zameskane vyz.od maja do dec.2010. ma ho zaplatené , bežne vyživne jej chodí pravidelne cez ex. urad, ale može si teraz uplatnit aj na nezaplatené výživné od pravopl.rozsudku od roku 2005? Vyčítali sme jej že nám to vtedy nepovedala a v neznalosti vlastne dieta prichádza o peniaze a ona musí robiť 10-12 hod denne aby slušne žila. Ď.