Jadie
10.02.11,12:09
Ahojte,

nie je mi jasna cast VI. V r.2010 som bola v normalnom zamestn.pomere do 30.9. Zvysok roka som brigadovala a zaroven bola evidovana na urade prace. Agentura mi z brigad ziadne preddavky na dan nezrazila nakolko vyska zarobku bola v ramci nezdanitelnej casti na danovnika (v potvrdeni o prijmoch je zarobok 296 a nezdanitelna cast 1006).
No a teraz neviem ako mam vyplnit tu Cast VI. Ak som to spravne pochopila, mam to vyplnit ak som mala pracu na dohodu, co som mala. Na 2.strane som vo vysvetlivkach k ziadosti nasla, ze sa to tyka zrazenych preddavkov od zamestnavatela s ktorym som mala pracu na dohodu. Mne ale nezrazil ziadne preddavky, ziadnu dan. Takze mam v oboch bodoch (a,b) vyciarknut "uplatnujem"?

Este sem pre istotu prepisem celu Cast VI:
Pri prijmoch podla § 5 ods. 1.pism. a) az g) zakona, z ktorych sa dan vybera zrazkou podla § 43 zakona, ktore vyplacal
a) zamestnavatel, ktory je platitelom dane, ktoreho ziadam o vykonanie vypoctu dane, neuplatnujem - uplatnujem - uplatnujem len pri prijmoch v sume ........ € postup podla § 43 ods. 7 zakona.
b) iny zamestnavatel, a o ktorych prikladam potvrdenia, neuplatnujem - uplatnujem - uplatnujem len pri prijmoch v sume ........... € postup podla § 43 ods. 7 zakona.

Dakujem.