zuzkadzugi
10.02.11,12:55
Máte prosím vzor smernice, na základe ktorej by si mohol podnikateľ zahrnúť do nákladov oblek? Ďakujem
Stefan2005
10.02.11,12:42
nezáleží na tom, že aký?
Pogumovaný, zváračský, kyselinovzdorný, .... alebo reprezentatívny ?
Hotovú smernicu neviem či niekto ti dá; ako vzor na vypracovanie môže poslúžiť starší článok:
http://podnikanie.etrend.sk/podnikanie-uctovnictvo-a-dane/pracovny-oblek-podnikatela.html
Tweety
10.02.11,12:45
Máte prosím vzor smernice, na základe ktorej by si mohol podnikateľ zahrnúť do nákladov oblek? Ďakujem
Ak sviatočný, napr. frak, tak taký náklad nezachráni ani smernica.:)
zuzkadzugi
11.02.11,12:47
Ak sviatočný, napr. frak, tak taký náklad nezachráni ani smernica.:)

Je to klasický oblek. Argumentuje tým, že nemôže ísť za klientom v bežnom oblečení, že musí mať oblek určitej úrovne. A proste rozhodol, že to chce mať v daňových nákladoch a ja mu mám vypracovať iba smernicu.
Tweety
11.02.11,12:51
Je to klasický oblek. Argumentuje tým, že nemôže ísť za klientom v bežnom oblečení, že musí mať oblek určitej úrovne. A proste rozhodol, že to chce mať v daňových nákladoch a ja mu mám vypracovať iba smernicu.
Povedz mu, že aj zamestnanci chodia do práce, a nikto im to neprepláca, tak prečo práve SZČO by mal mať výdavok OZD. Takže na toto žiadna smernica nie je prípustná. SMernicou je možné len upraviť podmienky zákona, ale na oblek do nákladov nie je zákon, možno, keby bol napr. husľový virtuóz, tak by mohol, ale takto nie.
veronikasad
11.02.11,12:52
Je to klasický oblek. Argumentuje tým, že nemôže ísť za klientom v bežnom oblečení, že musí mať oblek určitej úrovne. A proste rozhodol, že to chce mať v daňových nákladoch a ja mu mám vypracovať iba smernicu.
v akej oblasti podniká ?
veronikasad
11.02.11,12:54
zuzkadzugi
11.02.11,13:05
v akej oblasti podniká ?

Je právnik, konateľ a spoločník vlastnej s.r.o.-cky.