Natka
13.12.05,07:33
Dostala som účtovníctvo na tenisové kurty, pomohli by ste mi, prosím vás, či môžem zaradiť do prevádzkovej réžie nasledovné:
rozdvojka (dať to v členení ako nákup čoho?)
pletivo
obaly, špendlíky, výkresy, zošity
sprchovacia súprava za 500,- Sk
osivo
postrekovač
tenisová loptička
ostrekovač
A nákup občerstvenia ako napr. COCA COLA, SPRITE, čaje dávate do zásob, ako to účtujete v peňažnom denníku (v akom členení?).

A príjem - cenu za použitie kurtov - príjem za výrobky a služby?
Zita5
13.12.05,07:12
Dostala som účtovníctvo na tenisové kurty, pomohli by ste mi, prosím vás, či môžem zaradiť do prevádzkovej réžie nasledovné:
rozdvojka (dať to v členení ako nákup čoho?)
pletivo
obaly, špendlíky, výkresy, zošity
sprchovacia súprava za 500,- Sk
osivo
postrekovač
tenisová loptička
ostrekovač
A nákup občerstvenia ako napr. COCA COLA, SPRITE, čaje dávate do zásob, ako to účtujete v peňažnom denníku (v akom členení?).

A príjem - cenu za použitie kurtov - príjem za výrobky a služby?

Pletivo - prevádzková réžia - zápis do Drobného majetku
Rozdvojka - prevádzková réžia
obaly,špendlíky,výkresy,zošity - prevádzková réžia / kancelárske potreby /
sprchovacia súprava - prevádzková réžia - zápis do Drobného majetku
osivo,tenisová loptička - prevádzková réžia
postrekovač , ostrekovač - prevádzková réžia - zápis do drobného majetku

Nič by sa nestalo , ak by si drobný majetok zaúčtovala aj do materiálu s následným zápisom do drobného majetku .

Občerstvenie - výdavok neovplyvňujúci ZD , pokiaľ predávate v bufete tak tovar - zápis do skladovej evidencie / príjemka pri nákupe , výdajka pri predaji /

Príjem za použitie kurtov - príjem OVZD - výrobky a služby .
Natka
13.12.05,07:31
Ďakujem, je to sranda za dva dni nahodiť celý rok... Ale ešte by ma zaujímalo, to občerstvenie keď nakúpim, dám do tovaru a keď sa bude predávať, tak z registračky to potom ide do výdaja ovplyv.ZD? Viem, že si robí denný súhrn z registračky, to mi pravdepodobne ešte len dá.
Natka
13.12.05,10:02
Ešte by som poprosila:
ventil, vsuvka, hadic.prípojka - nákup drobného majetku?
luxol lak a riedidlo a sekundové lepidlo?
(som zvedavá, čím ma ešte prekvapí)
Zita5
13.12.05,10:20
Ešte by som poprosila:
ventil, vsuvka, hadic.prípojka - nákup drobného majetku?
luxol lak a riedidlo a sekundové lepidlo?
(som zvedavá, čím ma ešte prekvapí)




Nie drobný majetok , ale by som to definovala všetko , ako prevádzková réžia . To sú drobnosti , ktoré idú hneď do spotreby .
Natka
13.12.05,10:51
A na výdavkový doklad to dať ako nákup čoho (farba, lak, lep) a keď sú to tie rôzne ostrekovače, či hrable, loptičky, ako to definovať "účel" na výdavkovom doklade?
betka
13.12.05,17:30
A na výdavkový doklad to dať ako nákup čoho (farba, lak, lep) a keď sú to tie rôzne ostrekovače, či hrable, loptičky, ako to definovať "účel" na výdavkovom doklade?

napr. spotrebny material