karkulka17
10.02.11,14:11
Dobrý!
mala by som otázku... moj brat má dlhy, ktoré už dávno nespláca. dostal výzvu na podanie žalobnej odpovede, v ktorom by mal vybrať sudcu. Odosielatelom je Stály rozhodcovský súd žalobcom je Poštová banka. zaplatiť by mal 1209 EUR s príslušentvo . Mal odpovedať do 7 dní, ale tejto povinnosti nevyhovel. Otázka: ked sa neozve súdu, može súd rozhodnúť aj bez neho? možu ho zavrieť do väzenia, ked nesplní svoju povinnosť? a ked nesplatí svoj dlh, exekútor može siahnuť na majetok našich rodičov?(tj dom, zabaviť účet) On nemá nič na svojom mene, len auto s leasingom. rodičia kvoli nemu zobrali požičku.
mohol by odsetieť svoj dlh, a potom začať s čistou kartou?
Stanislav 1975
10.02.11,13:13
Dobrý!
mala by som otázku... moj brat má dlhy, ktoré už dávno nespláca. dostal výzvu na podanie žalobnej odpovede, v ktorom by mal vybrať sudcu. Odosielatelom je Stály rozhodcovský súd žalobcom je Poštová banka. zaplatiť by mal 1209 EUR s príslušentvo . Mal odpovedať do 7 dní, ale tejto povinnosti nevyhovel. Otázka: ked sa neozve súdu, može súd rozhodnúť aj bez neho? možu ho zavrieť do väzenia, ked nesplní svoju povinnosť? a ked nesplatí svoj dlh, exekútor može siahnuť na majetok našich rodičov?(tj dom, zabaviť účet) On nemá nič na svojom mene, len auto s leasingom. rodičia kvoli nemu zobrali požičku.
mohol by odsetieť svoj dlh, a potom začať s čistou kartou?

No dlh si určite nemože odsedieť- je tu ale možnosť,že si dlh aj odsedí( úverový podvod) a potom ho aj tak bude musieť splatiť...
Ice dive
10.02.11,13:21
myslím, že aj za pobyt v Ilavskom welness centre nie je gratis... a je nutné si ho zaplatiť... resp. sa to rieši zrážkami zo mzdy ak pracuje počas výkonu trestu... (dokonca je to aj pre veriteľa jednoduchšie, lebo nemusí riešiť exekútora... )
buchač
10.02.11,18:23
Dobrý!
mala by som otázku... moj brat má dlhy, ktoré už dávno nespláca. dostal výzvu na podanie žalobnej odpovede, v ktorom by mal vybrať sudcu. Odosielatelom je Stály rozhodcovský súd žalobcom je Poštová banka. zaplatiť by mal 1209 EUR s príslušentvo . Mal odpovedať do 7 dní, ale tejto povinnosti nevyhovel. Otázka: ked sa neozve súdu, može súd rozhodnúť aj bez neho?
V pohode ...
možu ho zavrieť do väzenia, ked nesplní svoju povinnosť?
Ani veľmi nie ...a ak , tak to na podmienku vyzerá ...malá cifra - malá pálka ...
a ked nesplatí svoj dlh, exekútor može siahnuť na majetok našich rodičov?(tj dom, zabaviť účet)
Nie ...
On nemá nič na svojom mene, len auto s leasingom. rodičia kvoli nemu zobrali požičku.
mohol by odsetieť svoj dlh,
Nie , nie sme ešte vo vyspelej , západnej , Európe ....
Pokiaľ viem tak je toto možné len v niektorých krajinách ...ale aj tam je to na trt ...sedíš v base , pokiaľ dlh nie je zaplatený ....jedno je , či deň - dva , alebo aj rok ...v Anglicku ešte stále platí zákon zo dávnej minulosti , ktorý práve toto dlžné právo istí ...
a potom začať s čistou kartou?
...he ...si videl niekedy niekoho , že by ako odsúdený / aj podmienka sa ráta / súdom z čistým štítom - kartou odišiel ?????......či ...????
Ten biľag si pár rôčkov v registry trestov bude na ňom sedieť ...až potom sa zahladí ...;)

myslím, že aj za pobyt v Ilavskom welness centre nie je gratis... a je nutné si ho zaplatiť... resp. sa to rieši zrážkami zo mzdy ak pracuje počas výkonu trestu... (dokonca je to aj pre veriteľa jednoduchšie, lebo nemusí riešiť exekútora... )
...ale trt ...ako vravím , malá cifra - malá pálka ...maximálne III. stupeň basa s jednoduchým režimom ...
...o zaplatení dlhu ani nemusím ani vravieť , t.j. samozrejmosťou ...
iriska
10.02.11,19:38
Za takýto dlh sa nezatvára. Súd vydá rozhodnutie, ktoré nadobudne právoplatnosť a toto rozhodnutie podá Poštová banka (alebo jej zástupca) k exekútorovi na výkon exekúcie. Ako by k tomu prišiel veriteľ, že dlžník si odsedel dlh a začína s čistým štítom a jeho peniaze sú kde? Exekútor nemôže siahnuť na majetok rodičov ani súrodencov. Môže napr. siahnuť na to leasingované auto, keď ho dospláca a bude prepísané na neho.
Ice dive
10.02.11,20:22
nehovoril som, že za toto pôjde sedieť, ale o tom, že aj za pobyt v base si treba zaplatiť, ak sa tam dostane...
ale dobre píšeš zaslúžiš si bod:)
Stanislav 1975
10.02.11,21:15
Ice, myslíš, že každý pracuje vo vazení? Pochybujem,že Miky Černák tam niečo robí...-podľa mňa celý deň len leží a onanuje...:D:D:D
buchač
11.02.11,09:34
Ice, myslíš, že každý pracuje vo vazení? Pochybujem,že Miky Černák tam niečo robí...-podľa mňa celý deň len leží a onanuje...:D:D:D

...vo väzení pracuje , Stano , len ten ...kto chce ...

Už nie sme v " totáči "....žiaľ ...

Prial by som si , aby sa táto situácia zmenila asi tak , ako je to niekde inde ...že si musia čo to zaslúžiť prácou ...minimálne na to jedlo , suroviny na poliach a maštaliach odmakať ...

Čo sa týka Mikyho ...menil by si s ním ...aj to by Ťa prestalo baviť ...jedno alebo druhé ...;)