iivann
10.02.11,15:04
dobry den,
som tu skoro novacik, potrebujem poradit.
som zamestnany v jednej firme na pozicii, ktoru sprostredkuva dodavatelska firma. som zamestnancom dodavatelskej fi., ktora teraz konci svoju cinnost z dovodu neuspesneho konkurzu. moja zmluva je postavena nasledovne: " Pracovny pomer sa uzatvara na dobu urcitu do dna skoncenia obchodneho kontraktu v mieste vykonu prace, ktory ma zamestnavatel uzavrety so svojim obchodnym partnerom zo strany tohto obchodneho partnera alebo dohodou s prislusnym obchodnym partnerom, avsak najneskor do 31.03.2010, pricom pre skoncenie pracovneho pomeru je rozhodujuca udalost, ktora nastane casovo skor."

zaujima ma, ci mam narok na odstupne, alebo sa nemusim ani snazit...

velmi pekne dakujem!
janaGT
10.02.11,14:09
podľa mňa, nárok na odstupné v tomto prípad e nemáš
iivann
10.02.11,14:11
dakujem za odpoved.
z coho prosim ta tak usudzujes?
Tweety
10.02.11,14:11
dobry den,
som tu skoro novacik, potrebujem poradit.
som zamestnany v jednej firme na pozicii, ktoru sprostredkuva dodavatelska firma. som zamestnancom dodavatelskej fi., ktora teraz konci svoju cinnost z dovodu neuspesneho konkurzu. moja zmluva je postavena nasledovne: " Pracovny pomer sa uzatvara na dobu urcitu do dna skoncenia obchodneho kontraktu v mieste vykonu prace, ktory ma zamestnavatel uzavrety so svojim obchodnym partnerom zo strany tohto obchodneho partnera alebo dohodou s prislusnym obchodnym partnerom, avsak najneskor do 31.03.2010, pricom pre skoncenie pracovneho pomeru je rozhodujuca udalost, ktora nastane casovo skor."

zaujima ma, ci mam narok na odstupne, alebo sa nemusim ani snazit...

velmi pekne dakujem!
Nárok na odstupné podľa §76 ZP nevzniká.
janaGT
10.02.11,14:13
dakujem za odpoved.
z coho prosim ta tak usudzujes?

z toho, čo máš jasne napísané v pracovnej zmluve. Ale mohol by si sa dohodnúť na odmene napr.
iivann
10.02.11,14:20
dakujem.
zmylil som si rok ukoncenia - 31.03.2012. ale asi sa nic nezmeni ani tak. a ani v tom pripade, ze koncime k 28.2.2011, cize nejaka vypovedna doba tam nebola...
diky moc. vobec sa v tychto otazkach nevyznam, preto majte so mnou strpenia...
veronikasad
10.02.11,14:22
dobry den,
som tu skoro novacik, potrebujem poradit.
som zamestnany v jednej firme na pozicii, ktoru sprostredkuva dodavatelska firma. som zamestnancom dodavatelskej fi., ktora teraz konci svoju cinnost z dovodu neuspesneho konkurzu. moja zmluva je postavena nasledovne: " Pracovny pomer sa uzatvara na dobu urcitu do dna skoncenia obchodneho kontraktu v mieste vykonu prace, ktory ma zamestnavatel uzavrety so svojim obchodnym partnerom zo strany tohto obchodneho partnera alebo dohodou s prislusnym obchodnym partnerom, avsak najneskor do 31.03.2010, pricom pre skoncenie pracovneho pomeru je rozhodujuca udalost, ktora nastane casovo skor."

zaujima ma, ci mam narok na odstupne, alebo sa nemusim ani snazit...

velmi pekne dakujem!
kedy vznikol pracovný pomer ?
Dátum 31.03.2010 nie je preklep ? Ak nie, od 1.4.2010 si chodil riadne do práce ?
ivka70
10.02.11,14:24
Narok na odsupne nemas, lebo toto je pracovna zmluva na dobu urcitu a ta konci dohodnutym dnom a nie je pritom narok na odstupne.
Ten den nemusi byt urceny presne ,ale moze byt urceny aj nezavislou udalostou (napr. ukoncenie RD zamestnankynou ZX), co ukoncenie kontraktu asi je.
Jedine ak by sa dalo napadnut to, ze ukoncenie kontraktu nie je taka udalost, mohol by si napadnut na sude neplatnost ukoncenia PP.
veronikasad
10.02.11,14:26
Ivka, ale ak platí ten dátum 31.3.2010 a so súhlasom zamestnávatela chodil do práce, prac. pomer sa zmenil na dobu neurčitú. Alebo sa mýlim ?
iivann
10.02.11,14:28
veronikasad: PP vznikol 1.4.2010. a ano, bol tam preklep, koniec zmluvy je stanoveny na 31.3.2012.

dakujem!
veronikasad
10.02.11,14:29
veronikasad: PP vznikol 1.4.2010. a ano, bol tam preklep, koniec zmluvy je stanoveny na 31.3.2012.

dakujem!
v tom prípade platia predchádzajúce odpovede Tweety a Ivky. Nárok na odstupné nemáš.
iivann
10.02.11,14:35
dakujem velmi pekne!