Majka86
10.02.11,16:50
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na ročné zúčtovanie poistného. Robila som ročné zúčtovanie živnostníkovi, ktorý bol pol roka dobrovoľne nezamestnaný, druhý pol rok bol SZČO. Počas toho ako bol dobrovoľne nezamestnaný (platil si zdravotné poistenie), pracoval asi 4 dni v jednej firme ( o čom som ja nevedela). Za tieto 4 dni mu nevyplatili žiadnu mzdu, ale v zdravotnej poisťovni bol vedený ako zamestnanec. Vypĺňala som tlačivo typu S list SB a SC, ale na základe toho, že na zdravotnej poisťovni bol 4 dni vedený ako zamestnanec, je potrebné vyplniť aj list SA.
Nevznikne tu problém, že bol naraz aj dobrovoľne nezamestnaný a vedený aj ako zamestnanec??? Do daňového priznania som príjem podľa paragrafu 5 neuvádzala nakolko mu nevyplatili ani "korunu". Uviedla som len príjem podla paragrafu 6.
Majka86
10.02.11,16:14
ešte doplním, že z firmy, v ktorej robil tie 4 dni mu nedali ani žiadne potvrdenie o príjme, keďže nič nezarobil....
Majka86
10.02.11,16:40
dnes už nerozmýšľam, keď je raz nezamestnaný a niekto ho nahlasi tak na tie 4 dni jednoducho zamestnaným bol a nebol dobrovoľne nezamestnaným....