zuzulienkaxxx
10.02.11,17:08
Chcem sa spýtať, tí čo máte živnosť ako účtovníci. Hlavne tí, čo spracovávate iba jednoduché účtovníctvo. Najväčší nápor práce predpokladám máte v tomto období. A tak ma zaujíma, čo také robí účtovník živnostník počas obdobia celého roka. Čo tam ešte spadá. Či je dost práce počas celého roka alebo nie?
ladyrs
10.02.11,16:13
prepáč mi,ale som sa rozrehotala pri čítaní otázky mimotemy
Paula
10.02.11,16:18
Živnostník, ktorého jeho podnikanie naozaj zaujíma, nosí komplet doklady každý mesiac a neteperí sa pred záverečnou s kopou "smetia" :cool:.
Zoltán Kovács
10.02.11,16:23
Ak si myslíš, že účtovník-živnostník vyžije z roboty od "igelitkárov", tak si na veľkom omyle.
pepsikova
10.02.11,16:29
...šmarjá...účtovník urobí DP, DPH, ZP, RZ a potom celý rok čaká, či ho nezavrú...
..máš ty nejakú paru o práci účtovníka?..alebo myslíš, že každomesačné účto sa robí samo?...
Kristina27
10.02.11,16:37
Účtovník-živnostník ide 26.apríla po DPH na dovolenku a vráti sa z nej niekedy v januári, aby stihol urobiť daňové priznania do marca.
Ale vážne: po prvé: účtovník-živnostník vôbec nezarába toľko, aby si mohol dovoliť takú dovolenku, po druhé: ak má na "starosti" firmy rôzneho druhu /cestovky, neziskovky, s.r.o., plátcov DPH, mzdy/ tak ak skončí s DPH, začnú sa výplaty, alebo výkazy na štatistiku ... a takto sa to točí dookola, len pred DP je toho "trochu" viacej, lebo keď sa má práca robiť poriadne, tak to aj trvá.
Maya1
10.02.11,17:30
Ďalšia čo nerozumie tejto práci a zbytočne podpichuje a degraduje ju. mimotemyPrepáčte, dnes mám zlý deň.
Kristina27
10.02.11,17:45
podľa mňa si chce otvoriť živnosť a bojí sa, či bude robota,
netreba sa báť, roboty je dosť, ale tá práca ťa musí aj baviť ...
Maya1
10.02.11,17:47
Otvoriť si živnosť - s takouto predstavou? Veď tá jej otázka hovorí za všetko
ladyrs
10.02.11,17:50
Otvoriť si živnosť - s takouto predstavou? Veď tá jej otázka hovorí za všetko

veru, to by sme účtovníci mali celoročné prázdniny...... podľa niektorých
zanetth
10.02.11,17:51
presne to isté ma napadlo .... ak si chce niekto založiť živnosť a robiť účtovníctvo tak by mal minimálne vedieť čo je pracovnou náplňou účtovníka