PotPalo
10.02.11,18:01
Mám tu starší notebook FujitsuSiemens Lifebook E, a menší problém. Keď chcem nainštalovať Windows XP Professional, neakceptuje mi licenčné číslo, píše že nieje platné. Pritom toto číslo je na nálepke originality na notebooku, je tam napísané: Windows XP Professional 1-2CPU, potom FujitsuSiemensComputers, a potom to číslo. Windows XP inštalujem na čistý naformátovaný disk. Skúšal som anglickú verziu XP Professional, a potom aj českú XP Professional so SP2, výsledok bol rovnaký. Aký Windows XP tam mám nainštalovať, aby mi to fungovalo s tým číslom? Chcem to mať legálne, keď tam už tá nálepka je. Na notebooku je nemecká klávesnica, hádam tam nebudem musieť nainštalovať nemecký Windows XP:eek::(?!
Vlado40
10.02.11,18:41
KEY windows je zvlášť farebná nálepka.Ak je to naozaj to číslo k windows tak musí byť presne na takú verziu k akej je určené.Ak to bola napr.verzia Home ,tak taká tam musí byť.Ak EN alebo CZ tak aj to a samozrejme ak tá verzia bola napr.XP home tak na verziu XP home kde je SP1.. nenainštaluješ.Windows tam ešte je ,aj keď nefunkčný ?
PotPalo
10.02.11,19:37
Windows tam bol tuším český XP, ale s iným licenčným číslom, a na odchádzajúcom harddisku. Teraz je tam nový harddisk, ale to číslo z nálepky mi to neberie. Na tej peknej pestrofarebnej nálepke je napísané Windows XP Professional 1-2CPU. Dá sa podľa toho určiť na aký windows to je? Alebo mi neostáva nič iné ako posťahovať z internetu všetky možné verzie a skúšať a skúšať a skúšať...:(:(:(

Edit: Nedá sa niekde stiahnuť program, ktorý by mi podľa toho čísla určil pre ktorú verziu je?
Vlado40
10.02.11,20:04
Musel by si pohľadať origo verziu windows nie všelijaké úpravené mutácie.Ak nemáš problém zašli mi ten KEY na ss a dám Ti vedieť akú verziu potrebuješ.
PotPalo
11.02.11,10:43
Dobre, máš ss.
Vlado40
11.02.11,17:22
Windows XP Pro EN SP2
PotPalo
11.02.11,18:41
Aha, tak ten nemám. Mám len bez service packu a ten mi nejde. Ak vieš kde sa dá stiahnuť originál ISO, pošli mi link na ss...

pre admina: nechcem žiadny warez, mám platné licenčné číslo :D
PotPalo
12.02.11,17:52
Tak som tam ten Windows XP Pro EN SP2 nainštaloval, zobralo to aj to číslo, takže to mám legálne, aj aktivácia cez internet prebehla úspešne.:) Ďakujem ti, Vlado40. :)

Ozaj, ako si vedel, že to číslo je pre XP Pro EN SP2?:confused: (ak to teda nieje tajomstvo:D)
Vlado40
12.02.11,18:26
Inštalačné CD Windows sú všetky rovnaké.Rozdeľuje ich iba nálepka s kľúčom dodávana k týmto CD/DVD .S týmito záložnými CD windows originál neobchodujem ,ale občas pomôžem tým ,ktorý majú ,alebo mali originál predinštalovaný windows bez inštalačného CD a po páde HDD im ostala iba nálepka s kľúčom.Spustil som inštaláciu vo virtuálnom PC a ten tvoj kľúč zobral práve ten windows XP Pro EN SP2.
PotPalo
12.02.11,18:53
Ak tomu správne rozumiem, tak si vlastne iba skúšal rôzne inštalačné CD? (ale virtuálne, nie naozaj)
Takže program, ktorý by mi povedal "k čomu to je" asi neexistuje, že?:D
Vlado40
12.02.11,18:58
ÁNO .Kľúče nemám a keby som si ich aj bol odpísal neaktivoval by som windows.
PotPalo
12.02.11,19:19
Ja som myslel či je taký program, do ktorého napíšem licenčný kľúč, a on mi napíše na ktorú verziu windows to je kľúč. Ako že by to ten program vyčítal z toho kľúča.
PotPalo
12.02.11,19:20
...ale to by som asi chcel priveľa, treba skrátka skúšať inštalovať, ktorý to zoberie...
Arnold123
12.02.11,19:40
To by potom nemuselo byť vôbec tých kľučov kebyže existuje taký program. Obnášalo by to integrovanie celej databázy všetkých kľučov, čo existujú, aby ich bolo možné porovnať. V prípade, že by sa to aj podarilo, bola by potom otázkou času kedy to niekto prelomí (v prípade nejakej ochrany) a začne zdarma dávať kľuče na internet. Existuje jediná taká databáza a to v samotnom Microsofte. Preto sa aktivácia a overenie pravosti uskutočňuje po internete.
PotPalo
13.02.11,11:35
Ono by to nemusel byť program, stačí keby mal takúto možnosť Microsoft na svojich stránkach. Niečo ako analýza a overenie kľúča. Online.