amara
10.02.11,18:51
Zaujímalo by ma, či je to všeobecne tak, že osvedčenie o dedičstve si môžu kopírovať celé a nechať kópiu: banky, spotrebné družstvá, kataster,... V dedičskom konaní bola vkladná knižka a notárka podľa pracovníčky banky vraj zle uviedla jedno číslo vkladu z vkladnej knižky. Okopírovala si celé osvedčenie o dedičstve aj vkladnú knižku a vraj to posielajú na ich právne oddelenie. Vraj je to ich štandardný postup. Mňa by zaujímalo, či majú právo si okopírovať celé osvedčenie o dedičstve, veď sú v ňom uvedené aj náležitosti, ktoré sa ich vôbec netýkajú /napr. rodné čísla ďalších dedičov, veľkosť a hodnota iného majetku/. Keď tak postupovali v banke, budú aj v spotrebnom družstve, kde je dedičstvo vo výške 20,- Eur, tiež si majú právo celé osvedčenie okopírovať a nechať si? Aj kataster to tak robí? Ako to vlastne je, každý si môže všetko prezerať?
bubkoch
10.02.11,18:00
ja som potreboval doniest kopiu osvedcenia asi do 3 institucii a vsetky sa uspokojili s kopiou, v ktorej boli vybielene vsetky osobne udaje a udaje o hodnote dedicstva, pripadne vybielene ostatne dedicstvo okrem toho kvoli ktoremu chceli kopiu ... a nezabudnut ani na vybielenie odmeny notara, z nej sa da spatne vypocitat cela hodnota dedicstva ...
iriska
10.02.11,19:42
nám notárka dala rovno rovnopisy pre tieto inšitúcie. a v podstate... ani ma nenapadlo, aby som tam niečo vybielila... nemyslím si, že v bankovom archíve alebo v SD by s tým niekto dokázal nejaký podvod (v slovenských pomeroch).

p.s. dobré vedieť, že inštitúcie akceptujú aj vybielené rozhodnutia