derek191919
10.02.11,20:09
Dobrý večer,
mam v plane zozbierať viac plagatov (formaty A4, A5, A6) a zoskupiť ich, naskenovať a upravit do jedného veľkého plagátu (formát A0) a následne dať tlačiť. Je potrebné tieto menšie plagaty davať do kriviek? Ich velkosť sa nebude upravovať ale ostanú v tej istej veľkosti ako boli naskenované. Zaujimá ma či prevedením do kriviek sa nejako zlepší kvalita obrazka, alebo to len slúži pri úprave veľkosti aby nestracala kvalitu? Totiž idem mi o to, aby sa to po naskenovaní podobalo čo najviac originálu. Dakujem za ozrejmenie.
Chobot
10.02.11,21:21
Dobrý večer,
mam v plane zozbierať viac plagatov (formaty A4, A5, A6) a zoskupiť ich, naskenovať a upravit do jedného veľkého plagátu (formát A0) a následne dať tlačiť. Je potrebné tieto menšie plagaty davať do kriviek? Ich velkosť sa nebude upravovať ale ostanú v tej istej veľkosti ako boli naskenované. Zaujimá ma či prevedením do kriviek sa nejako zlepší kvalita obrazka, alebo to len slúži pri úprave veľkosti aby nestracala kvalitu? Totiž idem mi o to, aby sa to po naskenovaní podobalo čo najviac originálu. Dakujem za ozrejmenie.

Neviem, možno len ja som taký nevedko, ale čo to znamená, že "dávať tieto plagáty do kriviek"?

A máš plotter? Alebo kde chceš vytlačiť formát A0?
sthruska
11.02.11,06:55
Myslel tým vektor.
Je to zbytočnosť. Jednak sa to používa ak to chceš ďalej spracovať a po druhé nie je to na 100%.
derek191919
11.02.11,15:33
Hej chcem to dať vytlačiť na plottry v copycentre, tak som chcel vediet, či mi nejako pomože v kvalite, ak to dam do kriviek aj v tom pripade ak veľkosť nebudem meniť.