Stanislav 1975
10.02.11,21:59
Ahojte, keď mám na pc operačný systém skoro ako všetci ( XP ) a kúpim nový pc bez operačného systému,tak čo mám nepoužité cd-čko inštalačné z povodného pc- možem ho nahodiť na nový pc...?:confused::D
Vlado40
10.02.11,21:07
1. Na nové PC by som XP neinštaloval
2.Ak XP je OEM verzia ,tak nie.
maros1971
11.02.11,00:53
Oplatí sa kúpiť už s predinštalovaným windows7 , nieje veľký rozdiel v cene,treba iba doinštalovať,urobiť zálohu na pár DVDčiek - cca 2 hodiny času.myslím že do nového by som už XPčko nedával.
alabut
11.02.11,05:02
Mam dojem, ze XP neovlada viacjadrove procesory. Tiez mam v novom PC XP a stava sa, ze mi vypadne system a PC skape, co sa mi nikdy predtym nestalo.
Fero11
11.02.11,05:22
Pokial to nie je OEM (OEM je urcene ku konkretnemu PC) tak mozes. XP vidi aj core quad, ale len nieco cez 3GB pamate (predpokladam, ze mas 32 bitovy XP).
Ja mam PC pentium dualcore E6300 (2,8GHz), 4GB DDR2 800MHz (ma to uz sice 2 roky), ale v najblizsej dobe nehodlam prejst na W7, som velmi spokojny s W XP SP2
Zitulda
01.03.11,13:40
Prosím poraďte mi kto vie. V PC mám nainštalovaný Op systém Windows 7. Neviem kto z detí alebo ako sa mi mohlo stať, že doteraz dole na lište som mala ikonku na ktorú keď som klikla, zobrazili sa mi všetky fotografie a albumy u každého z nás, čo používa PC. Keď sa mi všetky fotografie a albumy s nimi načítali zobrazili sa mi na ploche a na ľavej strane bolo zrejmé, že ktorý album s fotkami je otvorený. V nedeľu som hľadala na lište tú ikonku (ale presne si jej tvar teraz nepamätám iba to, že ktorá bola v poradí:() Teraz na mieste ikonky, čo hľadám je ikonka Prieskumník Windovs, ale ak na ňu kliknem sú tam ikonky (-viď foto obrazovky) a nie fotografie:(
Vie ma niekto nasmerovať - poradiť ako postupovať a ako by som si mohla znova ten (prehliadač fotografií?:confused:) a ikonku dať dole na lištu ?
Ďakujem Vám Zita
alla66
01.03.11,16:20
Prosím poraďte mi kto vie. V PC mám nainštalovaný Op systém Windows 7. Neviem kto z detí alebo ako sa mi mohlo stať, že doteraz dole na lište som mala ikonku na ktorú keď som klikla, zobrazili sa mi všetky fotografie a albumy u každého z nás, čo používa PC. Keď sa mi všetky fotografie a albumy s nimi načítali zobrazili sa mi na ploche a na ľavej strane bolo zrejmé, že ktorý album s fotkami je otvorený. V nedeľu som hľadala na lište tú ikonku (ale presne si jej tvar teraz nepamätám iba to, že ktorá bola v poradí:() Teraz na mieste ikonky, čo hľadám je ikonka Prieskumník Windovs, ale ak na ňu kliknem sú tam ikonky (-viď foto obrazovky) a nie fotografie:(
Vie ma niekto nasmerovať - poradiť ako postupovať a ako by som si mohla znova ten (prehliadač fotografií?:confused:) a ikonku dať dole na lištu ?
Ďakujem Vám Zita

Pravým tlačítkom ťukni na hlavný panel -> vyber funkciu Panely s nástrojmi ->>>Nový panel s nástrojmi. Vyber zložku -> potvrď Vybrať priečinok. Ikonka sa zobrazí vpravo na lište.

Ak chceš ikonku premiestniť na ľavú stranu: Pravým tlačítkom na myške ťukni na hlavný panel a vypni zámok ( zruš fajku Zamknúť panel úloh) Ikonku presuň k tlačítku Štart a nakoniec zamkni panel úloh.

http://avhifi.sk/2010/10/windows-7-tip-pripiname-subory-adresare-a-web-stranky-na-spodnu-listu-panela-nastrojov/
Zitulda
03.03.11,14:50
Alla moja srdečná Ti vďaka za radu, ale to nebolo všetko. No nakoniec mi pomohol chlapec z bloku vybral z programov v mojom PC program "Microsoft Office Picture manager", potom dal niečo prehľadať a načítať. Takto sa mi objavili všetky fotografie v jednom prehliadači.
alla66
03.03.11,16:40