Istiach
11.02.11,00:22
Dobry den,

Ako zauctujem dotaciu de minimis ked bola naplanovana na platbu do zdravotnej poistovne? Za rok 2010

Dakujem za odpoved
Bankarka
11.02.11,06:23
Zucastnila som sa kurzu, kde sa viedla ohladom toho diskusia. Vysledok bol taky, ze dotaciu si do uctovnictva zahrnies ako prijem danovy v takej vyške v akej si uhradzal poistne v danom roku (normalny danovy vydavok), tymto sa zabezpeci nuloovy dopad na dan.
IvoM
11.02.11,06:37
Istiach toto je téma na daň z príjmov a nie o účtovaní takže vlastne ani neviem či účtuješ v JÚ alebo PÚ, takže skús to dať svoju otázku tam alebo aspoň upresni spôsob účtovania.
Istiach
11.02.11,10:36
Je to jednoduche uctovnictvo
veronikasad
11.02.11,10:43
Dobry den,

Ako zauctujem dotaciu de minimis ked bola naplanovana na platbu do zdravotnej poistovne? Za rok 2010

Dakujem za odpoved
ak by si trošku pohladala na porade, účtovanie dotácie je rozoberané x-krát.
Zopakujem x-prvýkrát :

Pripísanie dotácie na účet - PNZD
platby poistného - VOZD v členení poistné
na konci roka cez interný doklad zaúčtuješ ako POZD (ostatné príjmy) sumu vyčerpanej dotácie na poistné

Stačí takto ?
nokuska
11.02.11,10:53
POdľa mňa celú výšku príspevku z ÚP daj ako PNZD. náklady, ktoré máš podľa podnikateľského plánu a preinvestovali sa v roku 2010 budú ako iné náklady ovplyvnujúce ZD. Príspevky na ZP daj do odvodov do fondov a na konci roka si spočítaj všetky náklady použité z dotácie vrátane ZP a zahrň ich do príjmu ovplyvňújúceho ZD. Dopad na dan by mal byť 0. Je dobre si spraviť k tomu tabuľku v exeli , aby bol v tom prehľad
JankaO
11.02.11,11:10
POdľa mňa celú výšku príspevku z ÚP daj ako VNZD. náklady, ...
nesúhlasím...