vlastinka1
11.02.11,07:33
Prosím o radu: Pri výpovedi pre nadbytočnosť §63 ZP ods. 1 písm. b) má zamestnanec nárok na 2-mesačné odstupné a zároveň aj na 2-mesačnú výpovednú lehotu? (alebo len na odstupné alebo len na výpovednú lehotu?) Máme v tomto spor s kolegyňou a nevieme sa dohodnúť, čo je správne. Za odpoveď veľmi pekne ďakujem.
veronikasad
11.02.11,06:39
Prosím o radu: Pri výpovedi pre nadbytočnosť §63 ZP ods. 1 písm. b) má zamestnanec nárok na 2-mesačné odstupné a zároveň aj na 2-mesačnú výpovednú lehotu? (alebo len na odstupné alebo len na výpovednú lehotu?) Máme v tomto spor s kolegyňou a nevieme sa dohodnúť, čo je správne. Za odpoveď veľmi pekne ďakujem.
do schválenia novely Zákonníka práce má nárok na 2-mesačnú výpovednú dobu, aj 2-mesačné odstupné (ak jeho pracovný pomer trval menej ako 5 rokov).
ewita888
11.02.11,06:40
mimotemy ty si fakt mzdárka?
veronikasad
11.02.11,06:41
možno počula nejaké "šumy" v médiach ...
vlastinka1
11.02.11,06:47
Ďakujem za odpveď. Ja som toho istého názoru, ale kolegyňa ma presvíedčala o opaku, tak som jej to potrebovala ukázať, lebo ukážka v ZP ju nevedela presvedčiť. Tento § sa nás teraz bytostne dotýka a rozmýšľame, ako s firmy odísť najvýhodnejšie. Pekný deň všetkým :))