dušana1
11.02.11,08:27
Dobrý deň, prosím Vás potrebovala by som poradiť, či je možné nastaviť termostatické ventily na radiátoroch na maximálny stupeň - zabránenie neoprávnenému manipulovaniu. Napríklad aby sa dal ventil otočiť maximálne na 4. stupeň (zo šiestich). Máme termostatické ventily značky HERZ. Veľmi pekne ďakujem :)
legolas
11.02.11,07:48
Dobrý deň, prosím Vás potrebovala by som poradiť, či je možné nastaviť termostatické ventily na radiátoroch na maximálny stupeň - zabránenie neoprávnenému manipulovaniu. Napríklad aby sa dal ventil otočiť maximálne na 4. stupeň (zo šiestich). Máme termostatické ventily značky HERZ. Veľmi pekne ďakujem :)

...myslím si, že takýto úkon sa nedá urobiť, pretože tie ventily sú už tak nastavené vo výrobe. Podľa toho čo píšeš je to pravdepodobne zamedzenie pred deťmi. Ale ak je to tak, potom by si mohla nastaviť hlavicu na ten 4 stupeň a pevnú časť hlavice s tou pohyblivou prelepiť napr. izolačnou páskou ./dnes sa vyrábajú rôznofarebné samolepiace pásky tak by to nebolo ani vidieť...
dušana1
11.02.11,08:03
Pásku som už skúšala a nefunguje to..... Jeden kurenár mi hovoril, že sa to určite dá, ale tiež mi nevedel povedať presný postup....
Bola by som veľmi vďačná, ak by sa našiel niekto, kto mi to ozrejmí....:)
Chobot
11.02.11,08:55
Pásku som už skúšala a nefunguje to..... Jeden kurenár mi hovoril, že sa to určite dá, ale tiež mi nevedel povedať presný postup....
Bola by som veľmi vďačná, ak by sa našiel niekto, kto mi to ozrejmí....:)

Záleží od konkrétneho typu hlavice. Niektoré hlavice (ba povedal by som, že skoro všetky) majú v sebe zarážky, ktorými sa dá vymedziť minimálna a maximálna hranica nastavenia. Napr. tu máš takú hlavicu, kde to je možné:

http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBoQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.technopoint.sk%2F%3FIDe%3D703 90%26IDcheck%3D524e0deb0f5de323c5bf8682a0217c86&rct=j&q=termostatick%C3%A9%20hlavice%20vymedzenie&ei=hgZVTcDHCY2DhQe0wPyeDA&usg=AFQjCNGad9uY5Grj1ytmEZblq0VqPjflQQ&cad=rja

Pokiaľ máš hlavicu, ktorí takéto zarážky nemá, tak to maximálne nastavenie neurobíš. Dôkladne pozri hlavicu, či tam nenájdeš nejaké "čudlíky", ktoré sa dajú vyberať a zasúvať v rôznych pozíciách. Alebo nafoť pár obrázkov hlavice a skúsime sa pozrieť cez fotky, či tam také niečo je.

Aj tu máš taký ventil, dokonca je tam presný návod, ako sa to nastavuje:

http://data.unisite.sk/wobj-data/1237/prilohy/0112SK.pdf

Keby si vedela presne aký typ hlavice máš, tak by sa dalo pozrieť v návode. Tu máš prehľad hlavíc značky HERZ:

http://www.herz-sk.sk/17.352.weblive

a tu máš k jednej z nich (Herz Porsche 9230/9260) návod, kde je tiež postup, ako vymedziť max. teplotu:

http://www.herz-sk.sk/files/upload//ftp/tech_pod/arm_navody/19230xx_60xx_navod.pdf
dušana1
11.02.11,09:08
Pozriem to, ďakujem.... ale už som dostala číslo z firmy Herz na jedného pána, ktorý mi to vraj vysvetlí.... Tak uvidíme :)
Chobot
11.02.11,09:13
Pozriem to, ďakujem.... ale už som dostala číslo z firmy Herz na jedného pána, ktorý mi to vraj vysvetlí.... Tak uvidíme :)

Čo je tam čo vysvetľovať? :confused::confused: Treba pozrieť hlavicu a tie aretovacie zarážky musia byť viditeľné, ak tam sú.

Ešte ti k tomu zaúčtujú nejaký poplatok za servis....:rolleyes:

Veď si pozri tie odkazy a návody na použitie, čo som ti priložil. Ak nie si absolútne technický antitalent, tak z tých návodov a obrázkov si to musíš vedieť nastaviť aj sama.
dušana1
11.02.11,09:24
Nie nie, budeme si to sami robiť.... Teda ak to pôjde....Nepotrebujem za servis platiť :D
dušana1
11.02.11,10:36
Zvládla som to :D
Chobot
11.02.11,10:48
Zvládla som to :D

Super, no vidíš. Ani to nebolo ťažké, že?
dušana1
11.02.11,10:50
Nie, keď som sa na to pozrela trošku bližšie, tak mi to prišlo ako normálna vec.... Neviem, prečo som si myslela, že je to komplikovanejšie.... Nevedela som si s tým poradiť a už vôbec som nevedela, načo sú tam tie zarážky:---:D
sito
11.02.11,19:19
Zvládla som to :D

Určite? A záražku si použila až po optimálnom nastavení hlavice? Ak nie, je to o ničom.
dušana1
16.02.11,13:05
:confused: uvoľnila som krúžok za hlavicou, nastavila radiátor na "4" a krúžok nasunula späť. Teraz sa dá hlavica otočiť maximálne po "4", v otáčaniu na vyššie stupne bránia zarážky, ktoré to jednoducho ďalej nepustia. Myslím, že je to v poriadku.....
sito
16.02.11,22:26
Hlavicu môžeš otočiť maximálne na 4. Ale je optimálne nastavená na 4 ???

Jeden myslel a ...
Chobot
17.02.11,08:03
Hlavicu môžeš otočiť maximálne na 4. Ale je optimálne nastavená na 4 ???

Jeden myslel a ...

Sito, zase si nekomplikuj život. Príliš veľa filozofuješ. ;):D

Vidno, že nepoznáš problémy bežných ľudí, ktorí majú malé deti. :rolleyes:

Aký bude mať zmysel presne nastavovať ventil na milimetre, keď príde malý štricák a pokrúti ti ventilmi všetkými smermi. Možno tá 4 nie je optimálna, ale ak si to mama nevšimne, aspoň ho neotvorí na 5. Už to nerieš...:cool::D
sito
17.02.11,09:26
Ako ktoré hlavice? My, medzi 3 a 4 ešte tri medzi polohy. Takže dá sa aj jemnejšie, ale nemusí. Zaplatiť sa musí. :);)
hladkyy
21.02.11,06:31
Musis zdemontovat vrchny kryt, to biele cim sa toci. Zdemontovanim, nepokazis ventil. Pod nim byvaju vacsinou dve dorazove suciastky, jedna pre minimalne a druha pre maximalne nastavenie. Tu pre maximalne posunies.