nyta
11.02.11,10:07
Dobrý deň- manžel odišiel odo mňa,ale sme sa nerozviedli. Po rokoch sa vrátil späť ,s tou pani postavili dom, všetko je napísané na jej meno, po rozchode predáva dom-nechce manželovi dať peniaze z predaja. Má manžel nejaké právo ?Boli druh a družka - ked sme sa nerozviedli ?
Chobot
11.02.11,09:11
Dobrý deň- manžel odišiel odo mňa,ale sme sa nerozviedli. Po rokoch sa vrátil späť ,s tou pani postavili dom, všetko je napísané na jej meno, po rozchode predáva dom-nechce manželovi dať peniaze z predaja. Má manžel nejaké právo ?Boli druh a družka - ked sme sa nerozviedli ?

TO zvýraznené hovorí za všetko - to je odpoveď na tvoju otázku, komu patrí majetok. Ak tvoj ex- aj re- manžel chce niečo z toho dostať, bude sa musieť súdiť a preukázať, koľko peňazí do domu dal on.
Erzebeth
11.02.11,16:03
Stavebníkom bola tá pani. Ak jej niekto prispieval na výstavbu a teraz chce vrátiť vynaložené prostriedky, má len malú, ak nie mizivú šancu niečo vysúdiť.
luminis
11.02.11,16:06
Stavebníkom bola tá pani. Ak jej niekto prispieval na výstavbu a teraz chce vrátiť vynaložené prostriedky, má len malú, ak nie mizivú šancu niečo vysúdiť.

možno ak by mal doklady napr. na materiál alebo služby na svoje meno, teda že on to uhradil zo svojho majetku - to by sa dalo ísť cestou bezdôvodného obohatenia. Ale pozor na premlčaciu lehotu 3 roky.
nyta
12.02.11,09:41
ďakujem pekne, tak nejak sme to tušili- tie naše zákony ...
nyta
12.02.11,09:42
ďakujem pekne - škoda- úplne sa nechal využiť /zneužiť/
nyta
12.02.11,09:43
ďakujem pekne
nyta
12.02.11,09:45
TO zvýraznené hovorí za všetko - to je odpoveď na tvoju otázku, komu patrí majetok. Ak tvoj ex- aj re- manžel chce niečo z toho dostať, bude sa musieť súdiť a preukázať, koľko peňazí do domu dal on.
ďakujem pekne
marleau
12.02.11,19:47
Ja len tak mimotemy,ale fakt chceš s ním žiť?
Monika Kováčová
12.02.11,20:35
Ja len tak mimotemy,ale fakt chceš s ním žiť?
mimotemy a to je načo potrebné komentovať???
nyta
13.02.11,06:58
ďakujem, dobrý postreh, ale nech to má
marleau
13.02.11,09:15
mimotemy a to je načo potrebné komentovať???
Nie som síce žena,ale keby toto urobil partner mne,tak ho nechcem ani vidieť,nie aby som ho ešte ľúbil.Preto sa pýtam.
foryou
13.02.11,16:04
Tiez mi bolo divne, ze je tu takto polozena otazka. Skor by som cakal otazku v zmysle: Co mam robit?Opustil ma kvoli inej, ta ho vyhodila a
on si spomenul na mna, kym si zasa nenajde inu.
Miesto toho ohrdnuta manzelka riesi majetkove vztahy. Naozaj nechapem.
Pikoška
13.02.11,16:12
Nie som síce žena,ale keby toto urobil partner mne,tak ho nechcem ani vidieť,nie aby som ho ešte ľúbil.Preto sa pýtam.Ona nepovedala, že ho ľúbi.:)
Nandrolon
13.02.11,16:17
ďakujem pekne, tak nejak sme to tušili- tie naše zákony ...

to nie sú "naše zákony" to je naivita ľudí... prečo to takto robil, stál nad ním niekto s pištoľou ??, robil to dobrovoľne, tak čo chce ???
marjankaj
13.02.11,16:32
ďakujem pekne, tak nejak sme to tušili- tie naše zákony ...

A to ste tušili až teraz, alebo už vtedy keď odišiel?:eek:

A nevyšlo, tak za to môžu zákony.:rolleyes:
sito
13.02.11,17:15
Dobrý deň- manžel odišiel odo mňa,ale sme sa nerozviedli. Po rokoch sa vrátil späť ,s tou pani postavili dom, všetko je napísané na jej meno, po rozchode predáva dom-nechce manželovi dať peniaze z predaja. Má manžel nejaké právo ?Boli druh a družka - ked sme sa nerozviedli ?

Bez domu? Domov? Má, pýtať si polovičku domu, bytu od manželky. Neboli ste rozvedení.
veronikasad
13.02.11,17:18
Marcel, nepochopil si otázku. Čítaj ešte raz (alebo ja tvoju odpoveď)
sito
13.02.11,17:31
Neboli rozvedení, teda mali spoločnú domácnosť. Ak sa vrátil domov, má právo na polovicu majetku, spoločného. Zo zákona. Ak sa rozvedú.

Ak nie? Len otázka, kde si bol, čo si nám doniesol? Asi ... , alebo ... ?
marjankaj
13.02.11,17:37
Neboli rozvedení, teda mali spoločnú domácnosť. Ak sa vrátil domov, má právo na polovicu majetku, spoločného. Zo zákona. Ak sa rozvedú.

Ak nie? Len otázka, kde si bol, čo si nám doniesol? Asi ... , alebo ... ?

A ešte by ho mala skasírovať za tie roky, čo bol mimo ak neprispieval na náklady domácnosti.:---
marleau
13.02.11,18:07
Ona nepovedala, že ho ľúbi.:)
O to menší dovod prijať ho späť.Alebo dobre zarobí a peniaze rozhodujú?!
rudopp
05.06.11,16:35
mimotemy a to je načo potrebné komentovať???


Monika.

Náhodou to bola jedna z najlepších rád.
buchač
05.06.11,16:42
Dobrý deň- manžel odišiel odo mňa,ale sme sa nerozviedli. Po rokoch sa vrátil späť ,s tou pani postavili dom, všetko je napísané na jej meno, po rozchode predáva dom-nechce manželovi dať peniaze z predaja. Má manžel nejaké právo ?Boli druh a družka - ked sme sa nerozviedli ?
...ono sa to dá aj inak pomenovať ...možností je hneď niekoľko ...

Tiez mi bolo divne, ze je tu takto polozena otazka. Skor by som cakal otazku v zmysle: Co mam robit?Opustil ma kvoli inej, ta ho vyhodila a
on si spomenul na mna, kym si zasa nenajde inu.
Miesto toho ohrdnuta manzelka riesi majetkove vztahy. Naozaj nechapem.
Divné ???
Skôr by som čakal otázku :

" Môžem z tohoto rozchodu ( druh - družka ) ja ako zákonitá manželka niečo vytĺcť ...??? "
" Mám ja nejaký nárok ??? "

Tie by sa mi viac hodili ...ony aj tam síce sú , tie otázky ...no sú dobre zdiplomované za iné výrazy ...
Oliwa
06.06.11,10:26
Dobrý deň- manžel odišiel odo mňa,ale sme sa nerozviedli. Po rokoch sa vrátil späť ,s tou pani postavili dom, všetko je napísané na jej meno, po rozchode predáva dom-nechce manželovi dať peniaze z predaja. Má manžel nejaké právo ?Boli druh a družka - ked sme sa nerozviedli ?

Toto mi pripomenulo včerajší starý český film "Když rozvod, tak rozvod..." Menšík hral manžela-strechára, ktorý po 24 rokoch manželstva súhlasil s rozvodom, keď jeho žene došla trpezlivosť, lebo už rok vraj opravoval strechu nejakej vdove - a keby len strechu... Proste tam mal druhú domácnosť, bol z neho úplne iný človek a plánoval si nový život...Lenže ono sa to začalo nejako komplikovať... Koniec som nevidela - prišla návšteva... Ale tiež mám pocit, že asi bol len využitý a napokon sa vrátil k svojej žene, lebo nemal kam ísť. A ani si nemyslím, že je to mimotémy, skôr naopak...Nepoznáme dôvody, prečo zadávateľka koná tak, ako koná. No jedno viem určite - mne by takýto manžel určite nestál za to, aby som sa snažila vyriešiť jeho problémy... ani vtedy, keby mi z toho nebodaj hrozil nejaký finančný prospech...
vankusik29
06.06.11,10:52
Pokial moje vedomosti siahaju, tak vztah druh-druzka je oficialny zvazok potvrdeny niekde asi na matrike alebo na urade. A pokial nebol manzel rozvedeny so svojou manzelkou, tak nemohol uzavriet vztah druh-druzka s inou zenou. Cize zo zakona nema narok na majetok inej zeny iba tej svojej aj ked s nou nezil.
intro
06.06.11,17:40
pRAJ
nyta
09.06.11,14:11
nechápem odpoved- čakala som niečo iné, nechápem ani ostatné pripomienky- tu iba všetci kritizujú, ....odkiaľ vie ten druhý,alebo hocikto z Vás prečo sme spolu ?, čo je medzi nami ?- netreba riašeť náš vzťah, ale odpovedať na otázku!Ked sa v tom nevyznáte, nereagujte ! Dakujem ! čakala som profesionálnu odpoved, A na otázku či koľko zarába ? nič ! už 2 rok je nezamestnaný ja zarábam veľmi slušne.a prečo som s ním aj napriek tomu - to by ste boli zvedaví že ??
buchač
09.06.11,15:47
Dobrý deň- manžel odišiel odo mňa,ale sme sa nerozviedli. Po rokoch sa vrátil späť ,s tou pani postavili dom, všetko je napísané na jej meno, po rozchode predáva dom-nechce manželovi dať peniaze z predaja. Má manžel nejaké právo ?Boli druh a družka - ked sme sa nerozviedli ?
1. K môjmu príspevku - nevhodné (1)....vraj ...dobre , beriem ...každý má právo na názor

2....málo informácií hneď na začiatku ...

nechápem odpoved- čakala som niečo iné, nechápem ani ostatné pripomienky- tu iba všetci kritizujú, ....odkiaľ vie ten druhý,alebo hocikto z Vás prečo sme spolu ?, čo je medzi nami ?- netreba riašeť náš vzťah, ale odpovedať na otázku!Ked sa v tom nevyznáte, nereagujte ! Dakujem ! čakala som profesionálnu odpoved, A na otázku či koľko zarába ? nič ! už 2 rok je nezamestnaný ja zarábam veľmi slušne.a prečo som s ním aj napriek tomu - to by ste boli zvedaví že ??
Podľa zadania otázky v prvopočiatku ???

NIE - nemá ...!!!!

ZVEDAVÝ ???...a vieš , že ani nie , kto ako ???....len maličkosť ...čo je to slušný zárobok na Slovensku ????
Pokiaľ nepresahuje na 1.000 € , tak je to o ničom ...toľko pomaly ja dôchodok mám ...:rolleyes::cool:
buchač
09.06.11,16:02
neužitočné (1) ... nevhodné (1)

....dievča , dievča ..............

Raz tak , raz onak ....ani z voza , ani naň ....



nyta
nechápem odpoved.......

Niektorí ľudia nechápu , že nechápu ...šak už to raz pochop , to , čo nepochopila si TY , iní chápu dokonale ....

...nepochopiteľne je to ...





__________________
Lepšie je to posrať podľa svojho , ako Ti niekedy poradia druhí ....
Katarina
09.06.11,16:25
nechápem odpoved- čakala som niečo iné, nechápem ani ostatné pripomienky- tu iba všetci kritizujú, ....odkiaľ vie ten druhý,alebo hocikto z Vás prečo sme spolu ?, čo je medzi nami ?- netreba riašeť náš vzťah, ale odpovedať na otázku!Ked sa v tom nevyznáte, nereagujte ! Dakujem ! čakala som profesionálnu odpoved, A na otázku či koľko zarába ? nič ! už 2 rok je nezamestnaný ja zarábam veľmi slušne.a prečo som s ním aj napriek tomu - to by ste boli zvedaví že ??

Mne sa zdá táto reakcia dosť štipľavá. Profesionálnu odpoveď hľadajte u právnika. Ak Vám vadí, že niekto tu rieši váš vzťah a finančnú situáciu, nemali ste otázku zadávať.
Mária27
09.06.11,17:30
Dobrý deň- manžel odišiel odo mňa,ale sme sa nerozviedli. Po rokoch sa vrátil späť ,s tou pani postavili dom, všetko je napísané na jej meno, po rozchode predáva dom-nechce manželovi dať peniaze z predaja. Má manžel nejaké právo ?Boli druh a družka - ked sme sa nerozviedli ?
Pri takomto vzťahu majetok patrí tomu, na koho je napísaný. Spoločný majetok vzniká len v manželstve. Ak by tam boli veci nezapísané, ktoré by sa dali odniesť (akože si kúpil on), to by si mohol vziať.

Po rozvode manželstva sa dá vyžadovať, aby sa uhradilo jednému to, čo zo svojho výlučného majetku vložil do spoločného. Ani tam nie je nejaká zákonná povinnosť vracať niečo, čo jeden vloží zo svojho výlučného majetku do majetku výlučne druhého.

Ak žijú dvaja v spoločnej domácnosti nezosobášení, mohli by ešte jeden po druhom dediť za predpokladu, že nededia deti. Inak pri väčšej investícii by mali hneď riešiť vlastníctvo, určitú časť vždy napísať aj na toho druhého - buď ako samostatné vlastníctvo alebo podielové spoluvlastníctvo.

V jeho situácii by sa dalo možno vyžadovať vydanie bezdôvodného obohatenia z právneho dôvodu, ktorý odpadol - to je ukončenie vedenia spoločnej domácnosti (spoločného hodpodárenia). Treba však upozorniť na to, že druhá strana sa môže dovolať premlčania na všetko, čo sa nadobudlo pred tromi rokmi od požiadania. Premlčujú sa totiž všetky práva okrem vlastníckych. Premlčanie by sa vzťahovalo aj na pôžičku. Iné ma teraz ani nenapadá.
buchač
09.06.11,17:36
NIE - nemá ...!!!!



Pri takomto vzťahu majetok patrí tomu, na koho je napísaný. Spoločný majetok vzniká len v manželstve. Ak by tam boli veci nezapísané, ktoré by sa dali odniesť (akože si kúpil on), to by si mohol vziať.

Po rozvode manželstva sa dá vyžadovať, aby sa uhradilo jednému to, čo zo svojho výlučného majetku vložil do spoločného. Ani tam nie je nejaká zákonná povinnosť vracať niečo, čo jeden vloží zo svojho výlučného majetku do majetku výlučne druhého.

Ak žijú dvaja v spoločnej domácnosti nezosobášení, mohli by ešte jeden po druhom dediť za predpokladu, že nededia deti. Inak pri väčšej investícii by mali hneď riešiť vlastníctvo, určitú časť vždy napísať aj na toho druhého - buď ako samostatné vlastníctvo alebo podielové spoluvlastníctvo.

V jeho situácii by sa dalo možno vyžadovať vydanie bezdôvodného obohatenia z právneho dôvodu, ktorý odpadol - to je ukončenie vedenia spoločnej domácnosti (spoločného hodpodárenia). Treba však upozorniť na to, že druhá strana sa môže dovolať premlčania na všetko, čo sa nadobudlo pred tromi rokmi od požiadania. Premlčujú sa totiž všetky práva okrem vlastníckych. Premlčanie by sa vzťahovalo aj na pôžičku. Iné ma teraz ani nenapadá.

...že aký rozdiel v odpovedi ....;):---:D

To isté a nie je to to isté ...
bubkoch
09.06.11,17:46
Pri takomto vzťahu majetok patrí tomu, na koho je napísaný. Spoločný majetok vzniká len v manželstve. Ak by tam boli veci nezapísané, ktoré by sa dali odniesť (akože si kúpil on), to by si mohol vziať.

Po rozvode manželstva sa dá vyžadovať, aby sa uhradilo jednému to, čo zo svojho výlučného majetku vložil do spoločného. Ani tam nie je nejaká zákonná povinnosť vracať niečo, čo jeden vloží zo svojho výlučného majetku do majetku výlučne druhého.

Ak žijú dvaja v spoločnej domácnosti nezosobášení, mohli by ešte jeden po druhom dediť za predpokladu, že nededia deti. Inak pri väčšej investícii by mali hneď riešiť vlastníctvo, určitú časť vždy napísať aj na toho druhého - buď ako samostatné vlastníctvo alebo podielové spoluvlastníctvo.

V jeho situácii by sa dalo možno vyžadovať vydanie bezdôvodného obohatenia z právneho dôvodu, ktorý odpadol - to je ukončenie vedenia spoločnej domácnosti (spoločného hodpodárenia). Treba však upozorniť na to, že druhá strana sa môže dovolať premlčania na všetko, čo sa nadobudlo pred tromi rokmi od požiadania. Premlčujú sa totiž všetky práva okrem vlastníckych. Premlčanie by sa vzťahovalo aj na pôžičku. Iné ma teraz ani nenapadá.

neviem ako si to myslela, ale premlcacia doba na vydanie bezdovodneho obohatenia zacina plynut dnom, kedy odpadol pravny dovod, nie dnom, kedy doslo k nadobudnutiu veci
rudopp
20.06.11,17:23
nechápem odpoved- čakala som niečo iné, nechápem ani ostatné pripomienky- tu iba všetci kritizujú, ....odkiaľ vie ten druhý,alebo hocikto z Vás prečo sme spolu ?, čo je medzi nami ?- netreba riašeť náš vzťah, ale odpovedať na otázku!Ked sa v tom nevyznáte, nereagujte ! Dakujem ! čakala som profesionálnu odpoved, A na otázku či koľko zarába ? nič ! už 2 rok je nezamestnaný ja zarábam veľmi slušne.a prečo som s ním aj napriek tomu - to by ste boli zvedaví že ??

Ty si tu pomerne nová (Členom od: 07-11-10 ).
A ako si všetkých (čo neodpovedali podľa tvojich predstáv) "ocenila"
- nevhodné
- mimotémy
- neužitočné.

V zadaní máš " všetko je napísané na jej meno ". TO platí.
Je to jej majetok.Ak niekto niečo z neho chce :
- dohoda
- súd (s dôkazným bremenom na strane žalujúceho)
rudopp
20.06.11,17:27
Pokial moje vedomosti siahaju, tak vztah druh-druzka je oficialny zvazok potvrdeny niekde asi na matrike alebo na urade. A pokial nebol manzel rozvedeny so svojou manzelkou, tak nemohol uzavriet vztah druh-druzka s inou zenou. Cize zo zakona nema narok na majetok inej zeny iba tej svojej aj ked s nou nezil.

Nužžžžžžžžžžžžžžžž

Alebo si myslel napríklad potvrdenie obecného úradu, že títo dvaja žili v spoločnej domácnosti ??
Gina Er
20.06.11,17:44
Pokial moje vedomosti siahaju, tak vztah druh-druzka je oficialny zvazok potvrdeny niekde asi na matrike alebo na urade. A pokial nebol manzel rozvedeny so svojou manzelkou, tak nemohol uzavriet vztah druh-druzka s inou zenou. Cize zo zakona nema narok na majetok inej zeny iba tej svojej aj ked s nou nezil.
vzťah druh-družka nie je oficiálny vzťah
Gina Er
20.06.11,17:45
nechápem odpoved- čakala som niečo iné, nechápem ani ostatné pripomienky- tu iba všetci kritizujú, ....odkiaľ vie ten druhý,alebo hocikto z Vás prečo sme spolu ?, čo je medzi nami ?- netreba riašeť náš vzťah, ale odpovedať na otázku!Ked sa v tom nevyznáte, nereagujte ! Dakujem ! čakala som profesionálnu odpoved, A na otázku či koľko zarába ? nič ! už 2 rok je nezamestnaný ja zarábam veľmi slušne.a prečo som s ním aj napriek tomu - to by ste boli zvedaví že ??
ani nie,Tvoj život,Tvoje problémy...
zk24
20.06.11,17:55
nechápem odpoved- čakala som niečo iné, nechápem ani ostatné pripomienky- tu iba všetci kritizujú, ....odkiaľ vie ten druhý,alebo hocikto z Vás prečo sme spolu ?, čo je medzi nami ?- netreba riašeť náš vzťah, ale odpovedať na otázku!Ked sa v tom nevyznáte, nereagujte ! Dakujem ! čakala som profesionálnu odpoved, A na otázku či koľko zarába ? nič ! už 2 rok je nezamestnaný ja zarábam veľmi slušne.a prečo som s ním aj napriek tomu - to by ste boli zvedaví že ??

Profesionálnu odpoveď na otázku si dostala uz v prvych prispevkoch. Stacilo podakovat a temu uzavriet. Neuberala by sa potom inym smerom. Ale bolo viac ako jasne, ze sa vyskytnu otazky a reakcie aj z druhej strany mince...

A mozno potom casom pochopis ze tie ine odpovede by ti boli uzitocnejsie keby si sa na ne hned neurazila. Treba vediet prijimat aj kritiku.

Vela stastia