kajkape
11.02.11,10:17
Ahojte,
obraciam sa na vas s prosbou o pomoc, nakolko neviem, ktorej institucii mam svoju otazku smerovat a v akom casovom slede mam veci uskutocnovat.

v mesiaci jul mi konci rodicovska dovolenka (ci synceka prijmu do skolky, je otazne), avsak bez ohladu na to chcem poziadat o predlzenej rodicovskej dovolenky aspon v juli a v auguste. Ktorej institucii mam tuto ziadost smerovat a kedy (UPSVaR?)? Tuto skutocnost budem musiet oznamit aj zamestnavatelovi (oznamit alebo ziadat? a dokedy?)

Dalsia vec je ta, ze rozmyslam nad druhym babatkom a moze sa stat, ze v septembri uz budem tehotna. Da sa potom rodicovska nasledne opat predlzit, alebo nastupovat na predcasnu matersku? (myslim si spravne, ze ak by som hoci na mesiac,dva nastupila do prace, malo by to vplyv na vysku mojej materskej?) Pred nastupom na prvu matersku som pracovala nad 270dni ... pri vypocte dalsej novej materskej sa bude vychadzat z prijmov pred prvou materskou alebo ako to funguje v praxi?

Vopred velmi pekne dakujem za vsetky informacie, nakolko neviem, ci sa s otazkami obracat na socialnu poistovnu alebo UPSVaR.

K
kajkape
15.02.11,12:20
mozte mi prosim s tym niekto pomoc, aspon ciastocne prosim?
veronikasad
15.02.11,12:37
Ahojte,
obraciam sa na vas s prosbou o pomoc, nakolko neviem, ktorej institucii mam svoju otazku smerovat a v akom casovom slede mam veci uskutocnovat.

v mesiaci jul mi konci rodicovska dovolenka (ci synceka prijmu do skolky, je otazne), avsak bez ohladu na to chcem poziadat o predlzenej rodicovskej dovolenky aspon v juli a v auguste. Ktorej institucii mam tuto ziadost smerovat a kedy (UPSVaR?)? Tuto skutocnost budem musiet oznamit aj zamestnavatelovi (oznamit alebo ziadat? a dokedy?) Túto skutočnosť budeš musieť oznámiť v prvom rade zamestnávatelovi, pretože ak nemáš dostatok starej dovolenky, budeš si musieť čerpať neplatené volno (so súhlasom zamestnávatela). Platenú dlhšiu RD môžeš mať len v prípade nepriaznivého zdr. stavu dieťaťa, čo schvaľuje posudkový lekár UP.

Dalsia vec je ta, ze rozmyslam nad druhym babatkom a moze sa stat, ze v septembri uz budem tehotna. Da sa potom rodicovska nasledne opat predlzit, alebo nastupovat na predcasnu matersku? (myslim si spravne, ze ak by som hoci na mesiac,dva nastupila do prace, malo by to vplyv na vysku mojej materskej?) Pred nastupom na prvu matersku som pracovala nad 270dni ... pri vypocte dalsej novej materskej sa bude vychadzat z prijmov pred prvou materskou alebo ako to funguje v praxi?Ak na ďalšiu materskú nastúpiš v roku 2012, materské sa ti bude počítať z vymer. základu roku 2011. Podmienku 270 dní poistenia budeš mať splnenú.

Vopred velmi pekne dakujem za vsetky informacie, nakolko neviem, ci sa s otazkami obracat na socialnu poistovnu alebo UPSVaR.

K
odpoveď v texte