Buly
13.12.05,09:38
Zdravim vsetkych na porade ;-)
mam jeden problemik.
som zivnostnik, ale asi tak od polovice roka som bez prijmu z podnikania. teraz musim zaplatit nejake ucty, ale na podnikatelskom ucte uz nemam tolko penazi. Moja otazka je, ze ak nieco zaplatim zo svojho, ci to potom mozem dat ako danovo uznany naklad?

vdaka
buly
ajobs
13.12.05,08:43
Zdravim vsetkych na porade ;-)
mam jeden problemik.
som zivnostnik, ale asi tak od polovice roka som bez prijmu z podnikania. teraz musim zaplatit nejake ucty, ale na podnikatelskom ucte uz nemam tolko penazi. Moja otazka je, ze ak nieco zaplatim zo svojho, ci to potom mozem dat ako danovo uznany naklad?

vdaka
buly

Odporúčam vložiť peniaze z osobného na podnikateľský účet a tak platiť.;)
pyton
13.12.05,08:43
Áno, môžeš.
Zita5
13.12.05,08:45
Zdravim vsetkych na porade ;-)
mam jeden problemik.
som zivnostnik, ale asi tak od polovice roka som bez prijmu z podnikania. teraz musim zaplatit nejake ucty, ale na podnikatelskom ucte uz nemam tolko penazi. Moja otazka je, ze ak nieco zaplatim zo svojho, ci to potom mozem dat ako danovo uznany naklad?

vdaka
buly


Vložíš si podnikateľský vklad v určitej výške , zaúčtuješ do príjmov neovplyvňujúcich základ dane - podnikateľský vklad . Pouhrádzaš Tvoje účty . Pokiaľ Ti to zákon umožňuje , zaúčtujú sa do výdavkov . Neviem posúdiť o aké účty sa momentálne jedná . Treba to zvážiť .

Ak budeš dosahovať zisk a tým budeš mať aj hotovosť resp. financie na BÚ , potom si tento podnikateľský vklad môžeš vybrať a bude to výdavok neovplyvňujúci základ dane .