DEW
11.02.11,12:06
Ahojte,

potreboval by som poradit s fakturaciou. Robim obchodneho zastupcu na zivnost, od 18.11. mam uzatvorenu zmluvu s jednou firmou, podla ktorej som odmenovany na zaklade uzatvorenych zmluv, plus prve mesiace od poctu stretnuti, ktore sa vyzera asi takto :
1 mesiac 500
2 mesiac 400
3 mesiac 300
4 mesiac 200 atd
Kedze som robil aj nieco ine, okrem tohoto(pocet navstev som ale dodrzal), tak v mesiacoch november a december som si nic podla tejto zmluvy nefakturoval a dohodli sme sa ustne, ze si budem ako prvy mesiac zmluvy fakturovat januar. A tu je problem, lebo ked som poslal teraz prvu fakturu, tak mi tam chcu uznat iba prispevok za 3 mesiac a ten je uz o 200 nizsi ako za prvy... To ma poriadne vytocilo a stratil som zaujem robit pre tuto firmu. Moja otazka znie, je mozne nejako im dofakturovat tie dva mesiace? Ako na to?
IvoM
11.02.11,11:52
Píšeš že máš zmluvu, tak sa najskôr pozri do nej, v tomto Ti tu nikto bez toho aby vedel čo je v zmluve neporadí.
DEW
11.02.11,12:42
ano v zmluve mam uvedene, ze to mozem ziadat...
Moja otazka ako vyfakturovat nieco z mesiacov november a december? Kamarat mi povedal, ze normalne poslem fakturu na ktorej budu ako polozky faktury rozpisane :
odmena za stretnutia novebmer ......€
odmena za stretnutia december .......€

Ale zase niekto iny mi povedal, ze fakturovat musim hned nasledujuci mesiac, cize ked chcem nieco za november, musim to v decembri atd. Som uplny zaciatocnik, kto viete poradte mi, uz nemam zaujem robit pre nic, tej firme nechcem nechat tie peniaze kedze ma chce teraz o.ebat.
IvoM
11.02.11,13:02
Fakturovať môžeš aj štvrťročne, takže to môže byť na jednej faktúre.
DEW
11.02.11,15:04
cize mozem poslat jednu fakturu za november+december a dalsiu za januar? Lebo chcem predist tomu aby som sa kvoli vsetkym trom natahoval, takto mi januar preplati a ak by sa chcel natahovat, mam aspon nejake peniaze na ucte...