adidka
11.02.11,12:31
Milí poraďáci :)
Novozvolený poslanec obecného zastupiteľstva ma žiada mailom, ktorý poslal inej osobe (to je úloha ktorú mám splniť...) o poskytnutie informácii a zoznamu žiakov, ktorí prestúpili z našej školy na iné školy- za posledné 4 roky. Má na to právo? Ak áno tak v akom rozsahu. Za pomoc veľmi pekne ďakujem
susann2
14.02.11,05:19
Milí poraďáci :)
Novozvolený poslanec obecného zastupiteľstva ma žiada mailom, ktorý poslal inej osobe (to je úloha ktorú mám splniť...) o poskytnutie informácii a zoznamu žiakov, ktorí prestúpili z našej školy na iné školy- za posledné 4 roky. Má na to právo? Ak áno tak v akom rozsahu. Za pomoc veľmi pekne ďakujem
Ja by som taký zoznam neposkytla. Odvolala by som sa na zákon 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov, konkrétne na § 3 Osobné údaje

Osobnými údajmi sú údaje týkajúce sa určenej alebo určiteľnej fyzickej osoby, pričom takou osobou je osoba, ktorú možno určiť priamo alebo nepriamo, najmä na základe všeobecne použiteľného identifikátora alebo na základe jednej či viacerých charakteristík alebo znakov, ktoré tvoria jej fyzickú, fyziologickú, psychickú, mentálnu, ekonomickú, kultúrnu alebo sociálnu identitu.

Ktovie čo poslanec zamýšla zo zoznamom robiť. U nás aj v tom najväčšom meste by určite nebol problém zistiť o koho ide, aj keby v zozname boli uvedené len mená žiakov bez ostatných identifikačných údajov.