thomasus
11.02.11,12:55
Zdravím,

zaujímalo by ma, či môžem splnomocniť inú osobu na moje zastupovanie v konaní pred odborom živnostenského podnikania na Obvodnom úrade pri zakladaní s.r.o.-čky. Čiže všetky dokumenty (Spoločenská zmluva aj formulár) budú podpísané mnou, ale fyzicky tie dokumenty za mňa odnesie na ŽÚ iná osoba a takisto o 5 dní pôjde prevziať Osvedčenie o živnostenskom oprávnení. Stačí ak bude v splnomocnení ustanovenie, že: „splnomocňujem na zastupovanie v konaní na Obvodnom úrade v ............, odbore živnostenského podnikania vo veci založenia XY, s.r.o.“? Samozrejme splnomocnenie bude priložené k návrhu na ŽÚ.

Môžem splnomocniť inú osobu, aby za mňa podpísala formulár Návrh na zápis s.r.o. do OR, ktorý sa podáva na Obchodný register? To znamená podpíše sa za mňa splnomocnenec na formuláre na strane P7/14 na základe splnomocnenia. Stačí ak ho splnomocním na úkon: „podpísanie Návrhu na zápis s.r.o. do OR“? Samozrejme splnomocnenie bude priložené k návrhu.

Veľká vďaka
sroservis
11.02.11,13:36
Samozrejme, že áno, môžete sa nechať splnomocniť.

Plnomocenstvo formulujte ... na zastupovanie v konaní pred ... vo veci ohlásenia živnosti a prevzatia osvedčenia o živ. oprávnení ..

Druhé plnomocenstvo formulujte na zastupovanie v konaní vo veci zápisu s.r.o. do obchodného registra a na vykonanie všetkých úkonov s tým súvisiacich (podanie návrhu, prevzatia potvrdenia o zápise, podanie námietok)

Všetko dobré.
luminis
11.02.11,13:39
ešte by bolo dobré plnomocenstvo overiť pred notárom.
thomasus
11.02.11,13:55
Veľká vďaka za odpoveď. Ešte by ma zaujímalo, či v prípade ak bude zaškrtnuté doručenie poštou, bude výpis z OR doručený na adresu konateľa alebo na adresu splnomocnenca. Vďaka.
KEJKA
11.02.11,14:06
ani ani......alebo aj aj.........čo sa týka adresy
doručenie bude na adresu sídla firmy - teoreticky to môže byť úplne iná - tretia adresa.