Jaroslávka
13.12.05,09:55
Prosím, poraďte,
Účtujem lekáreň v PÚ, MZ SR usmernením precenilo lieky, zásoby sa mi znížili, prosím, ako zaúčtujem toto precenenie:
ako pri spôsobe A
ako pri spôsobe B
Veľmi pekne ďakujem
Jaroslávka
Kačena I.
13.12.05,10:26
Pri spôsobe A: ja účtujem 501xx/132xx-samostatný anal. účet, ale čítala som aj o 504/132.
Pri B: v nákladoch to máš, tak spíšek zápis o precenení, ale bez účtovania.
Jana Acsová
13.12.05,10:31
Účtujem lekáreň v PÚ, MZ SR usmernením precenilo lieky, zásoby sa mi znížili, prosím, ako zaúčtujem toto precenenie.
Aké ceny sa vám znížili?
bepo
13.12.05,12:33
Vždy sa znižujú len predajné ceny
Jaroslávka
13.12.05,13:26
Vždy sa znižujú len predajné ceny
To znamená, že vlastne pri precenení nemám čo zaúčtovať, keď sa mi znížia
predajné ceny/ budem maž nižšie tržby/. To ale znamená, že liek je nakúpený za vyššiu cenu a predám ho za nižšiu v dôsledku precenenia ?
V roku 2004 mi to robilo v tržbách skoro 100.000.
Prosím, mám pravdu alebo sa mýlim ?
Jaroslávka
Jana Acsová
13.12.05,14:14
Vždy sa znižujú len predajné cenyPreto som položila otázku. .-) Ak sa menia predajné ceny, nemožno to premietnuť do zníženia obstarávacej ceny tak, ako bolo naznačené v predchádzajúcich príspevkoch ... Preto otázka pre zadávateľa príspevku .-)
Jana Acsová
13.12.05,14:17
To znamená, že vlastne pri precenení nemám čo zaúčtovať, keď sa mi znížia
predajné ceny/ budem maž nižšie tržby/. To ale znamená, že liek je nakúpený za vyššiu cenu a predám ho za nižšiu v dôsledku precenenia ?
V roku 2004 mi to robilo v tržbách skoro 100.000.
Prosím, mám pravdu alebo sa mýlim ?
JaroslávkaDo nákladov sa precenenie môže premietnuť iba v čase predaja zásob, nakoľko nákladom je "obstarávacia cena zásob", tak ako uvádzate. Precenenie bude mať vplyv na výšku dosiahnutej marže.

Inou témou by bolo premietnutie dočasného zníženia hodnoty zásob, ktoré nie je trvalého charakteru cez opravnú položku.