Gracia RR
11.02.11,13:53
Dobrý deň,
chcem sa spýtať na nasledovnú vec:
1. Pri svojej práci ako SZČO cestujem momentálne s MHD každý deň v mesiaci. Dobíjam si čípovú kartu, lebo je to výhodnejšie. Ako vypracujem cestovné príkazy na základe tohto? (uplatňujem si aj stravné vo výške 3,60 €)
2. V prípade, že nemám tzv. každodennú prácu, ale pri vybavovaní pracovných záležitostí využívam cestovanie s MHD a tiež si dobíjam čípovú kartu, je potrebné vyhotovovať cestovný príkaz? Zdá sa mi to dosť komplikované, nakoľko vtedy si neuplatňujem stravné, ale potrebujem sa nejako prepravovať po meste. Môžem to zaúčtovať iba na VPD - cestovné a priložiť bloček?
Ďakujem za odpoveď.
veronikasad
11.02.11,12:57
dobitie čipovej karty nie je VOZD. K CP musíš prikladať cestovné lístky, ak cesta súvisi s podnikaním.
Gracia RR
11.02.11,13:07
Ako to mám potom zaúčtovať? Zvlášť cestovné a cestovný príkaz vyhotoviť iba so stravným? Ja mám totiž bločky - daňový doklad (za dobíjanie čípovej karty v konkrétnej hodnote).
veronikasad
11.02.11,13:19
Ako to mám potom zaúčtovať? Zvlášť cestovné a cestovný príkaz vyhotoviť iba so stravným? Ja mám totiž bločky - daňový doklad (za dobíjanie čípovej karty v konkrétnej hodnote).
dobíjanie čipovej karty ti daňová kontrola neuzná. Nie je to preukazatelný výdavok. Musíš mať cestovné lístky. (teda neviem ako funguje cestovné vo vašom meste - u nás keď platím čipovou kartou, automat v MHD mi vydá cestovný lístok).