VieraPopluharova
11.02.11,14:17
Prajem pekny den,

nevie mi niekto poradit nájomnu zmluvu, ak su manzelia, vlastnia chatu rovnakym dielom a manzelka je SZCO a chce si casť chaty prenajať na podnikanie,ako by mala zniet najomna zmluva v zmysle platných zákonov a aku cast si moze manzelka SZCO z toho najomneho uplatnit do podnikania a komu bude platiť nájomné.
Ďakuje vopred za odpovede.
veronikasad
11.02.11,13:24
Prajem pekny den,

nevie mi niekto poradit nájomnu zmluvu, ak su manzelia, vlastnia chatu rovnakym dielom a manzelka je SZCO a chce si casť chaty prenajať na podnikanie,ako by mala zniet najomna zmluva v zmysle platných zákonov a aku cast si moze manzelka SZCO z toho najomneho uplatnit do podnikania a komu bude platiť nájomné.
Ďakuje vopred za odpovede.
Vierka, ak nemajú vysporiadabe BSM, takto to nepôjde ...
VieraPopluharova
11.02.11,13:40
Vierka, ak nemajú vysporiadabe BSM, takto to nepôjde ...

Veronika,
tak ak dobre rozumiem, musia si urobit BSM, chata by tak mala byť písana na manžela a on by ju prenajimal manželke SZČO na podnikanie.
Je to tak.
Vďaka.
Zita5
11.02.11,16:46
Prajem pekny den,

nevie mi niekto poradit nájomnu zmluvu, ak su manzelia, vlastnia chatu rovnakym dielom a manzelka je SZCO a chce si casť chaty prenajať na podnikanie,ako by mala zniet najomna zmluva v zmysle platných zákonov a aku cast si moze manzelka SZCO z toho najomneho uplatnit do podnikania a komu bude platiť nájomné.
Ďakuje vopred za odpovede.

Však môže časť chaty na podnikanie využívať na podnikanie, ale so súhlasom manžela.Alebo je to tak lukratívny biznis , kvôli ktorému sa oplatí upraviť BSM?
veronikasad
11.02.11,16:48
Ak som správne pochopila, chce si znižovať základ dane o zaplatené nájomné manželovi ...
jeso
11.02.11,16:57
manželka si bude znižovať základ dane ako SZČO , ale manžel bude musieť svoje príjmy zdaniť - bude platiť daň z prenajímania a po novom aj odvody do ZP...
a ešte si musia upraviť BSM - musí to byť naozaj lukratívne ,aby sa to oplatilo...
Zita5
11.02.11,17:08
Ťažko súdiť , ak nevieme o čo ide.