jozko1975
11.02.11,16:29
Zdravim,

Chcem sa opytat ci je mozne preplatok na dani za rok 2010 pouzit na preddavky na rok 2011. Myslim automaticky, t.z. ze DU by mi odpocital preplatok od vypocitaneho preddavku na dalsie zdanovacie obdobie.
Vyhol by som sa tym ziadosti o vratenie preplatku na dani a znizil tym mesacne preddavky.
veronikasad
11.02.11,15:42
Zdravim,

Chcem sa opytat ci je mozne preplatok na dani za rok 2010 pouzit na preddavky na rok 2011. Myslim automaticky, t.z. ze DU by mi odpocital preplatok od vypocitaneho preddavku na dalsie zdanovacie obdobie.
Vyhol by som sa tym ziadosti o vratenie preplatku na dani a znizil tym mesacne preddavky.
"automaticky" ti to DU neurobí. Môžeš požiadať o započítania, ale pozor na splatnosť preplatku a preddavku.
jozko1975
11.02.11,15:51
Takze teoreticky by mi vedeli v tomto vyhoviet ? Ide mi o to ci to nie je prilis nestandardny postup.
veronikasad
11.02.11,16:42
Takze teoreticky by mi vedeli v tomto vyhoviet ? Ide mi o to ci to nie je prilis nestandardny postup.
v ktorom mesiaci chceš započítať preplatok s preddavkom ?
jozko1975
12.02.11,14:49
Tam bude taky preplatok ze to bude musiet byt zapocitane do viacerych mesiacov, neviem presne, ale mozno to bude tak ze asi 3,4 mesiace by som nemal zaplatit ziadny preddavok. Ja som mal predstavu, ze by preplatok odpocitali od celkoveho preddavku co mi vychadza na buduci rok a z toho cisla potom vypocitaju mesacnu platbu na preddavok.
ladyrs
12.02.11,14:59
Tam bude taky preplatok ze to bude musiet byt zapocitane do viacerych mesiacov, neviem presne, ale mozno to bude tak ze asi 3,4 mesiace by som nemal zaplatit ziadny preddavok. Ja som mal predstavu, ze by preplatok odpocitali od celkoveho preddavku co mi vychadza na buduci rok a z toho cisla potom vypocitaju mesacnu platbu na preddavok.

určite ti to nebudú takto rozpočítavať.... štandardný postup je taký,že sa preplatok použije na mesačné preddavky do výšky preplatku, ak ti ostane čiastočne vykrytý mesiac /z titulu zápočtu/,tak ten doplatíš a potom uhrádzaš mesačne
m.hladka
12.02.11,15:02
Tam bude taky preplatok ze to bude musiet byt zapocitane do viacerych mesiacov, neviem presne, ale mozno to bude tak ze asi 3,4 mesiace by som nemal zaplatit ziadny preddavok. Ja som mal predstavu, ze by preplatok odpocitali od celkoveho preddavku co mi vychadza na buduci rok a z toho cisla potom vypocitaju mesacnu platbu na preddavok.

Mám klientov, ktorý to bežne využívajú aj na pár mesiacov a začnú platiť preddavky až keď sa ten preplatok vyčerpá a doplatia alikvótnu čiastku v tom ktorom mesiaci to končí a potom už platia ďalej tak ako vychádza mesačný preddavok podľa DP.
Samozrejme treba sa dohodnúť so správkyňou DU, alebo dať písomnú žiadosť DU.
jozko1975
12.02.11,15:03
No to vyhovuje tiez.