Stefan.
11.02.11,17:48
Prejem pekný večer vie mi prosím niekto poradiť ako to je s cestovným keď chdím na pracovné zahrabične cesty som SZČO a pracujem pre jednú fírmu ktorá mi vyplaca stravné ja ich zaratavam do ceny práce na faktúre ,ale asi je to zle lebo som zistil že stravné sa nezdaňuje. Ako rišiť potom vyplatené stravné od firmi okrem faktúry.
Ďakujem.
veronikasad
11.02.11,16:50
Prejem pekný večer vie mi prosím niekto poradiť ako to je s cestovným keď chdím na pracovné zahrabične cesty som SZČO a pracujem pre jednú fírmu ktorá mi vyplaca stravné ja ich zaratavam do ceny práce na faktúre ,ale asi je to zle lebo som zistil že stravné sa nezdaňuje. Ako rišiť potom vyplatené stravné od firmi okrem faktúry.
Ďakujem.
stravné nie je predmetom dane len u zamestnanca - ty si živnostník. Tvojim daňovým výdavkom je stravné v zmysle zákona o cestovných náhradách - celkový dopad na základ dane je nula.

Ak si uplatňuješ paušálne výdavky, stravné vstupuje do základu dane,
Stefan.
11.02.11,17:29
To znamená že keď stravné zaratavám do ceny práce je to v poriadku a mžem si úplatniť vydavky na stravné v zmysle zákona trebarz na základe cestovneho prikazu fyrmi pre ktoru robím?
veronikasad
11.02.11,17:32
To znamená že keď stravné zaratavám do ceny práce je to v poriadku a mžem si úplatniť vydavky na stravné v zmysle zákona trebarz na základe cestovneho prikazu fyrmi pre ktoru robím?
Ak si živnostník, nemáš žiadny cestovný príkaz od firmy. Ak si na pracovnej ceste, uplatníš si stravné v zmysle zákona o cest.náhradách, ktoré je tvojim VOZD.
Stefan.
11.02.11,17:46
Ak to správne chapem ,keď budem pre fyrmu vykonavať nieaku prácu napr. v ČR 14 dni tak si automaticky uplatním VOZD stravne 600 Čk na deň bez akého koľvek dokladovania do účtovnićtva,keď cestu mi zabezpečuje fyrma .
veronikasad
11.02.11,17:51
Ak to správne chapem ,keď budem pre fyrmu vykonavať nieaku prácu napr. v ČR 14 dni tak si automaticky uplatním VOZD stravne 600 Čk na deň bez akého koľvek dokladovania do účtovnićtva,keď cestu mi zabezpečuje fyrma .
stravné je tvoj VOZD a pri daňovej kontrole musíš preukázať že išlo o pracovnú cestu.

mimotemyPrepáč, nezvyknem opravovať chyby, ale firma sa píše s i ...
Stefan.
11.02.11,18:04
Ospravedlňujem sa za chyby ,ale srdečná vďaka za rady.