miska sam
11.02.11,17:10
POJDEM RADšEJ NA DANOVé, LEBO VY STE MI PORADILI TO čO Už DáVNO VIEM ALE OHLADOM PN STE MI NEPORADILI NIč, PRRETOžE SOM NAPISALA žE SOM NA PN V OCHRANNEJ LEHOTE A TO MI ZAMESTNáVATEL DO VYPISU NA DANOVE NEDá, KEDžE V Už U NEHO NEPRACUJEM
veronikasad
11.02.11,16:15
POJDEM RADšEJ NA DANOVé, LEBO VY STE MI PORADILI TO čO Už DáVNO VIEM ALE OHLADOM PN STE MI NEPORADILI NIč, PRRETOžE SOM NAPISALA žE SOM NA PN V OCHRANNEJ LEHOTE A TO MI ZAMESTNáVATEL DO VYPISU NA DANOVE NEDá, KEDžE V Už U NEHO NEPRACUJEM
Miška, že si v ochrannej lehote som skutočne prehliadla, ale napísala som ti že nemocenské sa započítava do vlastného príjmu manželky a potvrdenie o jeho vyške ti vydá SP

Prečo na každý príspevok zakladáš novú tému ?
miska sam
11.02.11,16:19
TAKžE SI JA MAM PODAT DANOVE KED MOJ PRIJEM BOL DOKOPY ZAMESTNANIE + PN 4650EUR, A NEVIEM AKO MAM DAT OTáZKU SOM TU PRVY KRáT A NEVIEM AKO MAM POSTUPOVAT
veronikasad
11.02.11,16:23
Miška, ešte raz :

- pýtaš sa na svoje DP ? Ak ano, aký si mala zdanitelný príjem ?

- alebo uplatnenie nezd.časti základu dane na manželku, ktorú si uplatní manžel u svojho zamestnávatela ?

Prepáč, ale naozaj sa mi nechce hladať údaje v štyroch témach, ktoré si založila.
miska sam
11.02.11,16:36
NIE JA SA PýTAM žE čI SI MA MôžE MANžEL ODPíSAť KED MOJ PRIJEM BOL DOKOPY ZAMESTNANIE + PN 4650, ALEBO čI SI MáM JA PODAť DANOVE, LEBO KED SA PN RATA DO PRIJMU.
veronikasad
11.02.11,16:43
NIE JA SA PýTAM žE čI SI MA MôžE MANžEL ODPíSAť KED MOJ PRIJEM BOL DOKOPY ZAMESTNANIE + PN 4650, ALEBO čI SI MáM JA PODAť DANOVE, LEBO KED SA PN RATA DO PRIJMU.
Tvoje daňové priznanie a odpočitatelná položka na manželku, ktorú si uplatní manžel sú dve úplne odlišné veci.

Pri príjme ktorý uvádzaš (ak sa jedná o príjem zo zamestnania a vyplateného nemocenského), manžel nemá nárok na uplatnenie NČZD na manželku lebo vlastný príjem manželky je vyšší ako suma 4025,70. Z príjmu je treba ešte odpočítať zrazené poistné (sumu zistíš z potvrdenia o príjme od zamestnávatela).

Ak tvoj príjem zo zamestnania prekročil sumu 2012,85€ si povinná podať DP. Aj keď máš nižší príjem, a máš zrazenú daň, ak si podáš daňové priznanie, daňový úrad ti zrazenú daň vráti. Vyplatené nemocenské nie je zdanitelný príjem u teba, nezahrňaš ho do daňového priznania.
Vo svojom DP si uplatníš celoročnú nezd.čas základu dane (4025,70€)
miska sam
11.02.11,16:50
Takže ešte raz. Ak sa pn počíta do môjho príjmu tak môj príjem bol zamestnanie 1500e a pn 3150 čiže spolu 4650. Mám si pri tejto čiastke podať ja dp alebo si ma môže odpísať manžel na danovom ako nezd.časť základu na manželku
veronikasad
11.02.11,16:52
Takže ešte raz. Ak sa pn počíta do môjho príjmu tak môj príjem bol zamestnanie 1500e a pn 3150 čiže spolu 4650. Mám si pri tejto čiastke podať ja dp alebo si ma môže odpísať manžel na danovom ako nezd.časť základu na manželku

1. manžel nemá nárok na NČZD na manželku - tvoja nemocenská sa započítava do vlastného príjmu manželky

2. Mala si z príjmu zo zamestnania zrazenú daň ?